Zapusteny sklenik



zahradnikze suchdola - (1) - 66.59 (?) 
28.5.2009 11:34, zobrazeno: 18760x

Chci si postavit zapusteny sklenik[z polykarbonatu] bez umeleho vytapeni pro prezimovani subtropickych rostlin a to do hloubky 2 m abych vyuzil nejake teplo ze zeme.Poradi mi nekdo jestli je to dobry napad?A jestli mi tam rostlinky neuhniji.Mockrat dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 28.5.2009 12:27

Pripajam sa v tom, ze by som tiez rad vedel, co dokaze taky sklenik bez vykurovania. O kolko v priemere, pripadne v extremnych podmienkach dokaze "zdvihnut" teplotu. Inak povedane, co mozno od sklenika ocakavat....no a aky ma vplyv material z ktoreho je sklenik spraveny. Sklenik dosial nemam a mam kacirske myslienky si aspon mensi zaobstarat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 70.100 (?), 28.5.2009 12:42

Průměrná roční teplota půdy v nezámrzné hloubce tady je 10 st. C. Jaký je tepelný tok z vnitra země na povrch nevím, snad by se to dalo zjistit. Problém vidím v teplotní regulaci takového zařízení. Aby bylo tepelně soběstačné, musí být silně izolované. Když bude silně izolovné a zasvítí sluníčko, okamžitě teplota vylétne nahoru. Jak a o kolik se spočítat nedá (dá, ale s dost velkou námahou).  Jen dohady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.56 (?), 1.8.2009 14:09

Jak moc se prosím zahřívá zapuštený skleník?určitě né tak, jak klasický nadzemní.At vím, jestli si ho mám pořídit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 18.1.2010 21:54

tepelné úniky jsou značné, nepočítejte s plusovými hodnotami při mrazu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.183 (?), 18.10.2010 14:16

Bohužel, v tomto nejsem schopen poradit, ale když jsem stavěl sklep (asi 2,2m pod terénem), zjistil jsem že:

- jednu zimu byla díra v zemi otevřená, studánka se spodní vodou na podlaze zamrzla ledem silným tak 2cm, ne více.

- další zimu byl strop pouze z železobetonu,  bez jakékoliv izolace a na podlaze sklepa teplota nikdy neklesla pod nulu.

Pro úplnost uvádím nad. výšku cca200m.n.m.. Sklep je v jílovité zemině, spodní část tesaná v opuce.

Snad vám to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.147 (?), 23.8.2013 0:23

Takový skleník je  problém větrat ,  rostliny trpí  plísněmi.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.53 (?), 18.10.2010 7:15

Nápad je to dobrý, ale má několik rizik.1) spodní voda, je potřeba odizolovat základ, nebo vybrat místo kde spodní voda není.2)skleník musí být spíše podélný-příkop, kvůli tepelným zrátám, i tak je dobré střechu na zimu izolovat, pokud to neudělá sníh.3)největší problém-vnitřní vysoká vlhkost a srážení vody v zimě kdy je skleník uzavřen a nevětrá se.Z toho co píši se jedná spíše o tranšej-tedy zastřešená jáma s malým přesahem-vyvyšením nad terém.Každé další řešení s částí skleníku sebelépe izolovaného, ale vyššího nad terénem přináší nutnost vytápění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika