Feramol proti slimákům



Stránky: 1,  2,  3   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 165.116 (?) 
14.6.2010 10:26, zobrazeno: 31864x

Včera jsem po nasazení letniček hned posypala Feramolem proti slimákům, jinak by druhý den mohla sadit znovu.Pak jsem seděla na lavičce, odpočívala a koukala po zahrádce, najednou přiběhla malá, světlé hnědá myš, s tmavým pruhem přes záda a začala požírat zelené granulky Feramolu, asi ji hodně chutnaly, několikrát odběhla a zase se vrátila.Všechny granulky vyžrala.Měla jsem u sebe foťák, tak ji mám i na fotkách.Sypu krmení slimákům, mezitím to sežerou myši a slimáci v noci se pochutnají na mých květinách.Víte někdo, jak působí tyto granulky na myši, je to pro ně taky jed?

Myš žere Feramol
Myš žere Feramol
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 178.213 (?), 15.6.2010 21:12

Dnes jsem zjistila, že na myši Feramol neučinkuje vůbec.Myška se spokojeně dnes krmila dalšími granulkami na zahrádce a to jsem ji v neděli tam přisypala jed na myši, ten je taky pryč, jen myš žije dál a slimáci taky si spokojeně chrupkají v noci mé sazeničky.Mají asi spolu nějakou dohodu, nažerou se všichni a já nestačím kupovat nové jedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.105 (?), 15.6.2010 21:22

Účinnou látkou je síran železitý v koncetraci 10 g/1kg. Pro potkana a tedy plus minus i pro nějakou tu myš je LD50 síranu železitého 5000 mg/kg. Takže myška to asi přežije a navíc sežrala to, co bylo pro slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 15.6.2010 21:25

Chcípne na jed na myši, jen to déle trvá. Kolem tří dnů. jinak by vyčůraní potkani jedy nežrali.

Jdu Feramol hodit teď večer, tak snad ho sežerou ti správní příjemci :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.108 (?), 15.6.2010 21:36

Snad fosforečnan...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.105 (?), 15.6.2010 21:47

Aj, je tam překlep :-) Jasně, nějak mi to bliklo hlavou, protože jsem dnes byl stříkat trávník síranem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.69 (?), 16.6.2010 14:22

Zjistil jsem, že než sedět a koukat se, jak krmím živočichy různými jedy, je lepší hnědé slimáky sesbírat a obyčejným prakem je teleportovat co nejdál za plot. Je to humánní a čestné.

Někdo sice namítá, že slimák se může vrátit a cestou zpět navíc vyhladovělý, ale stačí ho znovu poslat do dáli a po druhé se již nepřiplazí. Na zahrádce se vám nebudou kumulovat jedy, vy zůstanete zdraví, bdělí a ve střehu, což je v dnešním režimu nanejvýš potřebné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.168 (?), 16.6.2010 17:17

No tak kdybych měla každého slimáka, kterého najdu, teleportovat prakem do dáli, tak celý den nedělám nic jiného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 16.6.2010 17:44

Tak to je asi důvod, proč musím každý den sbírat slimáky. Zřejmě je ke mně teleportují sousedi. No fuj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.12 (?), 16.6.2010 18:01
Ty el-plzáky je potřeba likvidovat při každé příležitosti. Rozhlédněte se pořádně v parcích, na loukách, v zahradách, prostě všude kde je něco zeleného, a uvidíte jich obrovské spousty - jsou nechutně přemnožení a všude rozlezlí. Rozšlapávám je, sekám, napichávám na drát, trávím - NIKDY setkání se mnou nepřežijí ať se to někomu líbí nebo ne. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika