Ako odplašiť lastovičky (vlašťovky)?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 146.157 (?) 
14.5.2007 21:48, zobrazeno: 71902x
Prileteli poslovia jara, lastovičky a rozhodli sa postaviť si hniezda na novej fasáde môjho domu.  Viem, že sú to užitočné vtáčiky, ale pri stavbe hniezda a hniezdení vedia znečistiť a zničiť fasádu. Nemá niekto skúsenosti, ako ich odplašiť? Podotýkam, že hniezda stavajú, na tých najnedostupnejších miestach na dome. Odstraňujem im rozostavané hniezda, postriekal som ich Biolitom, ale nič nepomáha. Poradte!
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
256 - (11), 15.5.2007 7:29

Pod rozestavěné hnízdo jim přidělejte prkýnko a nechte je dostavět hnízdo. Nebudou ničit celou fasádu a budou se k ám léta vracet do toho 1 hnízda. Za to vám vychytají  mouchy. Nám to stejné dělaly také, a teď už s nimi bylíme 5.rok. PS: nech "brouka" žít!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 15.5.2007 9:20
Podél domu, pod střechou (ve výšce, kde si stavějí hnízda), natahněte drát  - cca 10 cm od zdi a měl byste mít klid.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.25 (?), 15.5.2007 19:57
Já bych natáhl vlasec, není vidět nebo prkýnko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.5.2007 22:07
Ten nápad s drátem se mi zdá geniálně jednoduchý, hned jej vyzkouším. Prkýnko se mi neosvědčilo. Vlaštovky nechaly hnízdo nad prknem rozestavěné a začaly nové vedle. Navíc může být problém umístit prkénko a neporušit fasádu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.31 (?), 16.5.2007 10:58

Ďakujem za dobre mienené rady, ale môj problém je niekde inde. Oni tie potvorky si vybrali také /štyri/ miesta, kam sa dostanem len veľmi ťažko. Dosahujem ich jedine cez okno hokejkou. Občas im postavené hniezdo zhodím, ale moc to nepomáha. Skúšal so im stavenisko potrieť Biolitom, ale ani to im nevadí. Myslel som či niekto nevie čo by im vadilo, keby sa tým miesto kde stavajú natrelo, ale aby to neušpinilo, resp. nezničilo fasádu domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.247 (?), 16.5.2007 11:16
No, nevím, což takhle na fasádu přilepit siluetu dravce. Jako se to lepí na velké skleněné plochy, aby do nic ptáci nenaráželi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.56 (?), 16.5.2007 13:39
Osvědčil se mi jednoduchý způsob. Otevřela jsem okno a posadila do něho kocoura, vlaštovky už se neukázaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 17.5.2007 12:09
Mohu poreferovat první zkušenosti s 2 dny nataženým drátem 10 cm od zdi pod střechou. Řekl bych, že drát se jim docela hodí, vlaštovky na něm vesele posedávají a podávají si hlínu na stavbu hnizda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.31 (?), 18.5.2007 9:14

Na príspevku p. Vysloužila som sa mimoriadne dobre pobavil. Oni, tie lastovičky, sú skutočne mimoriadne životaschopné potvorky. U mňa už majú 5 stavenísk a pracujú ako o dušu. Je mi to ľúto, ale fasáde skutočne škodia. Nie je žiaden prípravok, ktorý by ich, napr. po natretí steny odplašil?

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika