Rozpadla se mi fólie



host - 56.115 (?)
2.11.2016 17:18
Podle přiložené fotky fólie usuzuji, že mám stejný případ. Fóliák byl instalovaný na jaře a v září došlo na několika, asi více namáhaných místech (na žebrech konstrukce), k trhání fólie. Dle mého názoru se jedná o nekvalitní fólii o které se místní obchodník s fóliemi vyjádřil, že se jedná o "roztavené PET lahve z Číny". Na použití této fólie po dobu více let, myslím, můžeme zapomenout a nehledejte nějakou chybu v instalaci fólie, nebo nějaké finty pro instalaci. Svůj rychlý konec má tento výrobek jaksi " v genech". A protože fóliák chci mít i příští rok, tak nezbyde nic jiného než ho potáhnout znovu. Samozřejmě kvalitní kašírovanou fólií. Myslím, že prodejci přesně vědí jaký šmejd prodávají a že na svoji nabídku nachytají dost "hejlů". Taková je doba a mě mrzí, že jsem jim také skočil na špek. J.V.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 165.42 (?), 25.9.2016 21:17, zobrazeno: 5674x

Na jaře jsem si koupil fóliovník. Konstrukci tvoří kovové trubky ("stříbrná" barva). Fólie je natažená na kostrukci a to dost těsně, navíc zakotvená v zemi, takže se ve větru moc netřepe. Tolik popis

Na radu zahrádkáře od vedle, jsem na oblouky konstrukce navlékl pod fólii několikacentimetrové válečky z tvrdé pěny (používá se na izolaci vodovodních trubek), aby fólie neležela těsně na kovu, ale "větrala".

I přes toto opatření se fólie v srpnu po pěti měsících rozpadla, a to v místech, kde se pod ní nacházejí oblouky. Vypadalo to jak polité kyselinou. Žádné natržení, ale rozpad materiálu, který pokračoval až do úplného rozebrání plachy na kusy.

Reklamace byla sice uznána, obdrželi jsme fólii novou, ale co když se to příští léto stane znovu? Dalo by se tomu nějak předejít? Nějakou fintou?

Nejlepší na tom je to, že sousedka vedle má fóliovník podstatně levnější, mlátí se jí ve větru jak plachta na jachtě, ale fólie jí drží ji už třetí rok. Že by to bylo ono? To, že ho nemá tak našponovaný? Že by měla fólii kvalitnější, se mi nezdá.

Dík za rady, pokud máte. Luis.

Takle to začlo, než se fólie rozpadla.
Takle to začlo, než se fólie rozpadla.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.9.2016 7:58

Dle mého laického pohledu právě to pnutí a nepatrné pohyby v místech dotyku (ty prostě budou vždy) způsobí rozpad. Pokud by byla fólie volnější, nebude na ni působit tak velká třecí síla. Zkusil bych nějak dosáhnout menšího pnutí, případně třeba místa dotyku podlepit nějakou lepicí páskou, aby tření působilo na ni, nikoli na fólii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.213 (?), 26.9.2016 8:04

A taky původ folie, i když je delarovaná odolnost UV tak to asi není pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.227 (?), 26.9.2016 8:01

Jedna má stabilizátory, druhá ne. Rozdíl nepoznáte. Podle toho, co je přidáno, bez vydrží stěží sezonu, další tři roky a jiná klidně i deset let. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 26.9.2016 8:55

Degradace vlivem vnějšího prostředí. Běžně tyto fólie jsou stabilizované a tři letní sezóny vydrží, jak píšete. Tu vaši asi v Asii trochu upravili aby byla levnější a odběratel si to nepohlídal. Smůla. Mám podobnou na folníku a jak píšete třetím rokem a je dobrá, byť ne perfektní. Ještě jednu sezónu určitě přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.42 (?), 28.9.2016 9:24

Asi jo... :-) Mám nějakou stříbrnou pásku, co používají instalatéři, tak podlepím místa, kde se to dotýká oblouků a děj se vůle boží.

Nejlepší na tom je, že všude okolo nás většinou mají fóliovníky zbouchané ze dřeva a potažené jakýmkoliv igelitem, a ty krásně drží a jsou snadno opravitelné, pokud jedno pole něco protrhne.

Děkuju Vám všem za reakci i rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 174.214 (?), 28.9.2016 10:30

Podle mého laického názoru bych podezříval právě tu tvrdou pěnu, která tam byla doplněná dodatečně, aby fólie vydržela déle. UV záření působí v celé ploše, ale materiál zdegradoval jen nad trubkami. Je možné, že oba plasty na sebe nějak reagují, že tvrdá pěna vylučuje nějakou chemikálii, změkčovadlo nebo co já vím.

Jinak plastové fólii by nemělo vadil ležet přímo na kovu (pokud tedy nebude reagovat s nátěrem) nebo nebude mít ostré hrany.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.115 (?), 2.11.2016 17:18
Podle přiložené fotky fólie usuzuji, že mám stejný případ. Fóliák byl instalovaný na jaře a v září došlo na několika, asi více namáhaných místech (na žebrech konstrukce), k trhání fólie. Dle mého názoru se jedná o nekvalitní fólii o které se místní obchodník s fóliemi vyjádřil, že se jedná o "roztavené PET lahve z Číny". Na použití této fólie po dobu více let, myslím, můžeme zapomenout a nehledejte nějakou chybu v instalaci fólie, nebo nějaké finty pro instalaci. Svůj rychlý konec má tento výrobek jaksi " v genech". A protože fóliák chci mít i příští rok, tak nezbyde nic jiného než ho potáhnout znovu. Samozřejmě kvalitní kašírovanou fólií. Myslím, že prodejci přesně vědí jaký šmejd prodávají a že na svoji nabídku nachytají dost "hejlů". Taková je doba a mě mrzí, že jsem jim také skočil na špek. J.V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.100 (?), 6.11.2016 22:17

Dobrý deň,tento typ folie sa mi u foliovníku 6 x 3 m rozypal po 3 mesiacoch. 4 mesiac čakám na reklamáciu, poslal som im foto.Folia je nekvalitná.dufam, že raklamácia bude uznaná.Akurát je dobrá konštrukcia foliáku, rýchlo to ide poskladať, ale problém folia. reagoval som na článok, ktorý som si len dnes prečítal.

S pozdravom

Ľubomír Horniak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika