Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
17.4.2014 8:59

Dobrý den Mirko. Základy jsou ze ztraceného bednění, 3 vrstvy tj. 75cm + 30cm základ pod. Výška záhonů je 50cm. Montáž náročná nebyla ve 2 lidech 2 odpoledne, jen je potřeba pečlivě číst návod.

Z venku
Z venku
Ze vnitř
Ze vnitř
Kostra
Kostra
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 111.183 (?), 16.4.2014 1:31

Já dospěl k závěru, že jiný než ze sádrokartonářských profilů a skla ze starých oken nechci. Honit po poli polykarbonát (jinak úžasný materiál) a dokřivené hliníkové páratka nemám zájem, ani investovat desetitisíce.  K otázce, zdali se vypatí...  Pokud bude člověk při pěstování počítat svojí práci, tak se nevypatí žádný. Musí to bavit. Pěstování a třeba mě, i ta stavba, na trochu práce nehledě. Vždy jsem si všecko dělal sám, proto jsem neviděl nikdy žádný z potroublých seriállů a vůbec mi to nechybí.  Pocit dobře odvedené práce se nedá vyčíslit v korunách. P. Mirek mě inspiroval velmi. Udivuje mě celkem malý ohlas na tuto jeho výbornou konstrukci. Letos mám ještě jiné úkoly, ale příští rok jdu do toho! Jsem ze staré školy, filosofii dnešní doby -- sehnat chechtáky a všecko si koupit, jsem nepřijal. Výsledky pak lítají po poli nebo končí rychle v popelnici.        Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 16.4.2014 18:10

Zdenci, nádhera! Dělal jste základy ze "ztraceného bednění"? Do jaké hloubky? A montáž byla náročná? Když tak přidejte prosím i nějakou fotku z vnitřního prostoru. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 17.4.2014 8:59

Dobrý den Mirko. Základy jsou ze ztraceného bednění, 3 vrstvy tj. 75cm + 30cm základ pod. Výška záhonů je 50cm. Montáž náročná nebyla ve 2 lidech 2 odpoledne, jen je potřeba pečlivě číst návod.

Z venku
Z venku
Ze vnitř
Ze vnitř
Kostra
Kostra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 243.202 (?), 7.1.2012 18:50

Podle mých zkušeností je to jinak, než píše PP: většinou jsem se setkal s tím, že firma, která skleníky vyrábá, tak je nejen dodává, ale během několika hodin je i smontuje...(buď na předem připravený základ, nebo ho i zhotoví). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?), 7.1.2012 19:38

Špatně jesm to napsal a vy pochpil. Běžně firma dodá skleník rozmontovaný, na požádání smontuje. Podle mne je nesmyslné nechat si montovat skleník výrobcem 200 km vzdáleným. Ale proti gustu... Existují firmy, které montují skleníky různých výrobců. K původnímu dotazu, pokud nejste zdatný konstruktér - kutil. je stavba dodané stavebnice asi optimální řešení. Dostanete vše, včetné spojovacího materiálu, pantů, dveří, větrání a jánevímco ještě. Když jsem objednával skleník, bylo v balení i pasivační činidlo, akrylová základovka a vrchní barva, mimochodem skvělá. Dál už je to Lego.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.146 (?), 7.1.2012 20:12

Zdravím ikdyž jsem si koupil před lety prifily na světlíky a nasčítání cen skla práce a nikdy to tak nevyrobím firmy to mají zpracované na počítači maly odpad slka a materiálu a nové technologije moc bych neušetřil a nebylo by to tak pěkné a zinkované postavil jsem si ho sám chce to vyčkat kdy výrobci dělají akce objednal jsem na výstavě v Litoměřicích sleva 8%  + doprava pokud bych ho chtěl od nich postavit stálo by to docela jak polovina ceny skleníku jenom ta doprava montážníku byla rána doprava slkeníku nebyla draha protože ten den na te trase vezli několik sleníku tak se to vyplatilo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 7.1.2012 23:09

Před časem jsem řešil stelné dilema a jednoznačně mi vyšlo, že je lepší koupit již hotový skleník. Doma na koleně si ho nikdy tak kvalitně nevyrobíte. A co se týče té montáže, tak tu určitě zvládnete sami. Opravdu je to jen takové lego. Při výběru konkrétního výrobku bych Vám doporučil si předem spočítat kolik to vyjde celkem - i s příslušenstvím a dopravou. Docela jsou v tom rozdíly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.23 (?), 8.1.2012 10:45

Také bych rád koupil skleník hotový, protože při stavbě svépomocí se musí hlavně připravit projekt a nakoupit materiál v maloobchodě, což pak výsledná cena skleníku výjde skoro stejně jako od dodavatele hotového skleníku, pokud si montáž zabezpečím sám, Projekt vidím důležitý proto, že by jinak mohly být následné problémy s použitím systému vytápění, stínění i větrání. Ale potřebuji hlavně šířku v rozmezí 5,5-7,5 m a bohužel jsem nikde na podobnou velikost nenarazil, a ani na mou poptávku u tradičních výrobců nikdo kladně neodpověděl. A skleník dělaný na zakázku za nekřesťanské peníze nechci. Nevím, proč všichni nabízejí jen skleníky šírky 2,5 nebo max. 3 m, ve kterých se toho moc vyprodukovat nedá, zvlášť pokud tam chci mít i hrozny a další rozměrnější rostliny. Cena na m2 zasklené plochy je pak i nepřiměřeně vysoká. Potřebuji v této velikosti kostrukci montovatelnou, nikoli svařovanou na místě stavby, aby mohla být kdykoli bez problémů demontovatelná. A s klasickým zasklením sklem. Pokud jste narazili na něco takového, můžete prosím poradit. Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.1.2012 11:27

5,5-7,5 m, to je hodně (předpokládám že je to vzdálenost čelní stěny skleníku od stávající stavby) a zatížení případným sněhem již bude hodně velké. Nechte si to nacenit výrobci plastových oken, každopádně to bude pálka a pokud to chcete levněji tak nezbude než svépomocí. Viděl bych to na šroubovanou pozinkovanou ocelovou konstrukci z tenkostěných profilů, zasklenou sklem a střechu z polykarbonátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 8.1.2012 11:33

Tak jsem prohledl prospekty a nejširší je 425cm my co se tím neživíme ta šířka 256cm stačí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika