Krtek na zahrade



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 148.220 (?) 
22.10.2006 17:03
zakupte olomoucké tvarůžky,nechejte je alespon dva týdny aby skoro tekly a byly zkažené.Odstrante opatrně krtičinec,aby jste se dostali na díru .Vložte do každé díry kousek tvarůžku a nechte odkryto,aby to chytilo průvan.Zatím to vždy zabralo i u známých.Nemáme krtka 5 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 29.162 (?), 19.2.2007 8:55
Po mnohaletém neúspěšném boji s krtkem a několikaletém klidu potvrzuji úspěšnost  metody s vlasy. Musíte ovšem "obsadit teritorium" (tedy do více děr) . Já jsem z pilnosti  čerstvými doplňoval místa vlasy, vousy po každém stříhání. Doufám, že snad nikoho nenapadne dávat do děr umyté vlasy  nebo dámské obarvené vlasy.     
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.162 (?), 19.2.2007 13:18
ještě doplňuji , tvarůžkům ( i každé jiné rozkládající se bílkovině ) dávám velkou šanci v úspěchu. Také jsem slyšel v Německu tradované recepty ,  na fungující na stejném principu jako vlasy kdy se  do děr dávala lidská ( dětská) hovínka. Neověřoval jsem to .    
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.26 (?), 26.2.2007 13:13

Komu nezabírá žádný recept jak na krtka ,tak se podívejte na tvar a velikost krtečiny .Máte na zahradě třeba hraboše .

Krtek má velikou hlavně docela pravidelnou krtečinu ve tvaru kužele .

Hraboš má menší tzv.: "krtečinu" většinou né kužel ale rozvalinu také dlouhé "krtečiny "nad zemí .Na hraboše jedině jed .Což není vjodné pro ekologii tak zkuste česnek a afrikány .Také pomáhají rušiče či plašiče na hraboše i krtky .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.167 (?), 6.3.2007 23:00

Ja jsem dlouho neuspesne zkousel mnoho zpusobu proti krtkum az jsem uspesne uzil prostredek proti zajicum. Nasolit krtkovi ocasek a potom se da snadno chytit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.6 (?), 14.3.2007 19:13

Ano je to pravda. již ve starověkém Egyptě nasolovali krtkům ocásek a dnes již maji od nich pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.15 (?), 26.4.2007 14:31
kamarádce se vyplatilo krtinu dát do kýblu a dát si ji na záhonek, krtech sice chvíli ryl další a další, ale když mu ty kopečky stále odnášeli, tak toho nechal, buď šel jinam, nebo zemřel vyčrepáním. My to začali dělat taky a úspěch se dostavil. Barbora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 26.4.2007 15:49
Obávám se, že dřív zemřete vyčerpáním Vy nebo kamarádka. Krtek nevrší krtiny proto, aby se jimi chlubil, nýbrž aby někam dal hlínu, kterou vyhrabal stavbou chodeb. Navíc odnesená hlína bude za čas v daném místě scházet a v zahradě se vytvoří větší nerovnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111), 23.5.2007 18:51
Jo to je fakt - ta hlína, kterou krtek vykope je skvělá, ale stejně mi to vadí (prokopal se nám jednou až do chalupy takovou tou "betonouvou" tenkovrstvou podlahou jak se dělala dříve aby se ušetřilo). Plašiče jsou na nic - koupili jsme ho (500.-) a krtek si udělal krtinec hned vedle a celý krtkoplaš zavalil hlínou - ten náš je nějak drzej a nevychovanej!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.26 (?), 14.9.2010 13:41

Od jara jsem zkoušel "babské rady"-citronovou kůru, česnek, pepo a zašlapávat krtince. Takto jsem vypudil krtka ze spodní části pozemku do horní, kde ještě pracovali zedníci(na spodní již trávník založen). Nyní jsme oseli zbytek pozemku a bylo potřeba finální řešení. Tudíž nastoupili petardy do tunelů - odsun na příšlušnou stranu pozemku, tam jsem si počkal na první 2 krtince, nasadil 2 trubkové pasti (90Kč/kus-např. obi, hornbach) do tunelů a do 2 dnů byl krtek chycen ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika