Jak na kuny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
misako - (1) - 225.70 (?) 
4.10.2009 0:10

Kuny jsme neměli na chalupě do doby, než jsme po celé její délce dokončili na půdě podkroví. Nyní nacházíme kousky tepelné izolace Izoveru po celém okolí, stropy se začínají promáčet od jejich výkalů a v boji proti nim jsme bezmocní. Zkusili jsme již vlasy, radio, různé vůně, elektrický plašič, nyní od jara pravidelně ve skopci vyměnujeme různé dobroty - slané, sladké,maso, ryby. Z okolí sklopce vše zmizí přes noc, ale ve sklopci zůstává všechno netknuté. Kudy se tam ty potvory dostávají nevíme, ale škody jsou převeliké - izolace je po celé délce zničena, drobné ovoce na zahrádce sklízejí podle svých potřeb a my jsme již dokonale otráveni. Prosím poradte, pomozte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
jikok - (48) - 169.89 (?), 4.10.2009 13:28

Na chalupe jsem mel stejny problem, na netu jsem koupil plasic od firmy z Kunovic (tak asi vedi co vyrabeji) slo o 12V verzi do auta, propojil jsem s olovenym akumulatorem- bezudrzbova verze treba pro zabezpecovaci stanice a hele- ono se to zviratko odstehovalo. Asi je potreba zacit s plasenim uz ted, jinak se zabydli a ve snehu se stehovat asi neni ono ani pro kuny.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 4.10.2009 15:25

Použiji terminologii Ivana Mládka - tento vtip se mi vůbec nelíbí, ale já Vám ho teda řeknu...
V časopise včelařství byl jeden recept na likvidaci (doslova) kun. Stačí nalít do plechovky fridex a umístit na místo, kde se kuny vyskytují. Jen pozor, ať si společně s kunou neotrávíte domácího mazlíčka... Že to není košer, je snad všem jasné...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradník ToM - (13) - 226.164 (?), 4.10.2009 18:56

co takhle použít past?? můžete ji chitit živou a někam odvés

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka - (13) - 190.48 (?), 5.10.2009 4:23

Nemám přesnou představu, co vlastně kuny jedí, ale s nájezdníky zahrádky jsem se vypořádala tak, že nechávám každou noc venku něco dobrého k papu. Sousedé mají ožrané kde co, já nic, tak na tom možná něco bude. Tak co zkusit dát mlsku, aby ostatní nechali na pokoji?

Zkusila jsem to i když jsem lovila zvíře na půdě, tam se to však ukázalo liché, pokud tam nějaké bylo, už není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 5.10.2009 8:49

Kuny žerou skoro všechno -cizím kočičákům dávám na noc před vchod misku se zbytky kočičího krmení a kočičí sušenky.

Opakovaně jsem zde v noci oknem zastihl nádhernou velkou kunu, která po kočkách  "dojížděla" zbytky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.187 (?), 5.10.2009 9:13

Kuny máme na chalupe 10 rokov, ale že by mi ničili nejaké kríky alebo kvety, s tým som sa chvalabohu nestretla. Občas behajú po povale, alebo sa bijú pod oknami, hlavne na jar. Vedia urobiť riadny lomoz. Večer keď sedíme v lete vonku, z tmy len na nás pozará 6 párov očí. Len sedia, pozerajú a zmiznú. Ráno vždy nájem po nich len ich malé h... ko. Zatiaľ sa ani susedia nesťažovali a to majú tento rok zajace a malé husičky. Uvidíme. S pozdravom Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.121 (?), 12.10.2009 20:42

Mám velmi dobrou zkušenost s NAFTALÍNEM. Po mnohaletém boji s kunami máme konečně pokoj!  Pokud to jen trochu jde, rozhoďte na půdě 2-3 tablety naftalínu. Dá se běžně koupit v drogerii. Ono to opravdu velmi smrdí - i kunám. Vypudili jsme tím kuny z domku v Praze i z chalupy na Vysočině.  Přeji hodně úspěchů. Zdraví Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.158 (?), 8.11.2009 20:18

Jo - naftalín je účinný, ale bohužel i na nás. Rozsypali jsme po půdě 2 balení (1 balení nepomohlo) společně se smradlavou voňavkou a kuna byla pryč - ale náš podkrovní domeček smrděl i v přízemí a to by fakt humus - nejhorší to bylo když svítilo slunko a v půdním prostoru se to ohřálo. Ještě že to cca po půl roce vyprchalo. No kuna byla sice pryč, ale již ji máme zase nastěhovanou zpět - takže efekt je krátkodobý. Teď uvažujeme, že si pořídíme FRETKU - kuna prý nemá ráda, když v jejím teritoriu je jiná tchořovitá šelma - nemáte s tím někdo zkušenoust??? Nám totiž nic nezabralo - naftalín krátkodobě, Deramax nic, vlasy nic, halogenové světlo s čidlem taky jen chvilkově - našla si jinou cestu. Takže už si nevíme rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.78 (?), 8.11.2009 20:49

Prý funguje ho... od lva - takže navštívit ZOO. Kuny prý vzteky řvou 2 dny a pak si najdou jiné bydlení. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika