Chrante si své rostliny proti slimákům a přízemním mrazíkům



Stránky: 1,  2   
tibi469 - (48) - 246.101 (?) 
9.5.2015 13:51, zobrazeno: 11257x

Tohle je učinná, levná a jednoduchá ochrana rostlin.

Chrante si své rostliny proti slimákům a přízemním mrazíkům
Chrante si své rostliny proti slimákům a přízemním mrazíkům



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 9.5.2015 14:07

Je to dobrý nápad, ale s ochranou rostlin takových rozměrů nejsou zvlášť velké problémy. Když nejsou kyblíky, jde použít i netkaná textilie. Horší je to se stromy a většími keři. Na slimáky mám Ferramol, pro všechno kromě slimáků neškodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 9.5.2015 14:45

I netkanou textilii používám hlavně na jahody proti mrazíkům.Kyblíky jsem si sehnal provrtal otvory.Dám je na rostliny trochu zatlačím do půdy a slimáci se k rostlinám nedostanou, mohou si je jen mlsně prohlížet.Chemii na slimáky nepoužívám.Moje slepice si je najdou.Je tam vhodná mikroklíma a dostatek světla a tepla.Když potřebuji kyblíky sundám a použiji je za rok znovu.Nebo v nich pěstuji léčivky a třeba i papriku.Kyblíky mají univerzální použití a vydrží roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.224 (?), 9.5.2015 14:16

Tolik kyblíků muselo stát dost peněz a není pod nimi málo světla? Malinké rostlinky, na kterých mi opravdu záleží, chráním sklenicemi od medu nebo od okurek. Ty větší, pokud nepřežijí, mají smůlu - evolučně v mé zahradě neobstály :-)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 9.5.2015 15:00

Kyblíky jsem si sehnal bylo v nich zelí.Na tento učel používám jen průsvitné, je tam dostatek světla.Rostlinám se tu dobře daří.Rostliny tu mají více prostoru jak pod sklenicí od okurek.A kybliky jsem nahoře provrtal takže mikroklima je pro rostliny vhodná.Sklo provrtat nemohu.Nejvíce chráním rostliny které nejvíce chutnají slimákům.Třeba cukety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.178 (?), 11.5.2015 10:21

Tak já o víkendu myslela, že mne švihne... minulý týden už mi lezlo 30 metrů mrkve a za týden to slimácí do poslední mrkvičky sežrali... to stejné kedluby, saláty... no okurky mi zatím nevylezli a děsím se až na zahradu přijedu o víkendu, zda tam vůbec nějaké budou. Letos máme doslova invazi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 15.5.2015 16:41

JAK NA SLIMÁKY?1.Pravidelně sekat trávu.2.Sbírat slimáky, nejlépe ráno.3.Udržovat pořádek na zahradě.4.Nezakládat kompost v blízkosti záhonů.5.Dát rostlinám prostor, nepřehuštovat je.6.Využívat pomocníky v boji proti slimákům, slepice,kačeny.7.Chránit přirozené nepřátele slimáků, ježci.Na své zahradě chemické prostředky proti slimákům nepoužívám ani sůl.Slimáky sbírám z míst kde nemohu pustit slepice.Jinak se kolem pasou slepice, ty se o ně postarají.V lonském roce jsem měl invazi slimáků.Poté jsem si koupil slepice a také jsem slimáky sbíral.Dodržuji zmíněné opatření 1-7.A letos mám klid od slimáků, nemám co sbírat.Přeji každému hodně trpělivosti v boji proti slimákům.Možno moje rady někomu pomohou.

JAK NA SLIMÁKY
JAK NA SLIMÁKY
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 16.5.2015 17:04

Zahrádku mám letos bez slimáků

Chrante si své rostliny proti slimákům a přízemním mrazíkům
Chrante si své rostliny proti slimákům a přízemním mrazíkům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 16.5.2015 19:49
To vám ale brzy slepice pojdou hlady ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 24.5.2015 11:45

Výsadba cuket pod kyblíky 9.5.2015 a sejmutí kyblíků 23.5.2015 rostliny jsou bez poškození, i když v daném období zde byl zaznamenán přízemní mrazík.Slimáci nemají možnost se k rostlinám dostat, protože kyblíky z rostlin nesundávám.Zalévám jen k rostlinám.Rostliny odklopím zaleji a znovu zaklopím.Kolem kyblíků je púda suchá, což slimákům nevyhovuje i tak lze rostliny chránit proti slimákům.

Chrante si své rostliny proti slimákům a přízemním mrazíkům
Chrante si své rostliny proti slimákům a přízemním mrazíkům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika