Které květiny slimákům nechutnají



Stránky: 1,  2,  3   
host - 93.153 (?) 
12.7.2010 8:15, zobrazeno: 44710x

Popsalo se spoustu místa tím, jak zlikvidovat slimáky, ale většinou slimáci v zahradách vyhrávají. Tak mě napadl úplně jiný přístup: určitě máte v zahradě rostliny, které slimáci vyloženě "milují" a jiné, kterých si nevšímají. U mě zlikvidovali 80 % všech kvetoucích, které jsem si nasadila - z některých zůstaly jen oholené stonky. Tak jsem si říkala, že zkusím osázet zahradu těmi kvetoucími rostlinami, které slimákům určitě nechutnají.  Prosím vás proto o tipy z vaší zahrádky. U mě nechávají na pokoji tyto kvetoucí rostlinky:  růže, sléz prérijní a dvoubarevný, begonie, hortenzie, levandule, denivky, fuchsie, čechravy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 12.7.2010 11:14

Mě nežerou krásnoočka, netřesky a  rozchodníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.92 (?), 12.7.2010 11:20

Ani tohle není se zárukou. Přinesla jsem si od kamarádky sazenici lomikamenu, kterého se slimáci v její zahradě ani nedotkli. Zmizel do rána... Některých rostlin si nevšimnou, když jsou dospělé a v dobré kondici, ale rostliny mladé nebo čerstvě přesazené jim moc chutnají. Nejen kytky, letos se takhle pustili i do brambor a do kukuřice.

Takže co u mě přežívá: astry, vrbina, kohoutek, řebříčky, bergenie, udatna, zběhovec, phloxy, pivoňky, konvalinky, rozrazily, srdcovka, čemeřice, barvínek, petrklíče, rdesno, devaterníky...

Ale možná se někdo ozve, že mu tyhle rostliny taky spásli. "Našim" slimákům kupříkladu slézy docela chutnají . Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 12.7.2010 11:22

Máte asi naprostou pravdu, že všude jim chutná něco jiného, mě zase žerou srdcovku, asi záleží kde květiny rostou v jakých podmínkách a to není nikdy stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.202 (?), 13.7.2010 19:53
Bohužel, náš řebříček zhynul pod náporem armády slizáků jako jeden z prvních :(a výše zmíněným astrám nezbyl ani jeden list. Odolávají růže, kapradiny, čechravy, vrbina, udatna, bergénie, floxy, konvalinky, čemeřice, devaterníky, ibišky syrské i americké, šuškardy, dlužichy, pupalky, pivoňky, pryšce, krásnoočka, boubelíky a karafiáty, drží se i turan... Naopak jako vydatná večeře posloužily již zmíněný řebříček, kopretiny, kany, rozchodníky a zejména nebohé lilie a jiřinky, z nichž nezbylo skoro nic, lobelky a astry vypadají jako po použití Agent Orange a bohyšky jsou jako po kulometné přestřelce. Petrklíče, třapatky a pomněnkovec byly ochutnány a shledány málo poživatelné, protože jejich poškození je slabší, ale neuklidňuje mě to: ty bestie se na ně vrhnou, až nezbude nic jiného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 13.7.2010 23:27

odolávají ibišky, oleandry, hvozdíky a letos neuvěřitelně i smrďuchy- afrikány.

oběti slimáků jsou u mě: hosty, ale i rhodod, které z hosty na rhodod nějak asi přeskočí, rašelina jim přece jen vadi. Lilie, pivoňky, jiřinu chráním. Hortenzie jsou požrané, rašelina nerašelina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marcela Brychtová - (22) - 85.226 (?), 14.7.2010 10:04

Dobrý den všem, mě zatím přežily keře komulí (větve leží hodně na zemi), muškáty, hortenzie, gazanie, karafiáty, podzimní astřičky, muškáty (ty mám v květináčích posazené na pařezech v trávníku), bylinky všeho druhu, mombrecie, floxy. Všechno ostatní je semtam okousané. U nás jich je ale potvůrek letos opravdu málo. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.200 (?), 25.7.2010 15:21

Dobrý den, slimáci, dále jen "mazlíci", žerou všechno a všude. Nejvíce se mi osvědčil Vanish, nedám na něj dopustit. Používám od jara do pozdního léta. Aplikuji ne podle návodu, ale tak, aby byly granule vidět na celém záhonu. Mazlíci si ho nenechají ujít, stačí je jen sbírat, nebo nechat usušit na slunci. Mimo pár trvalek používám na všechny záhony. Spotřeba cca 3 balení ročně. Jinak je potřeba mít pokud možno na krátko sestříhaný trávník a hlavně nenechávat žádná prkna přímo na zemi, je to ideální úkryt mazlíků. Pokud je to možné, je třeba provádět terénní práce, tzn. každé ráno tak do 7.00 a večer tak okolo 20.00 obejít celý pozemek a mazlíky buď sesbírat nebo posolit. Velmi účinné pro omezení počtu. Také je třeba využít času po dešti a učinit totéž. Podařilo se mi po jedné bouřce sesbírat i 200 kousků mazlíků (zahrada má cca 1 500 m2). Velmi dobře přivábí mazlíky nejen pivo, ale i slupky od melounu, stačí dát na kompost a večer či ráno sbírat nebo solit, stejně fungují i zbytky hub. Leoš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.29 (?), 30.7.2010 9:06

Hezký den. Tak nevím, ale já mám pocit, že žerou úplně vše - prostě co mají v cestě, to ožerou. Zrovna včera jsem likvidovala staré články a narazila na téma slimáci, kde bylo, že jim nechutná právě afrikán. Jenže ten je u mě ožraný snad jako první ze všeho a zůstávají jen holé tyčky.. Nikde nic nesypu, ale každý den ráno před šestou vyrážím s kýblem na obchůzku záhonů a sbírám a sbírám. Stejně tak večer. Můj problém je v tom, že sousední zahrada je opuštěná s neposekanou travou a tak jejich nájezdy hlavně po dešti jsou neskutečné. Ochránci přírody by mě asi lynčovali, ale dnes ráno jsem jich sesbírala pětilitrový kýbl a pokud půjdu i přes den, pokud bude pod mrakem, tak jich opět sesbírám víc než dost. Používám jednorázové gumové rukavice a každý rok jich spotřebuji celou krabici. Je to nekonečný boj. 200ks sesbírám během chvilky jen třeba na jednom řádku brambor. V předchozích letech to byli jen slimáci, ale letos se tu objevilo i velké množství uliťáků. Ty se ale sbírají docela dobře - rukavice tolik nelepí. A při okopávání rostlin jsem již narazila na hodně jejich vajíček. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.200 (?), 30.7.2010 11:23
Se slimáky jsem do nedávné doby neměl problémy až letos se přemožili v okolí a lezou i na naší zahrádku. Našel jsem však velmi rychlý a nenáročný způsob likvidaci. Využívám k tomu škrabku-sekáč na led který používám na slimáka ve funkci gilotiny. Sekáček je ostří cca 7 cm široké na násadě délky cca 1,2 m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika