Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



host - 249.32 (?)
26.6.2014 18:21

Po aktivaci  aktivaci mu plyny ze slepé patrony roztrhají předek

Jirka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 5.101 (?), 1.4.2014 8:47

Zadajte do vyhľadávača (google) "expanzný likvidátor hryzcov" a máte tam výrobcov aj s predajnými podmienkami. Z mojich jednoročných skúsenosti môžem jednoznačne doporučiť. Nič lepšie na našom trhu nenájdete.

Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 9.1.2014 9:57

Proc myslite, ze past Super cat efektivnější, než ostatní klešťové pasti? Trubkovou past krtek ucpe (u mne ve 100%), ale klestova past se ucpat neda (pouze predcasne spustit), opatrnejsi ci zkusenejsi krtek se ji snazi obvykle podlezt (coz ho obcas chytne za zada), mene opatrny krtek ji hrnutim zeminy spusti a chytne ho kolem tela. Ucinnost klestove pasti je dana zkusenosti a sikovnosti pri jejim liceni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 9.1.2014 10:05

Tomu rozumím. Jenže past je vsazena do chodbičky celkem těsně. Aby mohl krtek nacpat hlínu do tý trubky (těla pasti), tak k ní musí přilézt. A tam už by ho to mělo chytit. Ale toorie je od praxe někdy na míle vzdálená... Ještě zkusím tu past Super cat vsadit do vykrouženého otvoru úplně natěsno (vykroužím menší díru). Teď jsem tam něl tak 2cm vůli. Jinyk díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.32 (?), 17.7.2023 23:51

Ahoj, krtek je blbec a vleze do jakékoliv pasti bez problému. Problém je chytrý hryzec vodní, je opravdu chytrý. Na jakékoliv narušení nory reaguje zahrabáním a udělá si následně cestu "okolo". Ale stejně jsem ho dostal. Otevřel jsem chodbu, vložil past a vedle ní na obě strany jsem dal nasekanou bramboru, aby mu voněla. následně natrhat trávu, strčit až do chodby a celé zakrýt hlínou. No a za1/2 hodiny bylo hotovo. V pasti nezabíjet, utopit! Z důvodu pachu krve! Hodně trpělivosti přeji.Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jfalta - (39) - 65.196 (?), 30.10.2013 9:10

při reakci dusíkatého vápna a vody nevzniká kyanid, ale kyanamid, který není zdaleka tak jedovatý. Na druhou stranu má na rozdíl od kyankovodíku srovnatelnou hustotu se vzduchem, takže by se mohl v chodbičkách chvíli udržet. Bylo by fajn, kdyby to fungovalo. Chystám se to v blízké době vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.7 (?), 30.10.2013 10:05

To ste ako na to prisli? Podla mna v plynnom stave maju zrovnatelnu hustotu obe latky, z molovej hmotnosti by som predpokladal, ze kyanamid je tazsi ak vzduch (na urovni CO2), co je dobre. Bude asi dost reagovat s okolitou vlhkostou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.37 (?), 31.10.2013 14:41

No ještě to odskouším, ale myslím bude to vápno lepší, je to normální hnojivo, ptal jsem se v zahradnictví, nemělo by to vadit ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jfalta - (39) - 157.36 (?), 31.10.2013 22:17

No jak, vygoogloval jsem si hustoty zmíněných plynů. Molová hmotnost navíc není přímo úměrná hustotě. Kyanovodík má zhruba poloviční hustotu, než vzduch a kyanamid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.157 (?), 23.1.2014 9:52

Zkoušel jsem dusíkaté vápno, dal jsem do každé nory po dvou lžících vápna a přelil vodou, následně přikryl těžkou dlaždicí - bez efektu, krtčí hromádky jsou hned vedle dlaždic. Nedoporučuji tedy návod mladého chemika, půjdu do expanzního likvidátoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.32 (?), 26.6.2014 18:21

Po aktivaci  aktivaci mu plyny ze slepé patrony roztrhají předek

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika