Bio jed



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
19.11.2016 18:34, zobrazeno: 3810x

Dneska jsem musel zlikvidovat skočec (ricín), který už mi dočista zmrzl. Zjistil jsem, že jsem vypěstoval víc semínek, než hodlám v příštím roce vysít. Nemáte někdo zkušenost s využitím těchto velmi jedovatých semen jako jedu na hlodavce (myši, krysy, hryzci)?

Semena a plody ricínu
Semena a plody ricínu
Ricín před zmrznutím
Ricín před zmrznutím
Ricín zmrzlý
Ricín zmrzlý
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.46 (?), 19.11.2016 19:04

Nakolik je pro hlodavce jedovatý, nevím. Objevil jsem hlodavcovu spižírnu, ve které byly neméně dvě hrsti těchto semen, ale na hlodavce jsem nenatrefil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.11.2016 10:38

Obávám se, že zvířata v přírodě se jedovatými rostlinami obvykle sama neotráví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 21.11.2016 11:26

Proč ale nějaký hlodavec shromažďuje jedovatá semena, když ne jako budoucí potravu? Ricin je prudce jedovatý pro všechny živočichy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.11.2016 17:40

Řekl bych, že pro zcela divoká zvířata a původní rostliny může to pravidlo platit. Ale stačí, když se srnky v zimě nažerou řepky a oslepnou nebo uhynou. Do vodoměrné šachty, kterou jsem v neděli zakrýval, jsem proto pokusně několik semínek nastražil a zakryl je polystyrenem a surovou ovčí vlnou. Ideální pelíšek! Uvidím na jaře.

U skladovaných jablek jsem taky nastražil dva různé komerční preparáty s rozkrojeným jablkem a několika semeny ricinu. Zatím mizí jenom navoněné granulky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.1.2017 17:20

Dnes jsem kontroloval venkovní vodoměrnou šachtu. Přestože u jablek mi mlsné myši stále vyžírají jen navoněné granule a zabalenou syntetickou návnadu, venku je to jiné. Hlodavci v třeskutých mrazech sežerou skoro cokoliv. Pokud mají jen ricín, jdou po něm. Zajímavé zjištění je taky v tom, že myši sežraly jen vyloupaná semena a nevyloupaná v tvrdé, pevné a navíc pichlavé slupce zatím nechaly na pokoji. Nezjišťoval jsem, zda je to zahubilo, ale je to velmi pravděpodobné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika