Biobit, Madex



Stránky: 1,  2   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
24.6.2013 12:51, zobrazeno: 20430x

Letos v zimě jsem se na internetu vzdělával i v biologické ochraně rostlin proti škodlivému hmyzu v jádrovinách i peckovinách (pilatky,obaleči), kde mě zaujal Biobit XL.Přípravek obsahuje bakterii Bacillus thuringiensis. Působí proti housenkám některých škodlivých motýlů. Bakterie naruší trávicí ústrojí housenky a způsobí jeho ochromení. Během několika hodin přestanou housenky žrát, zhruba po 2-3 dnech hynou. Přípravek se aplikuje běžnými postřikovači v době líhnutí housenek. Není toxický k necílovým organismům, má nulovou ochranou lhůtu.

Byl mi taky doporučen přípravek Madex, ale ten jsem nesehnal, proto jsem koupil prvně jmenovaný Biobit XL.Na stránkách prodejce(abych nedělal reklamu-neuvádím) před několika měsících ještě nebyl uveden jako prostředek ochrany v peckovinách, a i v přibalovém letáku není uveden proti housenkám obaleče švestkového.To se nyní změnilo, a na strákách prodejce se už uvádí i pro použití  v peckovinách.

Podle poměru cena /množství efektivního postřiku se mi zdá, že není drahý.Je taky učinný , nebo je lepší Madex?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.81 (?), 23.5.2014 13:52

Dobrý den,

jak by jste zhodnotil Biobit Xl, funguje to?je učinný? Přemýšlím o koupi.

Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.5.2014 14:13

Mám s Biobitem XL pouze loňskou zkušenost, což je moc málo na objektívní hodnocení.Nějaká červivá jablka jsem měl, ale to může být nesprávnou dobou ošetření,koncentrací namíchané směsi,absencí opakovaných ošetření. Uvádí se, že účinnost je stejná jako u chem.insekticidů, jiné údaje nám říkají, že má cca70-80% úspěšnost ve srovnání s nimi.
    Důležitým předpokladem dobrého ošetření proti obaleči jablečnému je určení správného termínu ochranného zásahu. Obecně platí, že čím mladší je housenka škůdce v době zásahu přípravkem Biobit, tím citlivější je k nákaze bakterií B.thuringiensis. Správným termínem ošetření je tedy doba maximálního líhnutí housenek škůdce z vajíček. Jednoduchým a zároveň přesným způsobem správného načasování doby ošetření je sledování letu obalečů pomocí feromonových lapáků, které lákají selektivně samce obaleče (i ostatních druhů škodlivých motýlů).  Ideálním termínem postřiku je doba 5-7 dnů po maximálním náletu obalečů do lapáků. Účinnost Biobitu trvá zhruba po dobu 10 dnů, což je výhodou biologického preparátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 155.121 (?), 23.5.2014 14:50

Účinek Biobitu je asi těch 75 %, Madexu o něco více (informace se různí).

Madex se musí na každou generaci použít několikrát. Tyto přípravky nehubí užitečný, ale ani jiný škodlivý hmyz (mšice). Účinnost se snižuje slunečním svitem a deštěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.141 (?), 26.5.2014 13:13

Madex se používá pouze na jednu generaci obaleče v roce.Maximálně 2÷3 ošetření na jednu generaci.Jinak hrozí možnost rezistence obaleče na tento přípravek.
Madex používám 5 let.Výsledky jsou k nerozeznání od klasických insekticidů.Je doporučován zvláště proti 1.generaci.Osobně ho používám na 2.generaci s výborným výsledkem a nemusím zakrývat podplodiny..Dvě ošetření v rozmezí cca 7 dnů.
Biobit jsem také zkoušel ale neměl tak výrazný efekt jako Madex.
Na 1.generaci používám Integro.Monitoring obaleče feromonovým lapačem CP - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 96.86 (?), 26.5.2014 13:54

A už jste zazanamenal nálet. Já v HK mám asi už po vrcholu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.81 (?), 27.5.2014 11:19

Jedna zásadní informace, kterou jsem se dnes dozvěděl, když jsem volal do Biocontu. Madex účinkuje pouze a jenom na obaleče jablečného. Neučínkuje na obalovače švestkového nebo jaký koliv jiný druh obaleče.Madex je účinejší než Biobit. Bohužel využití jen pro jabloně. Myslím, že toto info se může hodit ;-) Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.2 (?), 22.5.2015 18:29

Dobrý den, poradíte nám, kde biobit, nebo Madex koupit??? Pátráme a nenacházíme:-((

Děkuji Radka K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.15 (?), 22.5.2015 18:57

Biocont Laboratory. Ale vopred upozornujem, ze danou za ekologicku neskodnost je nizka blbuvzdornost. Neda sa dosiahnut dobrych vysledkov bez viacnasobneho opakovaneho postreku s periodou cca 7 dni. Madex je ucinnejsi nez Biobit, no da sa kupit len v 100ml baleni, co je pre beznu spotrebu privela, ale nastatstie sa da skladovat v mraznicke aj 5 rokov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 77.140 (?), 25.5.2015 12:07

Madex má dle osobní zkušenosti výbornou účinnost na obaleče.Bohužel Biocont (ČR) přestal dovážet 5 ml balení pro nezájem zahradkářů.Objednal jse si počátkem roku 100 ml balení.Dle posledních zpráv je 100 ml balení dostupné pouze pro profesionální a registrované pěstitele.Dle zákona je to velkobalení a tedy není prodejný pro zahradkáře.Chápete to?Ekologický přípravek a dle objemu prodávané látky je pro zahradkáře nedostupný. To je k nevíře... dáf si fofolu-- Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika