Hryzec



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 158.54 (?) 
19.6.2006 16:26, zobrazeno: 204062x
Prosím poraďte jak na hryzce. Slyšela jsem, že nemají rády "afrikán - smradlavý karafiát. Vysázela jsem tedy afrikán i mezy kedlubny, bohužel jsem zjistila, že jedna kedluben vedle druhé mizí. Raději jsem je přesadila hlouběji do zahrady, kde hryzec tolik neřádí. Teď jsem přišla ze zahrady, kde jsem okopávala moje kytičky a věřte, nevěřte, hryzec sežral afrikána. Zírala jsem na to jako z jara, jen po něm zůstal ležet květ. Údajně fungují odpuzovače na bázi vybrací. Máte s tím nějaké zkušenosti? Děkuji za to, že se podělíte o vaše zážitky s těmito škůdci. PS: původně jsem chtěla mít ekelogickou zahrádku bez postřiků, žít v míru se škůdci, ale zjistila jsem, že bych toho moc nesklidila. Jikina
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 233.177 (?), 16.7.2006 18:37
Také máme problémy s hryzcem (kolik se jich ale u nás zabydlelo nevíme), nám zlikvidoval nový vysazený živý plot z cypřišů,z 30 ks jsme museli dokupovat 10 nových.Zkoušíme používat vykuřovací "tyčinky" k zakoupení v drogerii nebo nám radili i podpalovač Pepo,kousek ulomit,strčit co nejhlouběji do díry a zahrabat. Ale díry máme pořád. Kontaktovala jsme i firmu na el. odháneče hlodavců (www.format1.cz), zatím čekám na odpověď kolik tento odháneč stojí a zda a jak moc je účinný. Jinak víme, že i od zahradníků, že je velmi těžké se hryzců zbavit,nejdou ani otrávit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.30 (?), 17.7.2006 8:00

Jak kdysi pravil pan Peleška: "Kdo vymyslí něco opravdu účinného proti hryzci dostane Nobelovu cenu. "  Výskyt hryzce lze zmírnit časně na jaře(pokud není sníh), kdy ještě nemá dostatek čerstvé potravy sypáním přípravku NORAT ATG do děr. Ale zbavit se ho nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ACEMajky - (2), 24.7.2006 12:48
No neco mi dela cesticky a diry kolem tuji, myslim ze to bude take hryzec, zatim jsem zatloukl kovove asi 5mm v prumeru tycky do zeme (asi 50cm) a dal na ne pet lahve - odsroubovat a vzhuru nohama nasunout, mamce to pry pomohlo.

Myslite ze by hryzec mohl okusovat i korinky u tuji, ja je jazdej den ja blb zalevam aby neuschli (80ks) a ta mrcha mi je sezere, to je na provaz. Zatim po zhruba tydnu co jsem na nej prisel tuje jsou stale zelene, ale to se asi nemusi projevit hned :( Dokonce mam diry i hned vedle kmene tuje - desny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.88 (?), 25.7.2006 16:50
Vážený pane, také jsem v šoku co všechno jsou hryzci schopni zlikvidovat.  Tak mně doposud zlikvidovali asi 50 ks mečíků, 40 ks lilií, mnoho cibulí narcisek a tulipánů, brambory, mrkev a nevím co všecko, ale když jsem objevila, že žerou i česnek tak to jsem byla v šoku - prostě jim chutná všecko. Úplně  chápu vaše pohoršení,  protože je to fakt  k zlosti, člověk dá za to kolik peněz, stará se o to, těší se z toho  a najednou je to pryč. Je toho ale všude hodně a žádný si neví s tím  rady. My  jsme  se v rodině usnesli, že nemá cenu tady něco pěstovat. Např ty lilie byl výsledem několikaleté péče. Zdraví  pěstitelka chovatelka  z jižní Moravy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 29.7.2006 16:38
Měli jsme jich plnou zahradu, zničili i vzrostlé stromy. Někdo mi poradil pryšec křižmolistý. Hryzec opravdu zmizel. Spíš si myslím, že vyhynul sám od sebe. Do zahrad se nemá kudy dostat z venku /blok se silnicí kolem/.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.138 (?), 15.9.2006 7:22

Protože jsem po zimě měli celou zahradu zrytou, balila jsem cibuloviny před vysazením do sítěk od citrusů. Vše zůstalo. Pro jistotu mi přítel udělat z platových lahví větrníky na kovové tyčce, které zapíchl do pařezů. Není to 100 % řešení, ale hodně to pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.48 (?), 28.5.2007 13:12
Přesný zkušenosti mám já. Hryzec miluje thuje a cypřiše. Jsou totálně podhrabaný a nejvíc děr je porávě v jejich okolí. Fakt na provaz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.116 (?), 24.1.2015 18:14

Už jsem to psal u,,hraboše,,. Zkuste sypat do děr pálivou papriku a okolo kmínku stromu. Zatím opustil mladé stromky. Moc mu paprika nešmakuje, zasypte všechny díry hryzce na zahradě.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 24.1.2015 19:37

Jakou dávku na dírkuwink, aby mě to nezrujnovalocheeky?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika