Jak na kuny



host - 235.147 (?)
23.8.2016 23:55

No já  myslím, že existují  jen 2  způsoby jak  se zbavit  kuny v  domě,  ten první  je udělat  jim blloch  venku do  kterého se  přestěhují a  ten druhý  je   zabít je.  Nic jiného  nefunguje.  Zabít kunu  můžete   od listopadu  do unora   - legálně.   Lze to udělat  třeba tím ,že vytrávíte   půdní prostory  jedem na  myšli Ratimor   měká návnada   dávat pytlík  každých 5  dní   ,  tím zlikvidujete  i kuny.   Humálnější a  lepší způsob je  stavba brlohu  pro kunu  (dřevěné trámy,   uvnitř hnízdo  se   slámou..) jak se  tam usadí ,  bude Váš  dům hlídat , aby tam  nepřišla jiná kuna.   Když totiž  kunu zabijete  jedem,  pak uvolněný  prostor obsadí  jiná kuna. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?), 9.3.2012 19:17

Na kunu platí jedno, když ona dělá brajgl a vy nemůžete spát, dělejte to samé i vy jí, ať se taky nevychrápe.Potom záleží, kdo to vydrží déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.156 (?), 20.3.2012 0:17

jak vypadá kuní hovínko? hledal sjem, a le nenašel. máte někdo nějaká fota? díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.75 (?), 20.3.2012 9:14

Délka okolo 5 cm, průměr cca 1 cm, konce zašpičatělé, barva hnědo-černá. A hlavně charakteristický zápach jako mají kunovité šelmy a lišky. Takové to "liščí pižmo".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.4 (?), 3.8.2015 18:48

a chuť ako banan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
geraldG10 - (45) - 108.10 (?), 4.8.2015 10:22

Otevřel jste sice už dost staré téma, ale můžu přidat čerstvou zkušenost. Zkoušeli jsme také vše co se na internetu objevilo, od voňavek, vlasů až po domestos, ale nic ty chlupáče nevyhnalo. Jako další pokus jsem se někde dočetl použit chlorové vápno a hle ono to zabralo. Kuna se odstěhovala. Možná je to jen náhoda, ale pro ty co s ní bojují to je další tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.146 (?), 16.8.2015 7:08
S kunou je buď věčný boj... nebo si zajedete do Polska a koupíte si jed na kuny Vigonez v Polsku legální... pokud se mám rozhodnout mezi zničenou stresni izolaci a zviratkem co nechce odejít...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.14 (?), 27.5.2016 16:59

Na půdě pomáhá zapnuté rádio, kde hraje hudba. Nechat několik dnů a určitě se odstěhuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 29.5.2016 7:21

Samá lichota. Kun se zbavíte jedině tím, že je v místě a širokém okolí připravíte o potravu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.147 (?), 23.8.2016 23:55

No já  myslím, že existují  jen 2  způsoby jak  se zbavit  kuny v  domě,  ten první  je udělat  jim blloch  venku do  kterého se  přestěhují a  ten druhý  je   zabít je.  Nic jiného  nefunguje.  Zabít kunu  můžete   od listopadu  do unora   - legálně.   Lze to udělat  třeba tím ,že vytrávíte   půdní prostory  jedem na  myšli Ratimor   měká návnada   dávat pytlík  každých 5  dní   ,  tím zlikvidujete  i kuny.   Humálnější a  lepší způsob je  stavba brlohu  pro kunu  (dřevěné trámy,   uvnitř hnízdo  se   slámou..) jak se  tam usadí ,  bude Váš  dům hlídat , aby tam  nepřišla jiná kuna.   Když totiž  kunu zabijete  jedem,  pak uvolněný  prostor obsadí  jiná kuna. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 1.4.2018 7:57

Zkuste se vrátit v této diskuzi zpět na příspěvek z 21.10.2010, který popisuje nejúčinější metodu boje proti kuně.Postupoval jsem podle ní a po dvouletém boji s kunou jsem vyhrál. Předtím jsem zkoušel profesionální jed, vajíčko napuštěné fridexem, nastražené drátěné pasti s makrelí hlavou, zapnuté radio - vše bez úspěchu. A o co v té metodě jde? Je to - zamezit vstupu kuny do domu.Je jisté, že u některých stavbách je to nemožné např. u starých kůlen,, seníku... Ale v mém případě to bylo u rodinného domu, kde jsem přešel každý centimetr střechy a pomocí králičího pletiva, plechů a desek jsem ucpal všechny otvory větší jak 1 cm a nechal pouze jediný.A v noci, až kuna vyšla na lov jsem ucpal i ten. Od této doby již 4 roky mám klid od kuny.Ale pozor, kuna je schopna vyhryzat původní škvíru mezi deskami o velikosti1 cm na velikost, kterou se již protáhne, proto musíte použít i nastříhané plechy a králičí pletivo.Držím palce a přeji mnoho zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika