Hryzec nebo hraboš? přehlodává TO kořeny stromů



host - 45.252 (?) 
28.5.2016 13:17, zobrazeno: 8423x

Velikostí spíše hraboš - 12 pochytaných kusů do pasti o největší velkosti přes 10cm určitě a váze nejméně 100g, dokázalo v různých částech zahrady zlikvidovat kořeny stromů (10let staré) i v tzv. králičím pletivu, tím že komplet ožralo všechyn kořeny co prorůstají z pletiv. koše, zkrátka chodby vedou dokola kolem koše. Likvidace stromů probíhala napřed skrytě, několik let, nyní se některé stromy viklají jako by byly v obrovském květináči zapuštěném v zemi.(květináč nahrazuje plativ. koš) Zlikvidovali jabloně, švestky a speciálně broskve tak, že uschly, jiné stromy nemají přírůstky a živoří jen v pletiv. koši zdravými kořeny.

Na Wiki píšou, že kořeny ožírá jen hryzec, hraboš prý jen na povrchu a jen vrchní část kůry, tzn. strom napadený hraboši se nemůže viklat jako bez téměř bez kořenů... kořeny přehryzává hryzec...

I krátká délka ocasu u všech i často obrovských hlodavců- kolem 4cm, odpovídá hraboši, hryzec má ocas 10-15cm...

Takže nevím, nevím co vlastně mám na zahradě, stavbou těla je to spíše hraboš,(až na tu někdy značnou velikost- vypasenost, dosahuje velikosti dvou- tří myší někdy), chováním v přehlodávání kořenů stromů je to spíše hryzec... V sezoně každý den rodinka těchto hlodavců zlikvidovala jednu kapustu, tím že napřed ráno užrala kořeny a pak postupně vtahovala i centimetrové stonky kapusty do nory a současně užírala...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.197 (?), 28.5.2016 14:38
Bezpochyby hryzec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 28.5.2016 18:52

Hryzec má dlouhý ocas 10-15cm a je velký jako potkan. Tohle TO má ocas jako useknutý 3-4cm jako hraboš a velikostně je to jako dvě myši... a že jsem TO už poznal dokonale, díky té švýcar. plastové pasti jsem jich pochytal 12...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.226 (?), 29.5.2016 0:20
Hryzce jsou ruzne, kdyz ziji dal od vody jsou mensi az o polovinu. Hrabos to urcite neni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 29.5.2016 7:13

Nevím jestli jsou hryzce ruzné, ale hryzec je druh hraboše. Je třeba prostudovat stavbu těla - uši, srst, oči, tlapky, atd, a podle popisu stavby těla jednotlivých druhů určit o které zvíře jde. Je to kapánek složitější. Někdy v minulosti jsem chytil ve výkopu, podle mne hraboše, ale dcerka si ho prohlédla a řekla mi: tati, to neni hraboš, ale hrabošík podzemní, protože má jiné tlapky a neumí šplhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 29.5.2016 8:33

Tady je názorný obrázek různých hlodavců... a velikosti těl a ocasů...

 Hryzec nebo hraboš?
Hryzec nebo hraboš?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.178 (?), 29.5.2016 8:49

To co popisujete dokáže jen hryzec.Stačí dát do vyhledávače Hryzec vodní a máte tam plno fotek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.252 (?), 29.5.2016 14:37

jo, to znám... akorát že, to není TO co mám já, jak délkou ocasu, tak mohutností to není žádný hryzec velikosti potkana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 29.5.2016 14:38

Až tu potvoru TO znovu chytím, vyfotím a vhodím to sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 29.5.2016 14:45

Hrabošů mám v zahradě pořád dost, i když je kočky neustále eliminují - jsme v polích. To, co popisujete, jak píšou ostatní hraboš fakt nedělá. A je to jen trochu větší, taková buclatější myš, s kulatější hlavou. Nemohl jste pochytat mláďata hryzce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika