Jak se zbavit vos?



host - 168.77 (?)
19.7.2015 15:36


Vosy, tzv. samotářky, nikoli ty žlutočerně pruhované, se nám vrací každoročně na vyhřátou stěnu rodinného domku do zčásti oprýskané fasády. Do ní se prokoušou a do spár mezi cihly a mají tam mnoho děr vedle sebe. Spáry se pak vysypávají ven a mám strach, že nám za chvíli spadne barák, než jej zrenovujeme. Vloni jsme jim díry zamázli cementem, maltou apod., ale letos už u nás bydlí zase houf a na více místech domu. Stříkáme do jejich dírek všechny staré chemikálie, které jsou pro člověka po létech nepoužitelné. Shromažďujeme je v široké rodině, od voňavek, přes laky na vlasy, až po antiperspiranty, nebo zkoušíme díry zacpat stavebními tmely, pěnami atd., které nám zbyly. Hubení vos, mravenců atd. nám už tzv. leze do peněz.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 33.184 (?), 14.4.2008 17:41

Ten prášek se jmenuje defeet, je to skutečně výborná věc, ale má to jeden háček. Od nového roku se nesmí prodávat (EU). Nejlepší je hnízdo vyplynovat a je pokoj.  Někdy stačí i trocha insekticidu. Vím o čem mluvím, jsem deratizér a v létě hubím vosy třeba i třikrát denně a ještě jsem neměl reklamaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 12.5.2008 15:59

Dobrý den, zdravím všechny příznivce těchto stránek. Určitě Vás všechny vytáhlo o víkendu sluníčko ven a všichni jste pilně pracovali na zahradách. V loňském roce jsem sem často psala, protože jsme měli poprvé v našem novém domku v podhledech vosy. Jak se oteplilo, tak každou chvilku sleduji místo, kde se jim tak líbilo, jestli se tam už zase nevrátily. Zatím klid, ale myslím si, že je ještě brzo dělat závěry. Jenom jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušennosti s tím, že by se vosy vrátily na stejné místo jako v loňském roce. Děkuji a všechny zdravím Pavlína 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 12.5.2008 16:17

Milá Pavlíno.

Loni jsme měli vosy ve štítu chaty. Manžel statečně vylezl po žebříku a nastříkal jim do hnízda skoro půlku montážní pěny. 14 dní létaly okolo jak vzteklé pak byl klid. Letos taky šmejdí kolem, ale zatím montážní pěna drží.

Stejným způsobem jsme předloni zlikvidovali hnízdo za komínem.

Nejlepší "chytač" vos je švagr. Měl je na půdě - počkal až bude noc, pak vylezl na půdu, strčil tam 100 žárovku a rychle za sebou zabouchl poklop. Celou noc bylo na půdě veselo jak na mejdanu. Ráno opatrně vyndal žárovku (nebyla pod vosama vidět), smetl mrtvé vosy na lopatku a opakoval další 3 noci. Pak už byl klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.5.2008 16:55

Někde jsem četl, že vosa se do stejného hnízda nevrací a staví si nové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 12.5.2008 17:59

No teda pane Miloši - nevím, nevím, ale nám se vosy za komín vracely rok co rok 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 12.5.2008 23:03

Četl jsem, že se nevracejí do starého hnízda, nikoli za stejný komín...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 13.5.2008 8:06

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Přiznám se, že bych byla radši, kdyby měl pravdu pan Miloš a vosy se nevrátily, protože to bylo fakt šílený léto. Bohužel byly na tak nepřístupném místě, že by se tam manžel s montážní pěnou nedostal. Tak doufám, že nás letos nechají na pokoji. Uvidíme, kdyžtak se opět s Vámi tady ráda setkám a poprosím o radu. Pavlína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.77 (?), 19.7.2015 15:36


Vosy, tzv. samotářky, nikoli ty žlutočerně pruhované, se nám vrací každoročně na vyhřátou stěnu rodinného domku do zčásti oprýskané fasády. Do ní se prokoušou a do spár mezi cihly a mají tam mnoho děr vedle sebe. Spáry se pak vysypávají ven a mám strach, že nám za chvíli spadne barák, než jej zrenovujeme. Vloni jsme jim díry zamázli cementem, maltou apod., ale letos už u nás bydlí zase houf a na více místech domu. Stříkáme do jejich dírek všechny staré chemikálie, které jsou pro člověka po létech nepoužitelné. Shromažďujeme je v široké rodině, od voňavek, přes laky na vlasy, až po antiperspiranty, nebo zkoušíme díry zacpat stavebními tmely, pěnami atd., které nám zbyly. Hubení vos, mravenců atd. nám už tzv. leze do peněz.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.49 (?), 8.8.2012 14:28

omlouvám se, ale má tam tedy být 8-10 L nebo 80-100ml?? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.77 (?), 19.7.2015 15:12

Bandit insekticid na různý hmyz.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika