skleník z polykarbonátu



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
1.4.2015 16:54
Soused už letos honil desky po zahradě 3x a nakonec celý skleník pořádně omotal strečovkou a zatím drží.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
host - 219.3 (?), 30.3.2015 14:02

Mám ho také, v návodu bylo psáno, že je nevhodný do větrných oblastí. Také je důležité ho mít při větru zavřený. Mám ho připevněný k betonovému základu a zatím mi jen vypadla jedna deska, ale asi byla špatně zaklapnutá lišta. Mám ho třetím rokem, tak snad ještě vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tyte - (5) - 110.89 (?), 1.4.2015 13:28

Tak Mythos od Lanit Plastu nevydržel. Foukalo slušně. Pokroutila se komplet hliníková konstrukce a skleník včera spadl. Mám ho necelý rok. Co ted? Běžně u nás moc nefouká, první den fujavici přežil. Má smysl ho reklamovat? Pojištěný ho nemám. Jde narovnat pokroucený hliník, aby ještě držel?

Dík. T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.162 (?), 1.4.2015 16:11

Dopadl jsem stejně, skleník od Lanitu několik fujavic přežil, výjimečně jen vypadlo okno, předevčírem vydržel v pořádku, zatímco sousedé sbírali okna a přelepovali je páskou. Včera však povolily háčky, které jej drží k základně a ze skleníku je hromádka hliníkových hadů. Základnu mám, postavím si dřevěný s polykarbonátovým zasklením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.4.2015 16:54
Soused už letos honil desky po zahradě 3x a nakonec celý skleník pořádně omotal strečovkou a zatím drží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 1.4.2015 18:09
Jó, není nad zinkovaný s klasickým sklem, ten se zatím ani nehne ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 2.4.2015 10:02

Taky mám druhý rok hliníkáč s dutinkovým polykarbonátem 4 mm.(něco jako VeGa 7000 lux ). V lednu mi vítr odnesl 6 desek střechy a další začaly lítat předevčírem. Je to sice dobře vymyšleno ale zase českej-šmejd- lacinazahrada.cz dodává nekvalitní material. Desky z nekvalitního polykarbonátu jsou zasunuty jen asi 3-4 mm do drážek ; ty jsou hluboké 6 mm. Jelikož tam musí být mezera pro roztahování při svitu slunce, tak to nevydrží. A zmíněná firma mi neuznala po 1,5 roce reklamaci na desky, co se začaly pomalu rozpadat.

Je to jen taková laciná hračka za hodně peněz ; mě stál 11 tisíc a kdyby ho nedržely dva pražce zakopané v zemi a další 4 kotvy, tak by byl asi taky u sousedů na poli.

Včera jsem to vše prohlédl a asi jsem našel řešení - pokud se podaří, nafotím a dám sem. Když už vydržel, tak bude sloužit...

Jarda z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.10 (?), 2.4.2015 10:24

Jsem pred 14 dny postavil dva skleníky z polykarbonátu (3x3x2,5m a 4x2,5x2,5), ale vlastní konstrukce. A oba pěkně drží i během těhle silných vichrů co aktuálně vanou. Ty hliníkové nic nevydrží. Prostě železo je železo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 2.4.2015 15:56

K rozpadajícím se PC deskám: Namontoval jste je správnou stranou ven? PC není odolný UV záření - stejně jako většina plastů - a proto musí být desky opatřené UV filtrem. Ten je z ekonomických důvodů nanesen pouze z jedné strany a tato musí přijít směrem ven. Když to otočíte, rozpadnou se Vám desky po pár sezónách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda.Vysocina - (48) - 42.100 (?), 2.4.2015 18:14

Jasně, že jsem je namontoval dobře a nevydržely ani 2 roky  ; před montáží jsem sundal vnitřní ochrannou folii a na desky nalepil samolepky, po montáži jsem sundal i tu horní , kde měl být UV filtr. Vím, že na komůrkovém polykarbonátu síly 4 mm je UV vrstva   většinou jen na jedné straně. Silnější mají většinou oboustraný UV filtr. Na ten nový, který jsem si koupil je záruka 10 roků a to přímo od výrobce.  Desky jsem taky zevnitř polepil. Dělal jsem to také proto, že při výměně hlíny vytáhnu desku a je to rychlejší, než to nosit nebo vozit přes dveře. A vím, jak patří nazpět.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 17.4.2015 8:47

Velký souhlas. Tyto skleníky nekupovat. Také jsem musel několik tabulí přilepit a po dvou letech je polykarbonát děravý jak řešeto. Láme se a praská jak suché klestí. Škoda peněz.   Kučera I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika