Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?



tibi469 - (48) - 240.102 (?)
13.7.2014 20:55

Stačí mít pár vyřazených oken a skleníček je hotový.A jde se pěstovat.Na stavbu skleníčku jsem potřeboval pár oken, které jsem si pospojoval a uložil na staré hranoly, aby okna více vydržela.Skleníček se dá dobře větrat i zálevka rostlin je snadná.Po skončení vegetace rostlin, skleníček rozložím a uložím.Montáž trvá asi hodinu.Rostliny pěstuji v skleníčku pro lepší manipulaci v nádobách.Skleníček je jednoduchý a levný a svuj učel plní.Pěstuji zde zeleninu i léčive rostliny.Myslím si, že je to dobré řešení a hlavně levné a učelné.

Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 7.1.2012 12:23, zobrazeno: 80788x

Dobrý den, chci si udělat skleník, který bude přistavěn ke stodole a moje otázka zní. Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový? Jde mi o to, že kromě manuální zkučnosti a nářadí nemám nic, žádný materiál atd. Takže bych musel všechno stejně koupit. Líbí se mi Skleníková přístavba D 6 od Limes (nyní akce ke všem oknům otvírače zdarma). Má cenu se lopotit se stavbou skleníku od začátku, nebo si koupit hotový skleník a postavit si ho sám. Díky za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.4 (?), 7.1.2012 12:56

záleží co si vyberete, jestli hotovou věc a docela pěknou... záleží na firmě a materiálu... a nad větším skleníkem, který zvládnete sám za stejné finance

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 7.1.2012 13:00

když jsem si dal do vyhledávače ten váš typ,...vypadá hezky, mít dostatek peněz, tak bych volil hotovou věc, jen jestli všechno pasne, jak má a nemusíte upravovat každou věc... přečtěte recenze, jestli jsou a asi bych volil ten hotový, pak ještě zkalkulovat kolik železa a skla koupíte za ty peníze a svůj čas a kolik metrů by jste postavil vy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.217 (?), 29.6.2014 22:29

Mám velká paneláková okna a z nich jsem bratrovi postavil skleník připojený k domku.Ze tří oken je 4m dlouhý, postavený na pražcích už desátý rok bez problémů.Na zastřešení jsem použil stejná okna, provrtal souběžně se sklem ve spodním rámu otvory pro odvod vody, nosná konstrukce pro okna je z trámků.Pravda, musí se to dobře natřít, ale stejné doporučení je i u kupovaných skleníků.Cena, jen práce a nejso-li, koupit trámky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 13.7.2014 20:55

Stačí mít pár vyřazených oken a skleníček je hotový.A jde se pěstovat.Na stavbu skleníčku jsem potřeboval pár oken, které jsem si pospojoval a uložil na staré hranoly, aby okna více vydržela.Skleníček se dá dobře větrat i zálevka rostlin je snadná.Po skončení vegetace rostlin, skleníček rozložím a uložím.Montáž trvá asi hodinu.Rostliny pěstuji v skleníčku pro lepší manipulaci v nádobách.Skleníček je jednoduchý a levný a svuj učel plní.Pěstuji zde zeleninu i léčive rostliny.Myslím si, že je to dobré řešení a hlavně levné a učelné.

Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Vyplatí se v dnešní době stavět skleník , nebo koupit hotový
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 13.7.2014 22:03

Pro mladého a začínajícího "sklenikáře" jde o bezvadný nástroj k urychlování pěstovaných rostlin.Měl jsem podobný.Časem ale zjistíte únavu při každém sehnutí a uvítáte vyvýšený zahon ve skleníčku s menší "rozlohou".Mám skleníček orientovaný k severní straně s vyvýšeným záhonem, ve kterém si jen roubuji své ovocné kombinace.Severní stranu mám zevnitř potaženu Al fólií, která zlepšuje jeho celkovou světelnost a roubovancům se v něm daří (lépe než venku na záhoně).Také s ohnutými zády necítím takové problémy.Tož tak se také dá i ve vyšším věku pracovat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.1.2012 13:03

Pokud si skleník budete kupovat tak já bych volil variantu samostatně stojícího (levnější, světelné podmínky). Samozřejmě záleží na vás, na možnosti umístění a využití. Co se týče ceny, je otázka na jakou cenu se budete schopen dostat, a jak velký bude rozdíl mezi stavbou a zakoupením. Předpokládám že u skleníku budovaného svépomocí a  (zakotveného do stěny, jeho konstrukce) byste byl schopen se dostat na nižší cenu než u volně stojícího. U kupovaného je však (u délkově stejného) cena vyšší než volněstojícího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 7.1.2012 13:20

kolega má skleník přilepený na chalupě a s možností otevřít do skleníku okýnko ze sklepa... venku jsou mrazíky a on už předpěstovává, což u samostatně stojícího nejde, záleží taky na prostoru kolem chajdy a orientaci světových stran

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 7.1.2012 13:34

Volně stojící skleník 3x2,5 mám ještě po dědovi, takže svoje nejlepší léta má zasebou. Časem místo něj plánuji nový mimo jiné taky v délce 6m. Zatím chci postavit ten ke zdi kvůli výhodám tepelné akumulace zdi u níž je postaven a hlavně bude za větrem. Bydlíme na Vysočině 620mnm a třeba takové papriky bez skleníku nepřipadají v úvahu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.87 (?), 7.1.2012 13:15

Jestli se to vyplatí nebo ne si budete muset spočítat sám. Není takový problém zjisti cenu potřebného materiálu a cenu vašeho času si musíte určit sám Pokud máte ve svém volnu možnost si vydělat víc než stavbou skleníku, pak je to jasné. Pokud si ve svém volnu přivydělat nemůžete, tak taky.  Pokud si přivydělat nemůžete, ale práce na stvabě skleníku by vás silně nebavila, pak nezbývá než ušetřit na hotový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika