jak se zbavit krtka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 130.22 (?) 
5.9.2015 12:38

Ano existuje karbid, taky jsem ho zkusil.Investoval jsem do něho asi 1500Kč,3 týdny času a výsledek žádný.Krtci se proháněli chodbami jako o závod dál.Možná podle návodu bych měl vydržet několik měsíců, ale na to skutečně nemám nervy a čas.Je to boj.Acetylén funguje taky, ale vyvíječem, který používá myslím fy.aros.cs Česká kamenice.Zkušenosti má Fk Šardice, kde ho použili a prozatím je klid.Fifin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 6.9.2015 17:41

Jedine co na 100% funguje je toto.

Jedna tabletka do tunelu a krt aj s celou familiou su do vecera vybaveny a ani o tom netusia... pripadne svokre pod postel laugh

Pouzivam na jar ked sa nastahuje novy jedinec a potom na jesen ked volne teritorium najde tohtorocne mlada. Inak mam celu sezonu svaty pokoj.

Problem je, ze sa to neda normalne zohnat. Moznost zakupit to maju iba firmy s povolenim na pracu s jedmi na baze fosforovodika ale tu na fore je aj celkom jednoduchy navod na vyrobu, staci pohladat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.22 (?), 7.9.2015 20:39

Zdravím, můžete napsat něco bližšího, třeba název, adresu kde se to dá sehnat apod.Fifin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.193 (?), 7.9.2015 21:33

Toto je na tej baze: moletox

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 7.9.2015 21:42

google a zadat fosforovodik

tu je ten navod: Proti krtkům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.254 (?), 9.11.2016 13:57

Musím říci, že je nutné mít štěstí na kočku nebo kocoura. Máme z útulku kočku i kocoura, kočka loví svátečně myši, rejsky, hryzce (20-30 kousků do roka) a nežere je, taky lape ptáky. Původně byla "paneláková". Kocour postupně vyhubil ještěrky, krtky, malé hryzce, nosí myši, rejsky, vodní krysy (hryzec vodní) od potoka, potkaní mláďata od sousedů z garáže, špačky, sýkory a nyní přinesl tři kolčavy. Konzumuje, ale všechno nestačí sežrat, dělá tak 2-8 kusů denně. Je kastrovaný, ale do útulku přišel jako kotě odchycené z ulice. Kocour má štěstí, všude okolo zahrady, pole, staré stavby. Lovit má co furt (u nás na zahradě už nejsou ty ještěrky, krtci a malé druhy hryzců). Můj názor je, že kočka musí mít zkušenost se životem "nadivoko" a potom máte po škůdcích (i prospěšných tvorech).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.83 (?), 9.11.2016 14:09

Mačka - lovkyňa je super, ale aj malé teriéry sú dobrí lovci a neraz krtka ulovia. Z tohto dorastenca tiež možno niečo bude. :-) IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.215 (?), 9.11.2016 15:58

Mě na krtky funguje drátěná past na hraboše Swissinno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.68 (?), 24.11.2016 21:07

Narazil jsem na zajímavý způsob likvidace zemních hlodavců a hrabavců. Princip je znám a používán domácími kutily už dlouho.
Karbidové vápno s vodou, směs kyslíku a acetylénu z láhví, propan butan apod. přivedené k podzemní explozi.
Ale ne vždy s tím byly dobré zkušenosti. Vyvrácené stromky, výbuch v sousedově skleníku, pařeništi nebo kompostu, vytlučená okna ve sklepě, rozrytý pozemek, úraz létajícím kamením, rozbitá okna apod.
Ale škůdci neměli šanci přežít.
A dnes se to na tom principu dělá i komerčně. Směsí kyslíku a PB. Jenže v domácích podmínkách to moc použitelné není. Jde hlavně o správný poměr obou plynů který musí být takový aby došlo jen k explozivnímu hoření a ne silnému výbuchu.
*
Ale kdo má k něčemu takovému sklony a v okolí nic ke zničení, tak proč to nezkusit
Max. si prokypří půdu.

Rafael.

Likvidace podzemních škůdců
Likvidace podzemních škůdců
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.34 (?), 5.12.2016 8:08

Napustil jsem díry po krtkovi na zahradě plynem z PB lahví a z dálky jsem zapálil ústí díry. Předpokládaný výbuch se nekonal, došlo k malému neintenzivnímu zahoření u ústí díry. Plyn postupně vyhořel a oheň po chvíli zhasl. Díry jsem ucpal a krtek se již neobjevil. Předpokládám, že se udusil buď zplodinami hoření nebo nízkým obsahem kyslíku. Možná šlo o náhodu to nevím. Jen je třeba dodržet BOZP.  Nedělat to u domu, skleníku jímky a pod. protože je možnost, že plyn nateče nějakou škvírou jinam než chcete. To že mi to nevybuchlo, byla možná jen náhoda spočívající v náhodném nevýbušném poměru směsi PB a vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika