Skleník OPP Kysučan, Čadca



Stránky: 1,  2,  3   
host - 254.170 (?) 
5.3.2015 20:38, zobrazeno: 26611x

Dobrý den, máte někdo zkušenosti se skleníkem z této firmy? Dík za každé info.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 52.164 (?), 5.3.2015 21:09

Dobry den, my tento sklenik mame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.170 (?), 6.3.2015 13:50

A jak jste prosím spokojeni s kvalitou pozinku a pevnosti konstrukce?  Předpokládám, že už Vám musí sloužit skleník celkem dost dlouho, takže s jeho používáním máte už nějaké  zkušenosti. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.77 (?), 10.3.2015 12:03

Tak to Vás asi zklamu, máme skleník terpve 14 dní (kupovali jsme ho nepoužitý, 25let čekal v garáži). Zatím je složený u baráku, musíme vykopat základy, přivést vodu, el už je.. Pozink i síla konstrukce se zdá být ok, nikde není stopa po rzi. Patky na ukotvení jsou ok, ty sice zinkovány nejsou, ale jsou dost robustní.. Celou konstrukci mám v plánu před stavbou ještě natřít. Dostali jsme na stavbu takový polonávod, ale stavebnice je dost intuitivní a myslím, že se zadaří postavit skleník bez obtíží (pokud nebude něco chybět.-) Co mě ale na skleníku zarazilo, že boční skla nejsou u země nijak uchycena, jsou tam jen tak "volně ložená".. ale to jsme vymysleli tak, že se dolu dá širší gumová lemovka, i když asi by tam nemuselo být nic... Celý skleník i se skly váží cca 600kg, máme 5100x3700 (plus mínus). Součástí jsou 4 velká okna, otevírá se celá horní plocha, což je úžasné, jen jsou okna trošku těžší. Ještě jsem přemýšlela, že bychom rovnou udělali dvojité zasklení (sklo až tolik nestojí), ale nejsem si jista tepelnými mosty právě v konstrukci a u oken (to musím dovymyslet.-)

Vy skleník máte? Nebo máte v plánu ho kupovat? hledala jsem na internetu, co se dalo, ale výsledná informace, že podnik byl rozprodán a skleníky se od roku (myslím) 1990 nevyrábí... vlastně jediná zmínka na internetu o tomto skleníku byla od Vás.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.234 (?), 10.3.2015 19:52

Tak to ho mate asi z Prerova. Ja o nem taky uvazoval ale nesehnal jsem o nem nikde zadne informace. Jestli to neni tajemstvi muzete prozradit za kolik jste ho koupila Dik. Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 10.3.2015 21:13

Dobrý večer, musel jsem se zasmát, že je ještě někdo kromě mne, kdo má tento skleník 25 let v krabici. Maminka si ho koupila někdy v r. 1985. No nikdy se nepostavil a já ho mám dodnes ve stodole jen s tím rozdílem, že je natřený. Pamatuji si, že v té době stál asi 2.400 kčs (bez skel).zrovna teď koukám do montážního návodu : jmenuje se " PASVOR " a rozměry jsou 3750 x 6085 x 1860 mm (my ho měli o dvě pole delší). Výrobce OPP Kysuca, Čadca. Co k němu říci. Stavěl ho také můj kamarád a spotřeboval na něj asi 70 kg kytu. Soused v zahrádkářské kolonii ho má také. asi 20let. Koukal jem když ho stavěl a vím, že dá dost práce po smontování konstrukce vyrovnat hřbety, aby nebyly před zasklíváním prohnuté. Jakmile se celý zasklí, tak získá jako celek velkou pevnost. Podle tohoto skleníku jsem si postavil v roce 90 svůj vlastní z profilu T 30 x 30 mm a skla jsem také kytoval a po zhruba dvaceti letech je dával do silikonu. No a ten skleník co je ve stodole, tak budu snad stavět letos u syna na zahradě.  Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.164 (?), 11.3.2015 15:58

Václave, opravdu milé setkání (dvou skleníků čekajících 25 let v krabici.-) My jsme za něj dávali 12tis a přesné rozměry jsou 5150x3745x1872. V příloze posílám, co mám - třeba obrázek ještě někomu pomůže.-) vy máte klasický návod na sestavení? A mohla bych Vás poprosit, zda byste ho mohl naskenovat, nebo případně okopírovat?

Ke skleníku máme asi 78 kusů skel, nevím, zda jich bude potřeba tolik, právě bychom zkusili dvojité zasklení. S množstvím kytu jste mi vyrazil dech.. My zvažovali silikon, ale posledním nápadem je položit sklo na gumové pásky a vyzkoušet svorky (svorek jsem našla víc typů, snad bude nějaký typ sedět i na tento skleník...- i když zase nedáme ty dvojskla). Prohnutá konstrukce mě nenapadla, ale máte pravdu, protože celý vrchní hřbet i boční hrany jsou z krátkých (cca 45cm) dílů, takže když si představím stavebnici Merkur, tak na takové délce se konstrukce bude určitě kroutit... - tímhle se tedy vyřešilo sklo, musí do silikonu...

uff... no, je dřina, stavět první skleník.. ale splnil se mi sen. Ať se Vám stavba podaří, Michaela

skleník OPP Kysuca Čadca
skleník OPP Kysuca Čadca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.164 (?), 11.3.2015 16:00

a druhá strana - pro úplnost

skleník OPP Kysuca Čadca
skleník OPP Kysuca Čadca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.2 (?), 11.3.2015 22:23

Dobrý večer. Montážní návod určitě naskenuji a o víkendu sem vložím. Je to šest stránek oboustranně tištěných. Jen nevím jaká bude výsledná kvalita. Jinak na ten váš skleník potřebujete 60 tabulí skla (4x11ks střecha a boky, a 2x8ks na čela). Podle mého názoru je lepší zasklít na silikon. Sousedovi to zasklíval sklenář, takže je docela možné, že spotřeboval o něco méně kytu než já. Někde tady na foru o opravách skleníku jeden pán psal o domácí výrobě kytu na zasklívání z gumoasfaltu. Tento skleník má pro mne tu nevýhodu, že je moc široký na jednu uličku uprostřed, proto musí být uličky dvě.Leta jsme měli jen záhony ve skleníku ohraničené nízkými prkny. Jelikož se už nemůžu ohýbat a lézt po zemi, tak jsem vloni skoro všechnu hlínu vyvezl (asi 60 cm) a vybetonoval uličky s pěticentimetrovou stěnou betonu a šíře 35 cm a hloubky 60 cm. Takže uprostřed záhon a postranách. Snažil jsem se co nejméně ubrat z plochy a ta vnitřní šíře 35cm je na hraně. lepší by bylo 40cm.  Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.164 (?), 14.3.2015 11:28

Dobrý den, za návod budu moc ráda, děkuji. No mě právě přijde šířka skleníku výhodná, bude dvoj-ulička a uprostřed vytápěný a osvětlený záhon, který v téhle délce bude 300x100 (něco jako skleníček-pařníček ve skleníku). Záhony bych si přála vyvýšené a bude vyšší i podezdívka, dveře se prodlouží... Co se týká skel, tak jsem zde na jiném fóru našla beztmelé zasklení těsněním s kovovou výztuží (kdysi to bylo v Receptáři), ale nevím, zda by tento způsob byl vhodný na náš skleník. Co myslíte? Když pominu fakt, že jsem těsnění ani po velmi dlouhém hledání na internetu nenašla. Ale Německo máme za barákem, zůstávám pozitivně naladěna.-) Michaela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika