Prasklá skla po zimě ve skleníku



Stránky: 1,  2   
host - 107.108 (?) 
24.2.2011 9:02, zobrazeno: 18353x

Po zimě mám prsklá skla ve skleníku. A protože je pro mne problém koupit nová skla tak mi prosím někdo poraďte jaké lepidlo si mám koupit na slepení prasklých skel, které mám. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 44.75 (?), 24.2.2011 10:53

Podélnou prasklinu skla nelze efektivně slepit, aniž by se obě části skla od sebe oddálily, naneslo se lepidlo na lomovou plochu a obě části zase přiblížily a přitisknuly k sobě. Pevnostní lepidla na sklo jsou drahá (řádově stokoruny, např. UV anaerobní lepidla LOCTITE). Pokud se vám jedná pouze o zalepení, či spíše zatmelení vzniklých mezer mezi rozestouplenými částmi skleněných tabulí, použijte lehce dostupný transparentní (čirý) silikonový tmel, stojí asi 100 -150 Kč a prodávájí jej téměř všude. Silikonem se k sobě lepí například skleněné stěny akvária.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 24.2.2011 10:54

Lepidlo žádné, buď nová skla, nebo polykarbonátovou desku. Pokud si ovšem neděláte legraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.237 (?), 24.2.2011 11:17

Jde to slepit silikonem v tubě, takhle spravuju praskliny už několik let a drží to. Větší praskliny napříč celým sklem přeplátuju skleněnou deskou, abych měl jistotu že se sklo nevysype.  Prasklinu spravuju tak, že udělám silikonem čáru a pak prstem (pozor na říznutí - jede se prstem těsně u hrany praskliny) uhladim tak, aby v místě trhliny byla vrstva minimálně 2mm = přes prasklinu je vrstva cca 20mm široká, uprostřed 2-3mm silná, ke krajům se ztenčuje (jedu prstem po skle a u trhliny je mezera). Je lepší udělat to z obou stran.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.249 (?), 24.2.2011 11:23

Mohu potvrdit také spravujeme rozbitá skla přímo na sklenících čirým silikonem. Je to rychlé, levné,spolehlivé a trvalé.Musí být teplo a sucho, aby nebyla skla mokrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 24.2.2011 11:38

Teplo ani ne, ale sucho je podmínka. Dá se pomoct fénem, to se ostatně hodí všude kde se dělá se silikonem (kolem vany atd. - všechno pořádně vysušit = vyfoukat hormým vzduchem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.108 (?), 25.2.2011 7:23

Děkuji moc za radu     J. K. z Krušných hor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.231 (?), 15.4.2015 22:11

Prosím, poraďte mi někdo. Máme skleník u zdi domu, taže je zkosená jedna strana skleníku. Jelikož při amatérské výrobě jsme použili na zkosenou "střechu" skleníku kratší skla než je délka zkosené "střechy" skla musela být nadstavena dalšími skly a v místě, kde spolu sousedí ta skla po celé délce skleníku, nám vždy do skleníku zatíká. Manžel už zkoušel silikon, ale vždy se roztekl (ten silikon), teče tam voda vesele dál. Nevím si rady, co s tím. Když mi na rostlinky pod tím kape voda (také je to srážením v místě rozhraní), pak rostlinky začnou plesnivět a "chytne" od nich celá skleníková vegetace. Ráda bych letos něco úspěšně vypěstovala. Děkuji za radu, Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 210.81 (?), 15.4.2015 22:22
spravte to tak ze to nizsie polozene sklo vsuniete pod vyssie polozene. Len neviem ako mate tieto skla upevnene ku konstrukcii. Ked len polozene a zatmelene tak to pojde. Ja mam takto opravene niektore prasknute skla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.91 (?), 16.4.2015 6:55

Kupte pořádný silikon (silirub 2) transparentní nic se nerozteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika