půda ve skleníku



Stránky: 1,  2   
host - 7.130 (?) 
27.8.2008 22:38, zobrazeno: 36731x

Dobrý den, máme nový skleník a zajímalo by mě zda by mi někdo neporadil jak často vyměňovat zem ve skleníku. Při založení skleníku jsme dali vrstvu hnoje (králičího) a pak vrstvu zeminy. Je zapotřebí přes zimu zem vyndat a pak ji zase navést? Nebo stačí jen na jaře zrýt a zase zasázet novou zeleninu. popř. jak často hnojit.Pěstujeme ve skleníku převážně okurky a papriky. Děkuji za reakce. Kateřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 27.8.2008 23:17

Nás ve škole učili, že zemina ve skleníku se musí každoročně vyvážet, aby promrzla.Ještě jsem to nezkoušel.100% vyvežení půdy je nutné, pokud máte v plánu ve skleníku každý rok pěstovat to samé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.8.2008 7:29

Promrznutí půdy je vhodné, ale není nutné. Jsou země, kde nemrzne a plodiny tam rostou, dokonce lépe než u nás. Pokud půdu ve skleníku zvlhčíte - třeba navezením zbytečného sněhu - promrzne taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.31 (?), 28.8.2008 7:45

...a já bych nebyl tak striktní ani v každoročním vyvážení zeminy, byť budete pěstovat stále totéž. Ono řada věcí by se měla dělat a nedělá se a taky to jde. Určitě nebudete chtít lámat pěstitelské rekordy a příjde-li plíseň, mšice či co podobného, tomu se touto pracnou technologií neubráníte. Já bych hnojil i ryl na podzim a třeba střídal strany osázení. Zeminu bych vyměnil tak maximálně po 5 letech. Beru práci na zahradě jako koníček, né jako otrockou dřinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.210 (?), 18.2.2009 10:26
Dobry den. Rada by som sa zapojila do diskusie o pode v skleniku a zaroven poprosila o radu. Moj problem spociva v tom, ze nas sklenik sa nevyuzival cca 7 rokov a nevieme, co s podou. Ci vymenit alebo len dodat pode ziviny. Poradte prosim. Dakujem. Monika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 18.2.2009 13:46

Jestliže se skleník nevyužíval, bude půda patrně odpočatá. Protože se zřejmě ani nezaléval, bude i vyschlá. Zeminu bych neměnil, jen bych přidal kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.210 (?), 20.2.2009 18:46
Pan Vyslouzil, dakujem Vam za Vasu radu. Mozete mi este upresnit, aky typ kompostu by sa hodil najlepsie? Dakujem. Monika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.242 (?), 28.10.2009 22:44
Půdu bych rozhodně vyměnil, pokud totiž nebyla zalévaná vymřeli půdní mikroorganismy a je "mrtvá"přestože odpočatá.Snad by se dala jen doplnit půdou z venku či nějakou kvalitní koupenou, nejlépe právě "naočkovaná" mikroorganismy, teoreticky by to mohla být výhoda -budete mít mikroorganismy jaké si nasadíte, ale je to obávám se dost relativní ;-) a hlavně výrazně dražší. Ať se daří Komoň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 29.10.2009 5:30

To snad ne? Proč by v půdě měly vymřít mikroorganizmy? Proč by měla být mrtvá? Stačilo by jen trošičku zalít a hned se jakýkoli život ukáže, pochopitelně včetně plevelů. To, že se nějaký čas nezaleje, ještě neznamená, že je půda bez života. Přesně jak píše MUDr. Vysloužil. Já bych jen doplnil, dal bych tam kvalitní hnůj a je vymalováno. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.210 (?), 20.2.2009 19:25
Dobry den.p.Kateřino.Prepacte, asi Vam neporadim s vymenou pody v skleniku, pretoze je to momentalne aj moj problem. Ak dovolite, rada by som sa Vas spytala na Vase skusenosti s pestovanim zeleniny v skleniku. Daria sa Vam pestovat papriky a rajcata sucasne? Ja som kedysi davno pestovala v skleniku uvedeny typ zeleniny, ale akosi sa navzajom neznasali.Papriky boli nadherne, ale rajcata rastli len do sirky a vysky - zial bez plodov. Dakujem Vam za radu. Monika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika