Co to bylo?



host - 178.13 (?) 
21.4.2015 23:36, zobrazeno: 2472x

Na kmeni asi pětileté jabloně jsem objevil kousek suché kůry (tak 2 x 3 cm) a několik "pilin". Po odstranění kůry jsem našel ohromnou díru po asi 15 cm kmínku, kdy byl vyžraný vnitřek kmene (dřevo) a obvod - živé pletivo- bylo netknuté. Vše bylo plné drtin. Postupně jsem odstraňoval kůru s lýkem a když to nemělo konce, tak jsem si z drátu udělal sondu a zašťoural směrem vzhůru do dutiny a vytáhl bílou larvu (tak 5 x 15 mm). Dřevo kmínku je sežrané tak z 50 %, zvenčí ale není vidět nic. nevíte, co to bylo?

 Stromek je asi v pekle, ale silně jsem jej ostříhal, samozřejmě přidal pevnou oporu, díru vymyl octovou vodou a vymazal a omazal kravincem a vše obalil pruhem látky. Kravincem jsem kdysi zachánil stromky ohryzané od zajíců, tak uvidíme, jestli pomůže i nyní. Díky za tip, co to bylo. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 22.4.2015 1:23

Škoda, že nejsou nějaké obrázky. Podle popisu si to nějak nemůžu představit. Podívejte se např. tady, jestli tam ten svůj případ najdete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.13 (?), 22.4.2015 9:20

Díky za odkaz, asi to byl drvopleň. Bohužel larva po surovém vytažení drátěným háčkem byla dosti poničená a nešlo ji přesněji popsat. Ale v podstatě mně z kmínku vyrobila téměř trubku, takže je asi po stromku... Sázel jsem ten rok dva, ten druhý téměř zlikvidoval hryzec. Asi budu muset na podzim sázet znovu. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika