Zničený skleník



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 21.2 (?), 29.12.2013 15:23, zobrazeno: 37504x

prosím o radu - v únoru 2013 jsem si koupila svůj první skleník Mythos z polykarbonátu, postavený byl v září. dne 24.12. dopoledne když začal foukat silný vítr skleník během krátké doby zcela zničil včetně hliníkové konstrukce, kterou pokřivil a vytrhal ze šroubů. Uznávám, že to byla vichřice, ale prosím o sdělení, jestli se i vám něco takového stalo a jestli je možné se domáhat nějaké reklamace. děkuji. Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 29.12.2013 15:52

Sice v návodu píší - nestavět na místa vystavená nadměrnímu větru - ale za pokus o reklamaci nic nedáte, buď ji uznají, nebo ne. Není normální, aby jakýkoliv vítr zdeformoval kovovou konstrukci skleníku. Nebo mne napadlo, jestli nemáte zahradu pojištěnou...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.2 (?), 29.12.2013 16:00

děkuji za reakci. bohužel zahradu pojištěnou nemám. skleník byl postavený na místě, kde ze dvou stran byly vysazeny jehličnany a ze dvou stran byl otevřený prostor kvůli slunci, ale několik metrů dál - asi 20 m je celkem hustý les, přesto to nepomohlo. docela by mě zajímalo, jaký bych si měla pořídit skleník, aby větru odolal, skleník bych moc potřebovala, ale už mám strach si ho pořizovat. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 29.12.2013 17:37

Taky je mi hrozně líto, že jste tak dopadla.  Příčina samozřejmě není v polykarbonátu, ale asi v konstrukci rámu. Pokud uvažujete o změně dizajnu, doporučuji velmi ověřený tvar, který se používá také na fóliovníky. Osobně jsem také nevymýšlel novou konstrukci a vsadil jsem polykarbonátové desky do starého fóliáku. Po cca 5 letech a mnoha vichřicích myslím, že to nebyl špatný nápad. Jen v létě musím vyšroubovat aspoň jedno čelo, jinak se mi v něm vaří rostliny. Na snímku je skleník na začátku roku po sněhové vánici. Věřím, že až znovu přijedu na zahradu, bude stále v celku, ačkoliv jsem včera viděl spousty zlámaných stromů a větví kolem cest.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.2 (?), 29.12.2013 18:24

děkuji za vaši reakci, věřím že do takto tvarovaného skleníku se vítr tolik nemůže opřít jako do kolmé velké plochy, nenapadlo by mě, že se polykarbonát dá takto ohnout. a z čeho máte konstrukci a čím jste polykarbonát ke konstrukci připojoval? jenom škoda, že se výrobci skleníků nemohou tímto tvarem inspirovat. Prohlédla jsem si na internetu desítky skleníků, ale tvarově jsou všechny stejné a stejně bezmocné proti větru. moc tomu nerozumím, ale přijde mi, že hliníkové tenké lišty jsou ve větru jako hračka.našla jsem i skleníky, kde je konstrukce z nějaké umělé hmoty - zelené, ale nevím co to udělá, když bude v zimě velký mráz a přijde vítr. škoda jen, že se dosud nepřihlásil nikdo, kdo dopadl obdobně jako já.  Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.147 (?), 29.12.2013 18:39

Pred cca 4 roky jsem si koupil  obloukový skleník od firmy Korbel (typ oblouk) z polykarbonatu za cca 20.000,-. Nic moc kvalita, na amaterske pestovani zeleniny dostacujici (zatim prezil vsechny vichry, na zimu popr. pred letni vichrici nutno zajistit vetraci okno). Za 10.000 (byt je to samo o sobe dost penez) asi primereny "sklenik" nemuze byt. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.73 (?), 21.12.2014 0:04

Co to je - "nic moc kvalita" u skleníku Korbel po 4 letech užívání? Já ho mám 8 let a není s ním žádný problém. Ani voda do polykarbonátových dutinek se nějak moc nedostává.Žádná řasa uvnitř polykarbonátu. Jediná údržba je omytí polykarbonátu uvnitř po sezóne a případně i venku po zimě. V pohodě přečkává zimy, sníh, mrazy i větrné dny. Nyní mou vinou, jen mou vinou se mi v pantech utrhlo během větrných dnů otvírací okno, které jsem zajistiil jen provazem a ne drátem po vymontování automatického otvírače přes zimu. Ale poslali mi nové panty na opravu a sami zavolali a vysvětlili, jak si to můžu opravit.Dnes jsem to za cca hodinu opravil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.147 (?), 9.1.2014 22:31

Kute si   pol.  skleník s  pozink konstrukcí .   Kovoexport,  VP  ,  Hertl   a   další výrobci.    pol min  6mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.130 (?), 30.12.2013 17:59

Dobrý večer. Paní Verunko, nám se plně osvědčil tento polykarbonátový skleník s nosnou zelenou umělohmotnou konstukcí. Bydlíme ja horách a počasí nás opravdu nešetří. Základní čený umělohmotný rám je třeba řádně přikotvit k betonovému základu. Při větrech které foukají ve směru otevřencýh dveří je třeba skaleník zavřít, protože se může nafouknout jako balón. Skleník se potom chová jako plachta plachetnice. Samozřejmě se nesmí zapomínat na větrací okénko! Skleník používám celoročně k pěstování zeleniny přiložené fotky jsou ze včerejška.    


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.130 (?), 30.12.2013 18:01

Ještě jedna fotka   Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika