Jak na kuny



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
         
host - 101.48 (?) 
18.1.2010 2:21
S kunou, či spíše s kunami, bojuji také již několik let. Od doby, kdy soused opravuje dům a má na dvorku haldy dřeva. Moji zahrádku berou útokem, hlavně na jaře mě dohání k vzteku a breku.Červených plastických sáčků jsou vypotřebovala za několik stovek, zbytečně, stejně jako všechno ostatní, o čem se tu již psalo. Snad jsem jen nevyzkoušela to tygří. Vidím, že se jich tak honem nezbavím, protože i teď, v zimě, jsem nedávno plašila jednu velkou kunu, která se procházela po kopcích vyházeného sněhu téměř u dveří a ráno jsem našla rozdrásané rostliny, které jsme při úklidu sněhu odkryli. Také jsem dnes viděla na sněhu plno jejich trusu všeho zbarvení. Takže mě navštěvují už teď, co bude na jaře už vím. Souhlasím s tím, že i když jsou chráněné, jsou velmi přemnožené a jsou to pěkné bestie. Zahrádku dokáží téměř zdevastovat, a to dokonce i květiny z květináčů, jak se mi to vloni stalo poprvé. Kdo nezažil jejich ničení, ať na zahradě nebo na půdě, tak určitě nepochopí tu nenávist! Takže vyzkouším ještě ten fridex. Pokud někdo máte ještě něco dalšího, poraďte. Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 0.146 (?), 20.1.2010 20:49

Evičko kupte jim místo fridexu sušene šestky a až příští zimu Vas bude hřat z nich čepice budete rada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.91 (?), 30.1.2010 0:29

Děkuji Vám za radu, ale i tohle už jsem vyzkoušela, ale marně. Švestky jim chutnaly, proto se asi vracejí, no prostě mají se u mne dobře. Ale taková čepice, zvláště v letošní zimě, by nebyla k zahození. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.101 (?), 30.1.2010 9:31

Evo, od Fridexu si moc neslibujte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.10 (?), 9.2.2010 1:32

Tak asi před hodinou jsem zaslechl děsnej zvuk nademnou, otevřu okno a jedna kuna dole u vrat a jedna běhala po střeše. Tak doufám, že se tady neusadí a jen probíhala. Chodí tady už od léta co o nich vím, ale na střechu nám vlezly až ted. Zítra dám na půdu preventivně naftalinový tablety a Pepo jak jsem se dočetl někde za tu dobu ted. Čpavek si nechám na později, kdyby to nestačilo. Mám na půdě 2x prodlužovačky + krabičku na internet, tak doufám, že mi to nepřekoušou, zatim jsem ještě online a doufám, že zůstanu. Držte palce at odtáhnou... Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 9.2.2010 8:09

Dej tam železa a na ně sušenou švestku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.206 (?), 29.6.2014 13:25

ta svestka je dobry napad. tu svestku napichnete na trojhacek s ockem a povesite za drat na tram.musi to byt na vyskok, aby vam s tim neutekla.ja vim, ze to je drastickej zpusob a nelibi se to ochrancum prirody klidne at si je vemou na pudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.210 (?), 14.4.2010 18:12
Nemusíte se ničeho bát. Kuny se většinou na půdonách domů nezdržují. Vadí jim lidský zápach...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 14.4.2010 18:30

No, ty kuny u nás v Brně asi nečetly Wiki... Na půdách se jim velice líbí, vyvedou i mladé. Dokonce i v prostoru pod plochou střechou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
samarit - (26) - 158.138 (?), 24.11.2019 10:08

Mám kuny v dřevníku na druhém konci zahrady. Za 20 let se mi osvědčily tyto plašiče nastavené těsně pod stupeň 8 (plašení kun a hlodavců). Lze nastavit i na jiné obtěžující živočichy (prý i adolescenty :D).Mám 2, jedním chráním auto, druhým zahradu. Opravdu funguje, protože v dosahu jsem nikdy nenašel trus značkující teritorium kuny. Tam kam ten trychtýř VF zvuku nedosáhne (je zastíněn) značky kuny bývají. Takže je jasné, že je to kunám nepříjemné a do toho VF zvuku nevstupují. Kuny jsem se sice nezbavil, ale je jen v odlehlém dřevníku a pohybuje se zřejmě jen na sousedních pozemcích :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika