Skleník Volya LLC 2Dum - máte ho?



host - 188.133 (?)
28.3.2015 4:44

a není to náhodou ten model econom?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 209.195 (?), 3.3.2014 14:33, zobrazeno: 25659x

Dobrý den,

chci koupit skleník a zaujal mě ruský obloukový skleník Volya LLC 2Dum, 12 m2. Je z polykarbonátu 4 mm. Myslím, že oblouk bude dobře odolávat sněhu a větru. Navíc má svislé konstrukce (žebra) 50 cm od sebe, což jen umocňuje můj dobrý pocit z tohoto skleníku. Viděl jsem i výrobce obloukových skleníků co mají tyto konstrukce ve vzdálenosti větší - v tom případě bych asi měl obavy, zda bude skleník dostatečně stabilní a odolný...

Prosím, má ho někdo z Vás? Jste s ním spokojeni? Bohužel nevím, kde bych si ho mohl prohlédnout na vlastní oči (na severní Moravě).

Díky za reakce!

dsf


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.88 (?), 7.3.2014 21:55

Prosím Tě, zadej si na youtube vyhledat теплица Воля a názor si udělej pak sám (hned druhé video je podnětné). Jinak, kdyby náhodou někdo začal vyrábět skleník takovéhoto tvaru z profilů, z polykarbonátu 10, 16mm s odpovídajícím větráním, zatěsněním pro celoroční provoz navíc za rozumnou cenu neváhám a jdu do toho. Bohužel se to tu hemží výrobky do prvního většího větru nebo sněhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.195 (?), 10.3.2014 14:58

Tak na tohle video jsem doposud při hledání nenanarazil. Prý ruská kvalita na věčné časy...! Asi jsi mi právě ušetřil 15.812 Kč laugh.

No nic, postavím si skleník sám. Sice to nevyjde levněji, ale aspoň budu mít skleník, který odolá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 6.3.2015 19:52

Nevím, co si představujete pod "rozumnou cenou", ale buďto budete mít chatrnou budku, kterou Vám složí první vydatnější mokrý sníh a nebo budete mít kvalitní, krásnou a fortelnou konstrukci ze svařovaných hliníkových profilů, ale za odpovídající cenu. Podívejte se do fotogalerie firmy Korbel (do vyhledávače "korbel skleníky"). Je to paráda, ale konečné ceny těch realizací tam radši nenapsali.

Alternativa, jak už tu někdo vzpomenul, je ocelová konstrukce navržená tak, aby unesla tíhu sněhu, svařovaná svépomocí, jednotlivé dílce žárově zinkované a smontované šrouby.

PS: Do Korbela jsem poslal dotaz na cenu odolnějšího provedení, tak jsem zvědavý co z nich vypadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.133 (?), 28.3.2015 4:44

a není to náhodou ten model econom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.53 (?), 5.3.2017 9:43

No tohle je extrém z ruska u nás tolik sněhu(krom hor) napadne jednou za deset let a určitě bych byl tak blbej a nechal na skleníku ztěžknout metr sněhu!!! Já si ho za ty prachy koupim. Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.171 (?), 19.11.2015 18:52

Přesně tak, na videu je model ekonom- levná varianta, která snese sních, ale né tolik.  Na zahradě máme už druhým rokem model 2 DUM 8x3 m dlouhý a nemůžeme si ho vynachválit!  Ať sněží, prší nebo fouká, jsme bez obav :))) Vysévám už v únoru a pokud je slunečné počasí, tak i v prosinci, kdy venku mrzne, je tam parádní klima.  Nemůžete čekat, že tam nebude mrznout, ale rozhodně je tam lépe než ve skleněném skleníku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kolombo - (4) - 191.199 (?), 16.3.2014 15:56

Já ho mám od loňského roku. Zatím spokojenost. Je jasné, že metr sněhu to neunese, takže kdyby bylo hodně sněhu, tak počítam s tím že budu sníh ometat. Uvidím, kdy začne reznout  (kdy padne za vlast pozinek který tam je). Pak jsem si makrolon (koncove otvory) zatesnil silikonem, nikoli jen lepici paskou jakou dodava vyrobce. Montaz je trochu problem, zvlast kdyz neznam azbuku a nektere znaky mi prijdou skoro stejne, protoze puzzle je to slusny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.76 (?), 12.1.2015 0:29

Dobrý den, já tento skleník mám také a rozhodně jsem s ním spokojen. Ano souhlasím, že pokud hrozí, že napadne větší množství sněhu, je nutné preventivně sníh shrnout, ale s tím se tak nějak počítá. Chtěl bych dodat, že jeden předváděcí skleník stojí v Plzni, což pro mne bylo opravdu daleko, ale domluvil jsem se s prodejcem, který mi ochotně zprostředkoval návštěvu přímo u jeho zákazníka v Brně. Mimo jiné pokud nevěříte 4 mm silné desce, lze například na webu buildex.cz po domluvě individuálně objednat skleník s polykarbonátem o síle 8 mm, což už je opravdu podstatný rozdíl a podle mne se to vyplatí (právě tato verze mi stojí na zahradě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.67 (?), 6.3.2015 12:14

Dobrý den, kde v Plzni tento skleník stojí? Vybírám, hledám typ na nějaký menší skleník. Děkuji. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika