jak se zbavit krtka



host - 123.47 (?)
19.1.2017 12:26

Byly doby, kdy jsem boj s krtkem normálně srabácky vzdal. Zkoušeli jsme různé zaručené lidové metody, některé dokonce i nějaký krátký čas fungovaly, ale krtek se zase vrátil. Nakonec jsem to řešil tak, že jsem prostě jen po tom frajerovi v hedvábném kožíšku jen uklízel.

Problém mimoděk vyřešil až náš nový pes, výrobní značky Jack Russel Terrier, kterého jsme si pořídili po stářím dožilém Jezevčíkovi.

Hned první jaro, když byl Jack ještě štěně, jsme pozorovali, že jeví o nově vyhrabané krtince nebývalý zájem. No a na podzim se již přišel pochlubit na práh dveří se svým úlovkem. Příští jaro už jsme jenom pozorovali jeho úžasnou loveckou strategii. Vždy si lehl mezi krtince a nějakou dobu číhal, potom přiběhl k jednomu krtinci, spustil nachvíli štěkot, pak ztichnul a opatrně se připlížil k jinému ktinci a číhal. Jak se hnula hlína, bleskově do ní strčil čumák a měl ho, frajírka. Pak už jen nadhoz, chycení do tlamy, prudké škubnutí hlavou do strany, a sameťáček našel poslední odpočinek na prahu u dveří. Do prázdnin bylo po krtcích v celé zahradě, celkem 18 kousků. 

Nyní už je od krtků pokoj, i od myší, i od kuny, která si dělala pelech v motoru auta. A náš Jack, aby se mu nazkrátily žilky, občas prožene nějakou tu obecní kočičku. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 1.8.2013 11:55
Něco podobného jsem řešil s klepajícíma PETkama, mohu to zkusit i s plechovkama. Petky však jsem zrušil poté co si krtek udělal hromádku přímo pod ní a svou cestičku udržoval přímo okolo roxoru zapichlého v zemi. O víkendu jsem na dvou místech natlačil do jeho chodby patřičný gel a zatím žádný nový pohyb nepozoruji, že by?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 209.123 (?), 1.8.2013 15:44
Najdes cesticku, polozis pasti(hornbach)v obou smerech, zakryjes cihlou aby mu tam neslo svetlo a za dva dny ho mas-osobne mam elektro plasice i petky ani gel nepomohl, ale pasti jo.Puvodne jsem pasti zahazel hlinou, ale on to obesel-proto davej cihlu aby mel cisty pruchod-vse delej v rukavicich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.71 (?), 1.11.2013 6:47

Vyzkoušel jsem kdejaký plašič na krtky, pár měsíců to fungovalo, pak si potvory zvykly a řádili dál.

I pořídil jsem si malého pejska (na doporučení)  rasa Parson Russel terier (může být i Jack Russel terrier). Je to rozený krtkovrah a hryzcovrah. Za rok 2012 zabil 9 krtků, letos 6. Nikde není krtina. Pouze do vyhrabané díry nutno hodit lopatu kompostu. Proti stovce krtinců zjara a na podzim pohádka.

P.S. Krtky jen zabíjí a nechá ležet, nestrpí na parcele žádného. Hryzce po ulovení sežere. Hraboše nechává v klidu. Ti ho nezajímají. Jinak tenhle teriér je velmi efektivní. Od vyčenichání do smrti krtka (hryzce) pejsek potřebuje asi tak 20 až 45 minut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 11.5.2014 7:54

Krtek pokračuje ve své činnosti dále. Při protislimákových opatřeních jsem pod jedním ležícím obrubníkem objevil chodbičku s otvorem a tak jsem do ní vytlačil gel, a obrubník položil přiklopil nazpět. Dnes jsem zvědavý zda bude gel rozšmatlaný.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.47 (?), 19.1.2017 12:26

Byly doby, kdy jsem boj s krtkem normálně srabácky vzdal. Zkoušeli jsme různé zaručené lidové metody, některé dokonce i nějaký krátký čas fungovaly, ale krtek se zase vrátil. Nakonec jsem to řešil tak, že jsem prostě jen po tom frajerovi v hedvábném kožíšku jen uklízel.

Problém mimoděk vyřešil až náš nový pes, výrobní značky Jack Russel Terrier, kterého jsme si pořídili po stářím dožilém Jezevčíkovi.

Hned první jaro, když byl Jack ještě štěně, jsme pozorovali, že jeví o nově vyhrabané krtince nebývalý zájem. No a na podzim se již přišel pochlubit na práh dveří se svým úlovkem. Příští jaro už jsme jenom pozorovali jeho úžasnou loveckou strategii. Vždy si lehl mezi krtince a nějakou dobu číhal, potom přiběhl k jednomu krtinci, spustil nachvíli štěkot, pak ztichnul a opatrně se připlížil k jinému ktinci a číhal. Jak se hnula hlína, bleskově do ní strčil čumák a měl ho, frajírka. Pak už jen nadhoz, chycení do tlamy, prudké škubnutí hlavou do strany, a sameťáček našel poslední odpočinek na prahu u dveří. Do prázdnin bylo po krtcích v celé zahradě, celkem 18 kousků. 

Nyní už je od krtků pokoj, i od myší, i od kuny, která si dělala pelech v motoru auta. A náš Jack, aby se mu nazkrátily žilky, občas prožene nějakou tu obecní kočičku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.12 (?), 19.1.2017 14:50
Môžem potvrdiť. JRT je malý diabol v maske milého psíka. Ten náš má okrem krtkov (hryzce chvalabohu nemáme) "sortiment" rozšírený o potkany, mladé mačky, myši, drozdy a iné neopatrné vtáky, žaby a dokonca aj užovky. Skrátka všetko na čo si trúfne. Ešteže je to taký malý trpaslíček. IH

...a dorastá korunný princ...
...a dorastá korunný princ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.47 (?), 23.1.2017 14:22

Jj, taky máme krtkoterminátorasmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.51 (?), 22.5.2017 10:08

Krtkoterminator je dobrej :-)

Já teď testuji solarni odpuzovač krtku. Jsem na to zvedavej, doporucil mi to soused, ale take moc nemusim solarni spotrebice... Snad ten muj krtek nebude nejak agresivni a odtahne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.142 (?), 22.5.2017 11:38

Moje zkušenosti s tímto solárním odpuzovačem jsou dobré. Ne že by byla zahrada zcela krtkůprostá, ale jejich řádění nepřekračovalo únosnou mez.  Na podzim, když jsem ho schovala do chalupy, začali vždy rýt více. Po cca pěti letech odešel a místo něj jsem vyzkoušela téměř vše, co je popsáno v tomto vlákně, kromě dýmovnice, Trabanta a atomové bomby. Neúspěšně - krtci vesele zničili, co se dalo. Takže jsem opět pořídila solární odpuzovač a k tomu ještě dva různé na baterky - čím vic různých zvuků a vibrací, tím je menší šance, že si krtek zvykne. Zatím se zdá, že jsou ta zrůdná stvoření na ústupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.198 (?), 22.5.2017 12:37

Stručně. Klešťové pastičky. Už dva exempláře. Zahrádka v klidu.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika