Jak na kuny



host - 128.57 (?)
26.5.2016 21:25

Nám pomohly již v několika případech velké chlorové tablety do bazénu. Kuny se zaručeně z toho prostoru odstěhují. Rozmístit na několik míst, trochu je rozbír na větší kusy. Mám ale zkušenosti pouze z uzavřených prostor, ne ze zahrady.

Přeji hodně úspěchů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
host - 14.99 (?), 24.7.2011 10:38

Máme podobný problém. Nám se kuna usadila pod střechou. Půdní strop máme obložený palubkami a mezi nimi a střechou si udělali hnízdo. Občas jsou slyšet i ve zdi jak okusujou a škrábou do polystyrenu a skelný vaty. Už jsem zoufalá a nevím, co s nima. Za chvíli nám sežerou celej barák. Už jsme zadělali všechny díry kudy by tam mohla lézt. Nasypaly jsme všechny možné jedy, nalíčili pasti a kuna je tam pořád. Už zbývá je zapálit dům, a nebo se odstěhovat. Opravdu nevím. Tak přeji hodně štěstí :o).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 24.7.2011 11:10
Zkušenost odjinud - kamerou zjištěno, že si nadzvedne střešní tašku. V Polsku se dá koupit jed na kuny Vigonez, voní po ovoci a kuna ho snědla první den. Obsahuje látku, která je u nás povolená, ale prodává se pro specializované firmy. Snad to někomu pomůže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 24.7.2011 20:54

Dobrý večer. Vážená paní, kuna na půdě je opravdové neštěstí. Přečet jsem na netu co se přečíst dalo a taky vyzkoušel. Zjistil jsem kudy ta potvora leze do střešního pláště a nastražil jsem tam 8 kusů pastí. Ta chlupatice překračovala jednotlivé nástrahy naprosto bez jakékoliv zábrany. Až jednou jsem zadal firmě zhotovení plovoucích podlah. Řemeslníci vyměřili a začali přenosnou pokosovou cirkulárkou řezat jednotlivé díly na podlahu. Je jasné jaký zvuk vydává cirkulárka. Kuna to nevydržela a vzala roha. Na to mě upozornil jeden z dělníků. Okamžitě jsem vzal prkno a danou díru jsem zatloukl. Od té doby je klídek.  Krok první - vyhnat kunu. Krok druhý - zamezit a to velice důkladně vstup kuně do baráku. Nemám ještě vyhráno, kuna obchází barák a zanechává svůj trus, tak aby všichni věděli, že tu stále je. Držím vám palečky v boji proti chlupatici půdní. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.25 (?), 12.9.2011 11:06

Ja som kúpil pascu, za pár dní bola kuna chytená. Ak ju nechcete zabiť odvezte ju niekte preč do lesa, myslím že minimálne 5km. Pascu som nastražil ďalej, uvidím koľko sa ich chytí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.87 (?), 9.5.2014 10:25

JAK NA KUNY

Nám pomohlo rádio. Je zapojeno tak, že spustí každou druhou hodinu. Kuny nás trápily několik let a toto snad konečně zabralo.

Jak na slimáky

Slimáky chytáme tak, že do jamky o průměru cca 25 cm dáme nějaké dobré lupení nebo slupky od melounu. Jamku přikryjeme prkénkem nebo tam postavíme květináč. Slimáci se tam objeví za 3-4 dny. Sebereme je do sklenice a polijeme horkou vodou z kohoutku. Udusí se vlastním slizem. Potom je dáváme do kompostu.

Také funguje když se u záhonu nechá složená černá fólie zatížená kamenem a pokropí se.  Slimáci se tam nastěhují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
denise - (1) - 173.54 (?), 17.5.2016 11:03

liquid bag sacky sa osvedcili, ale pozor, velmi chutnaju kosom, uz ich par zalehlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.230 (?), 12.11.2011 23:12

Já použil švestkový kompot s fridexem. Za několik dní jsem ji našel, pěkný macek, ale hrdý na to nejsem. Až na jedno místo mám půdu zajištěnou, tak uvidím, dám tam pletivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.18 (?), 19.11.2011 20:12

Měli jsme kuny na půdách statku kam jsme se přistěhovali. Vyváděly tam i mladé. Od té doby co leží na půdě mrtvá a dnes už vysušená kuna se tu žádná jiná neodvážila ubytovat. Jak se na půdě ocitla ta mrtvá kuna se neptejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.57 (?), 26.5.2016 21:25

Nám pomohly již v několika případech velké chlorové tablety do bazénu. Kuny se zaručeně z toho prostoru odstěhují. Rozmístit na několik míst, trochu je rozbír na větší kusy. Mám ale zkušenosti pouze z uzavřených prostor, ne ze zahrady.

Přeji hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.38 (?), 14.11.2016 19:25

Co se týče kun: Nastražit loveckou past tam, kde se normálně pes nedostane, sklopec nejlépe ke zdi, nebo do úzkého průchozího místa. Kuna velmi ráda vyhledává úzké místa, kde se může protáhnout, volný prostor jí moc nevoní. Pozor! Vše v rukavicích, jinak kuna do sklopce nevleze, sklopec musí být alespoň týden v prostředí kde je seno a podobně. Nástrahu - vejce rovněž v rukavicích umístit. Po odchycení kuny (když se za ní zavře sklopec a nebo se chytí do pasti to uslyšíte) musíte reagovat rychle.Kuna je schopná dřevěný sklopec i rozbít. Další kroky jsou už na každém, já jsem jednu pro výstrahu ostatním zastřelil a zbytek rychle zmizel. Vše ostatní - plašiče a jiné věci pomáhají jen chvilku a nebo vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika