Jak na kuny



Monika55555 - (30) - 98.74 (?)
20.5.2009 19:58

Měli jsme sice jen dvě kuny, ale pomohl elektrický plašič Deramax od pana Hnilici z Kunovic. Třeba by vyplašil i ty vaše??

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 98.74 (?), 20.5.2009 14:50, zobrazeno: 271359x

Dobrý den, mám dlouhodobý problém s kunami. Vůbec se nebojí lidí, drze se na mě koukají když na svítím baterkou atd. Je jich tak minimálně 5 a pravidelně dělají nájezdy na trávník a rostliny. Všechno vyhrabou, vykoušou, poválí a úlpně zdevastují. Kdyby je někdo sledoval, řekl by, že to snad dělají nachvál nebo co.

Zoušel jsem snad všechny rady, které jsem se dočetl na forech a nic. Vlasy, myšoplaše, psí výkaly, parfémy atd a nic. jsem z toho uplně zoufalý. Pěstuji pomerně vzácné kusy a všechno šlo do háje. Poslední co jsem nezkoušel a co zabralo sousedům je vejce ve sklopci a chycenou kunu nechat pojíd hlady. Prý jak to ostatní kuny uvidí, zpakují se a bude klid. Boužel mi to přijde docela morbidní a rád bych se tomu vyhnul, i když je nenávidím. Je možné je nějak otrávit jedem ve vejci? nevím jaký použít. Dřív se prý dával strychnin, ale dnes je skladování nezákonné a celkem bych i měl strach ho použít...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Monika55555 - (30) - 98.74 (?), 20.5.2009 19:58

Měli jsme sice jen dvě kuny, ale pomohl elektrický plašič Deramax od pana Hnilici z Kunovic. Třeba by vyplašil i ty vaše??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 21.5.2009 7:35

S kunami bojuji min. 10 let, hádejte kdo vyhrává? - možná je to tak i proto, že uvolněné místo zaplní brzy nějaká další.

V krátkosti - stavební úpravy, které tady nastínili různí chytrolýni, jsou možná proveditelné u novostavby (a to ještě ne každé), ale určitě ne u historické stavby, tedy pokud z ní nechcete udělat oplechovanou budku. Kuna je navíc velmi adaptabilní a pokud se jí u vás líbí - má možnost bydlet ve stodole, nebo někde na dřevě - měl jsem za stodolou složený na zemi nepoužívaný pojízdný kotec pro králíky(takový jak se ním v létě šoupe po zahradě) - před několika lety bydlely i tam. Chci říct ja fajn pokud je dostanete z baráku, a to ještě neznamená, že nechají na pokoji i zahradu.

Pokud koupíte sklopec- okamžitě zkontrolovat že je skutečně funkční - a kuny do něj nejprve musíte naučit chodit, viz předchozí vlákna. je to na dlouhé lokte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.10 (?), 11.1.2011 13:38

Já Deramax mám a nakálely i přímo před něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.105 (?), 15.8.2012 14:16

:) Mám dva deramaxy - každý jiný - výsledek ale stejný - kuny kálí přímo pod jeden, a na půdě vedle dalšího... Nebrat... 2tisíce v prachu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.23 (?), 21.5.2009 8:57
Nejdrive bych zkusil cidlo pohybu napojene budto na poradnou sprchu nebo halogenove svetlo. Pokud jsou vase kuny tak nebojacne tak bych na pomoc (nerad to pisu) povolal myslivce. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.15 (?), 21.5.2009 12:19

Abych uvedl moje jednání na pravou míru - psal jsem, že nechci nechat pojít kunu hlady, že je to morbidní, ale max je otrávit a nejlíp rychlým jeden, ne warfarinem a nebo podobnými hemolytickými jedy. Myši/potkani/krysy se tráví běžně, týdně jich ve firmě zlikviduju desítky (mám potravinářskou firmu a to je jak magnet pro myši), z hygienického hlediska je jejich výskyt nepřípustný. Kuny bych překousl, ale když jde škoda, kterou působí v tisících a víc, je to netolarovatelné. Navíc je jich čím dál tím víc, problém mají i oba sousedi a známý, který bydlí na opačném, konci vesnice. Myslivec mi je nezlikviduje, protože jejich pustošení probíhá v noci, kolem tří hodin a nepravidleně, ne každý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.26 (?), 21.5.2009 11:21

Já měla kuny asi 3 jara na půdě. V noci kolem třetí pravidelně začínalo čoro moro, lítaly mi nad hlavou po půdě, shazovaly věci, kvičely, dupaly, hrůza. Nepomobly ani ucpábky do uší, shazované věci rozvibrovaly celý barák. Zkusila jsem vlasy z ostříhaných chlapů (prý víc čpí člověčinou, protože je kadeřnice stříhají nasucho), ale nepomohlo to. Pasti jsem brala jako poslední možnost, kuny jsou jinak hrozně roztomilá zvířátka (i když ve tři ráno mi tak nikdy nepřipadaly ). Nakonec pomohly voňavky. Měla jsem doma pár hodně straých, a tedy hodně smrdutých kousků. Pomohly ještě sousedky ze svých zásob a po rozlití na půdě bylo po kunách. Pokud by se vám podařilo sehnat tzv. "russkije duchy", což jsou ruské nepředstavitelně vtíravé a smrduté voňavky (čím starší, tím lepší), z kterých se většině lidí zdvihá žaludek, udělá se z nich zle i vašim kunám a prchnou jinam, to vám garantuju . Hodně zdaru přeje Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.214 (?), 26.5.2009 19:00

někde jsem to již uváděl: koupit v drogerii dvě lahve čpavkové vody. Do plastového víčka udělat dírku a jednu lahev vystříkat do  prostoru (např. mezistropní dutiny atd), kde pravděpodobně mají pelech. Druhou tram nechat položenou, aby se to pomalu odpařovalo.Musíte při tom dodržovat nějaká bezpečnostní a hygienická pravidla, ale není to nic neřešitelného. Jen k tomu nečichejte, jestli to opravdu smrdí. na druhou stranu to pěkně vypálí rýmu (ale to nezkoušejte!!).

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.142 (?), 18.8.2009 19:33

Milá dámo vonění nepomohlo, zabíjet nechci a neumím ale 15 let soužití s kunou je v ranních hodinách špatné.Jediný kdo je v klidu je pes. kalina jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika