Jak se zbavit vos?



host - 137.247 (?)
30.10.2006 14:27

Taky mám v domě návštěvníky jménem vosa!!! Na půdě rodinného domu v jenom z koutů jsem našel .....doměnka: nastříkanou pěnovou izolaci o velikosti metr do výšky a osmdesát do šířky.....vypadalo to jako kokony z filmu Vetřelec! Jaké překvapení bylo, když po vniknutí baterkou do kokonu vyletělo hromadu vos a celé obrovské hnízdo začalo bručet jako zapnutý vysavač!!! Super hnízdo...v zimě se na něj chystám, že ho zvykliduji?????????

Mám či nemám? Jsou v podkroví asi pěknou řádku let.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 225.71 (?), 1.8.2013 17:41

Vzpomínám, jak jsem kdys dostal na vojně rpzkaz od chemického náčelníka zlikvidovat hnízdo sršňů, kteří se usadili pod dřev. stěnou baráku. Přestože jsem jako voj. chemik měl k dispozici různé sajrajty, osvědčilo ce dlouhé celuloidové pravotko. J fakt, že jsem dva dny seděl u vletového otvoru, ale sršeň vždy před přistáním musela ke své zpomalit... Ovšem čekat takhle ne žebříku pod střechou...:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.247 (?), 30.10.2006 14:27

Taky mám v domě návštěvníky jménem vosa!!! Na půdě rodinného domu v jenom z koutů jsem našel .....doměnka: nastříkanou pěnovou izolaci o velikosti metr do výšky a osmdesát do šířky.....vypadalo to jako kokony z filmu Vetřelec! Jaké překvapení bylo, když po vniknutí baterkou do kokonu vyletělo hromadu vos a celé obrovské hnízdo začalo bručet jako zapnutý vysavač!!! Super hnízdo...v zimě se na něj chystám, že ho zvykliduji?????????

Mám či nemám? Jsou v podkroví asi pěknou řádku let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.66 (?), 27.8.2007 11:34

Určitě je zrušte. Pokud jste sportovec adrenalínový, není nutné čekat na zimu, stačí o nějaké chladné noci vzít kvalitní insekticid (na vosy a sršně) , hnízdo načít a mohutně nastříkat, totéž kolem vletového otvoru. Jedno velké balení, nebo dvojbalení a vosy to zabalí...

Sám jsem likvidoval hnízdo velikosti pěkného melounu, uprostřed léta a také to šlo.

Vosi byste mohl snadno zlikvidovat i saponátovým roztokem, ale měl byste s tím trochu pakárnu při realizaci - otimální by bylo použít vyvíječ pěny (na koberce) a pěnu nahulákat do vstupního otvoru a pak na více míst hníázda.

Ale já bych se nebál insekticidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.245 (?), 23.8.2007 10:09
V čem jsou, prosím, vosy užitečné? Já je hubím kde se dá a tato informace mne zaskočila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.8.2007 13:13
Rozdělovámí hmyzu (a fauny obecně) na škodlivý, užitečný a užitkový je zjednodušené a zastaralé. Vosy do našich ekosystému a potravních řetězců patří, ať už jako potrava či predátor.
   To ovšem neznamená, že pokud se rozmnoží víc než je zdravávo, osidlují mé obydlí a ohrožují mou úrodu a zdraví, že s nimi nebudu bojovat jako s každým škůdcem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.124 (?), 15.9.2009 8:45

Nejlépe se mi osvědčil prípravek Biotoll, je to prášek, žádné spreje nepomáhaly, potvory lítaly dál jako by se nic nestalo.Práškem vysypat vletové otvory popřípadě je ucpat aby ten vletový otvor nebyl velký a za pár dní už jenom stačí chodit a zašlapávat chcípající vosy.Vosa se práškem musí obalit a zanést ho do hnízda.Taky jsem jich měla plný byt, bylo to zoufalé, prokousávaly se jak to jen šlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda-XXL - (40) - 121.7 (?), 16.7.2012 7:56

Vosy nejsou agresivní? Tak to se musím smát. Včera večer jsem pouze prošel kolem septiku kde si vosy vyhloubily díru. Jedna mě okamžitě bodla zezadu nad achilovku. Bolí mě to jak čert a teď v 7.50 to bolí stále. Hned nad dírou jsou větve okrasného stříbrného smrku, a tak  boj s nimi je velmi obtížný. Ať sí říká kdo chce co chce, vosy na zahradu nepatří a do baráku už vůbec ne. Nehledě na to, že škodí navrtáváním ovoce a kdo má malé děti, riskuje i to, že vosu spolknou třeba ve hrušce a udusí se po tom co je bodne v krku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.97 (?), 3.7.2014 11:01

Dobry den prosim o radu jak se zbavit vos, ktere si zacali delat hnizdo venku pod schody!!?? schody jsou ze zeleza a vedou na balkon. Prosim o radu. Nemuzu totiz chodit po tech schodech... Moc dekuju o jakekoliv reseni. Dik slecna Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 3.7.2014 11:07

Kupte si sprej proti vosám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.239 (?), 1.8.2018 12:54

Nesmysl!! |Sprej NEFUNGUJE!! Koupil jsem nejdrazsi spray v UNI hobby specialne proti vosam ubytovanym mezi cihlama, uz jsem to DUKLADNE sprejoval 7x (i do hloubky) a vosy si furt letaji dovnitr a ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika