Houba na jehličnanech - poradí někdo?



Stránky: 1,  2,  3   
michal svoboda - (1) - 188.233 (?) 
21.4.2008 19:07, zobrazeno: 33854x
Může někdo poradit co se dá dělat s vyobrazenou houbou? Děkuji předem Michal Svoboda
houba
houba
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.133 (?), 21.4.2008 19:15

Rez hrušňová

_ nejlepší bude vykácet hrušně v okruhu dvou kilometrů.

Taky by šlo ostříhat napadené větve než vylítaj spóry.

Nebo zlikvidovat tu chvojku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.34 (?), 28.4.2008 12:33

Na jalovcích (chvojkách) bych to nechal být. nesetkal jsem se s tím, že by kvůli rzi hrušňové jalovce odumíraly.

Ani hrušně zpravidla neodumírají, ale oslabuje je to, zvláště pokud je infekce silná a jsou napadeny i větvičky: to jsem viděl (na těch větvičkách - poprvé) letos na jaře a překvapoilo mě to.

Jinak v současné době - když se na jalovcích tvoří oranžové prášivé stadium - je vhodný termín k postriku hrušní proti rzi.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.34 (?), 28.4.2008 20:15

Tuto houbu máme na jalovcích a tújích. Byla tam i vloni, proto mně letos nijak nepřekvapila. Neaplikovali jsme žádný postřik / možná chyba /, přesto rostou jako o závod...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.34 (?), 28.4.2008 20:17

pro doplnění - o závod rostou túje a jalovce, nikoli houba 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.21 (?), 28.4.2008 20:47

Co takhle zlikvidovat jalovce kde jsou hrušně.Dokud se masivně nepěstovaly jalovce tak se tato choroba nevyskytovala.Jako hostitele této houby jsem tůji-zerav ještě neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.238 (?), 28.4.2008 21:36

měl jsem ji na thuji taky a poradili mi ze zahradnictví Tonja (najdete přes vyhledávač) nějaký postřik který jsem aplikoval a pomohlo to, ale ted už nevím jaký

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 28.4.2008 22:43

No to jsou mi novinky, rez hrušňová na thujích a na letorostech hrušní. Doufám, že to s těma thujema není pravda. To by byl konec hrušní v Čechách.

Neměl by někdo fotku s thují? Nějak se mi tomu nechce věřit.

Jinak, to že to necháte na jalovcích být je od vás dost sobecké. Vytváříte tím primární infekci, která napadne všechny hrušně vašich sousedů v okruhu minimálně 2OOm. To je takový problém vzít nůžky a ostříhat to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 29.4.2008 12:57

A to si myslíte, že v okruhu 200 m budu jediný člověk, který má na zahradě jalovec chvojku anebo čínský? Vždyť se jedná o jedny z najčastěji pěstovaných dřevin; tipuji, že na každé druhé zahradě se některý z těchto jalovců vyskytne.

I kdybych houbu nakrásně ostříhal, myslíte, že to udělajií všichni majitelé okolních pozemků???

Na těch hrušňových větvičkách mi to také přišlo opravdu divné, ale jiné vysvětlení jsem nenašel (na strupovitost hrušní to nevypadalo, s tím jsem se setkal podstatně častěji).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.133 (?), 3.5.2019 11:18

I nás rez hrušková nemile překvapila, nikdy jsme to neviděli, hrušku nemáme. Celou tuji jsme místa, kde byla rez hodně posolili a rez po chvíli začala skapávat na zem, a tu jsme také posolili. Druhý den nebylo po rzi ani památky, tak snad to vydrží.  Šťastný Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika