půda ve skleníku



host - 235.147 (?)
21.8.2014 22:33

Vyvážení země  ze skleníku  a její  navážení je  často doporučováno.  Po 25  letech    mohu potvrdit, že vyvážení  země není  až tak  důležité neboť  jsem to  nikdy nedělal   a skleník  stále plodí.  Tím neříkám, že by výnosy  po výměně  zeminy možná  nebyly lepší, ale nemohu  posoudit.  To co  dělám   skleník intenzivně  hnojím a  vyvážím jen  tu zeminu, která se tam už nevejde.  Tím se  zemina částečně  mění, ale málo.   Doporučoval bych  však měřit  ph    a v  přípdě nutnosti provédst korekci. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.2.2009 19:31

Moniko, pokud nebydlíte někde v horách, tak je lépe pěstovat rajčata venku a do skleníku dávat jen papriky, popřípadě salátové okurky.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.109 (?), 17.3.2009 13:51

Dobry den, mam problem s pudou ve skleniku, na podzim jsem nahnojila a nyni je puda na povrchu zelena.Určitě ji něco chybi?Mužete mi poradit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.243 (?), 25.5.2009 23:08
zkontrolujte ph, puda bude kysela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.93 (?), 30.1.2015 16:00

Mám stejný problém. Půdu ve skleníku každý rok vylepším zeminou z kompostéru, nebo koupím dva tři pytle zahradního substrátu, promíchám a zasadím rajčata atd. Za čas se opět začne tvořit tenká vrstva " zeleně". Opatrně ji seberu, zem nakypřím. Každý podzim skleník zryjeme, poházíme granulemi kravského hnoje a na jaře urovnáme (granule se rozpadnou) a ještě tři týdny před výsadbou sazenic rajčat posypeme zeminu dusíkatým vápnem. Stejně to nepomáhá. Tak co s tím. Už rezignujeme a prostě sbíráme zelenoý povlak tak, jak se začne tvořit. Rada tady zatím nic moc. Půda má ph v normě-měřeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 26.5.2009 5:13

Hodně bude záležet na druhu hnojiva.Dnes bych nehnojil ničím jiným, než organickým hnojivem v kombinaci slepičí-kravský-koňský granulát.Občas přidám vrstvu rašeliny a zaryji.Jinak je rozhodující, na co budu skleník používat, který druh zeleniny budu pěstovat a podle toho také přiměřeně hnojit.Půdu nevyměňuji, pouze převrstvuji.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 29.10.2009 7:02

nevím, jestli navážu původní vlákno, ale když jsem postavil skleník, byl záhon prázdný... vykopaný kvůli základům...,tak jsem ho zavez hnojem, asi 40 cm a na to asi 20 cm zeminy a ještě jsem nechal 15 cm rezervu ke hraně na další roky.Teď jenom vrsvu proryji rozložený hnůj převrátím nahoru, po 2 letech doplním hnojem...10 cm, ten slehne, zhnije... a tak pořád dokola.Už jsem téměř u hrany chodníku, tak zeminu využívám do truhlíků a tak podobně a co chybí, doplňuji hnojem.S vyvážením bych to viděl tak po 8mi letech, pokud se zemina bude kupit, pokud totiž budu dávat hnůj, tak není důvod zeminu vyvážet.Co se týče příspěvku o společném pěstování rajčat a paprik, tak v tom nevidím problém, dávám směrem ke slunci... chodník mám uprostřed... papriky a rejčata dál, aby nestínila, ale v poslední době to dávám na střídačku-do řádku rajče, papriky,rajče, papriky a jde to taky, do nějakého rohu zasadím salátovky a vyvažu je pod střechu... hodně zdaru, hoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.208 (?), 4.3.2015 9:23

Dobrý den, pokud chcete pěstovat okurky a rajčata ve skleníku dohromady, stačí zasadit mezi ně mátu a rozmarýn, kdysi jsem to někde vyčetla. Papriky se snáší s rajčaty i okurkami. :-) Ilona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.147 (?), 21.8.2014 22:33

Vyvážení země  ze skleníku  a její  navážení je  často doporučováno.  Po 25  letech    mohu potvrdit, že vyvážení  země není  až tak  důležité neboť  jsem to  nikdy nedělal   a skleník  stále plodí.  Tím neříkám, že by výnosy  po výměně  zeminy možná  nebyly lepší, ale nemohu  posoudit.  To co  dělám   skleník intenzivně  hnojím a  vyvážím jen  tu zeminu, která se tam už nevejde.  Tím se  zemina částečně  mění, ale málo.   Doporučoval bych  však měřit  ph    a v  přípdě nutnosti provédst korekci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika