Větrání foliovníku když 3 dny fouká vichr a je horko



Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 103.104 (?) 
3.5.2009 9:29, zobrazeno: 9511x

Jako novopečená důchodkyně jsem si pořídila foliovník cca 15m2 s tím, že dříve jsem se na zahradu mohla dostavit jen o víkendech, rostliny jsem pěstovala venku a tak během týdne se rostlinky musely snažit o přežití úplně samy. Nyní je situace jiná, jsem na chaloupce celoročně, ale zkušenosti s foliovníkem nemám žádné. Prosím o radu, jak se zajišťuje ochrana rostlin ve foliovníku před "uvařením"  v případě, který se udál např.teď ve dnech 26.-28.dubna 2009, kdy foukal velice silný vítr (někde lámal stromy, někde odnášel i střechy) a foukal nepřetržitě 3 dny a celé 3 dny bylo velké teplo a slunečno - u nás v Polabí až 25 stupňů.  Zatím jsem to vyřešila tak, že jsem rostliny z foliovníku přemístila do domu, naštěstí byly ještě v kelímkách a přes den byly na slunci na zápraží. V létě určitě takovéto situace také nastanou a horko bude podstatně větší. Mám foliovník prvně v životě a ve stávajících rubrikách se na diskuzi takováto situace ještě neřešila. Proto se ptám zkušených foliovníkářů, jak se správně postupuje, když fouká velký vítr, je horko a rostliny již budou v zemi a odnést je už nebude možné? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 231.56 (?), 6.5.2009 19:33

Tak to od včerejška zase pěkně fičí. Je už večer a tak jsem kvůli velkému větru foliovník celý den vůbec neotevřela. Naštěstí je celý den zataženo.  Rostliny jsou však už zasazeny. Uvnitř je to celé zapocené. V zemi jsou papriky a bazalky. Jestli to takhle půjde dál a bude takhle větrno i v létě, ovšem navíc se slunečným počasím, tak se asi v tom foliovníku všechno uvaří, když bude foliovník kvůli větru celý den uzavřen, nebo ne? Prosím, čekám na nějakou radu, nebo na nějaké zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.20 (?), 17.6.2014 14:12

Dobrý den, to je zapeklitá situace :-(. Já jsem si taky nedávno pořídila foliovník s železnou konstrukcí... . Naštěstí to mám vyřešeno tak, že na jedné straně mám odkrytý pruh foliovníku, kterým stále proudí čerstvý vzdych. Tuto stranu mám postavenou směrem k domu, takže mi tam nefouká vítr a je to zároveň kryté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika