Jak na kuny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 225.226 (?) 
8.11.2009 21:44

Možná by zabralo na noc pouštět na  půdě středně hlasitě nějaké tranzistorové rádio a ponechat zapnutou alespoň  40 W žárovku. Pokud ani to po několika dnech nepostačí, tak stoprocentní řešení je nechávat na pár hodin denně chodit po půdě pejska. Pach po psovi je pro kunu tak bytostně ohrožující, že se raději odstěhuje. Otázka je na jak dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jao - (28) - 117.168 (?), 8.11.2009 21:48

Sused si zohnal moč od tigra, rozprášil okolo pozemku a už má pár rokov klud. Akurát domáce mačky sa správali nekontrolovane :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.210 (?), 14.4.2010 18:09
Osvědčily se mi kolem rostlin rozházet stroušky česneku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.183 (?), 2.12.2009 1:19

Jestli máte větší pudní prostory, nebo stodolu, někde složené dřevo apod. tak se jich nikdy nezbavíte. nemá cenu je trávit, navíc jestli se nepletu jsou chráněné, nebo aspon bývali. Máme je na pudě, taky ani nevím kolik jich je, ale škody nám nezpusobují, vytrhané kytky a vše co jsme čerstvě zasadili nám likvidovali sousedovic kočky nacož jsme přišli až po čase.kupodivu nám pomáhají od krtku nachytají jich docela dost, ale je mi jasné že pokud někdo nemá odhlučněné stropy dovedou dělat pořádný rachot zkuste si někdy z jara ráno přivstat a podívat se na jejich námluvy, je to neopakovatelný zážitek. já jsem boj s nimi vzdal pár jsem jich pochytal do živích pastí a odvezl pryč, ale za chvilku tam byli stejně jiné. ted je neřešíme a povětšinou o nich ani nevíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.158 (?), 12.12.2009 19:03

Jo a co byste řekl tomu, když vám lezou do nového domku a střecha vás vyšla přes 200tis. Kč a izolace a střešní fólie jsou nacucky. To jejich rejdění na půdě by se dalo snést, ale zničený majetek vás naštve. Naštěstí ty jejich výkaly neprosákly sádrokartonem do místnosti, ale ten smrad v podkroví je příšerný. Pak na to jestli to je chráněný tvor neuvažujete!!! No a když se optáte ve stavebninách jak je možné když máme novou střechu se všemi těmi mřížkami proti hmyzu a ptákům atd., tak jak ji jinak ochránit, tak se vám prodejci ještě vysmějou, že to není vychytaný a že se jich nezbavíme - máme tašky od Bramacu. To byste je asi tam nebránil, potvory chlupatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.32 (?), 8.1.2010 9:07

Dobrý den.

O boji s kunou (kunami) bych mohl napsat vědeckou práci.
Vím o čem píšu.Stručně. Chalupa, podkrovní pokoje zateplené tou nejdražší izolací a ještě v předimenzované síle (co bych neudělal pro úspory energií že?) A izolace už tam není. Bojoval jsem s kunou asi patnáct let. Sklopec, železa, lidské vlasy, zvířecí chlupy, tři různé elektronické plašiče, plašič vlastní výroby, v různých intervalech zapínáne rádio, voňavky, chlorové přípravky, dráty pod VN napětím, jedy atd.Boj marný a noční radovánky kun nad mou hlavou stále pravidelné.Až vloni jsem teprve zvítězil.!! Ochránci přírody se budou jistě zlobit(budu také veliký ochranář pokaď se to nebude po finanční stránce(a to dost vysoké) týkat mne.Kunu (kuny)jsem poslal do věčných lovišť pomocí jednoho přípravku na hubení potkanů.Kvůli reklamě jen to že je plastický, červený v papírových malých sáčcích.Zabralo to a mám pokoj.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 8.1.2010 9:20

Zajímavé. Tip na ten červený prostředek v čajových pytlících jsem našel na tomhle fóru tak 2-3 roky nazad. Každoročně toho zkrmím 2-3 kila a podle hovínek ve stodole a jedné permanentně poničené třešně stále nemám vyhráno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.65 (?), 14.1.2010 22:49

Čtu a nestačim se divit.

Kunu jsem měl na půdě nad garáží cca 10 let. O nějakém ničení jakéhokoliv rostlinstva (ani v okolí) jsem neslyšel. Každý rok tam pravidelně výváděla potomstvo. Kromě kraválu se její přítomnost dala poznat jen podle desítek vajec uložených na různých místech. Slepice ale sousedům nemizeli. :-)  Nijak jsem se jí nesnažil zlikvidovat, protože úspěšně zdecimovala kolonii potkanů co tu v okolí žila.

A jen tam mimochodem, kuna nikdy neloví v místě kde "bydlí".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.27 (?), 15.1.2010 6:26

Na chate mam kunu v podkrovi. Plasic z Kunovic zabral jen na chvilku. Tak jsem dal na pudicku plasice celkem 3. Kuna se odstehovala, nalezly do chalupy mysi. Plasice jsem zase vypnul a tak radeji posloucham nocni zivot kun..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.162 (?), 15.1.2010 12:49

mě se osvědčil myšoplaš na kunu i myši

známej dal na půdu radio a má prý také pokoj, ale že by kuny decimovaly zahradu a úrodu jak to tu čtu tak to čumím jak tele na nový vrata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika