Poškozená fólie na fóliáku - jak ji opravit?



Stránky: 1,  2   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
27.12.2012 19:20, zobrazeno: 28531x

Zdravím, potřeboval bych prosím poradit.
Mám fóliák a na obou stranách se "vytrhaly" zipy z fólie. Fólie je kašírovaná, asi klasická. Nevím jak to opravit. Asi bych jednu stranu zaslepil a nalepil druhou kašírovanou fólii na celé čelo a spodek zakopat shodně, jako je to po obvodu. Čím se lepí tyto fólie na sebe prosím? Musí to držet, je dost vystavena západním větrům.
A na druhé čelo bych asi nalepil (?) suché zipy a udělal srolovatelné nové dveře na suchý zip. Máte někdo nějaký nápad jak to opravit? protože novou fólii kupovat nechci, je drahá a našité zipy nevydrží.

Díky všem za pomoc a odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.1.2013 9:11

nikdo ani netuší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.1.2013 13:43

Asi Vám všichni úplně nerozumějí. Já třebaže jsem roky foliák měl,  nevím, co je to kašírovaná asi klasická fólie, ani kde jsou na foliáku zipy a kudy se mohou vytrhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.1.2013 14:46

OK, zkusím tedy zredukovat dotaz na: čím lepit polyetylénovou fólii? Jinak ten můj folíák vypadá takto. A dle obrázku je vidět, jak zip těch "dveří" je našit na tu fólii. No a pokud je ta strana namáhaná větrem, fólie v místě šití je dosti perforovaná a utrhne se jak toaletní papír :) Díky za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 2.1.2013 15:26

Polyethylen se lepi velmi spatne.  Zkuste Lepidlo vteřinové SUPER BOND 2g GEL, ale zkusenosti s tim nemam. J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 2.1.2013 16:31

Existuje taková stříbrná lepicí páska, která drží jak čert.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 255.160 (?), 2.1.2013 15:37
Nejlepší je použít klasickou tavnou pistoli, nanést lepidlo a přeplátovat pásem folie. Nevím sice jestli máte stejný druh folie jako já, ale já už tímto způsobem menší opravy dělal. Já folii na zimu sundavám a vydrží delší dobu. Přeju hodně zdaru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 2.1.2013 18:39

I já jsem tento probllém řešil. Stará fólie nejde svařovat. Lepidlo jsem také nenašel. Zatím jsem to řešil látáním fólie polyamidovým nebo polypropylenovým hedvábím. Polyesterové hedvábí se mi časem rozpadlo. Látám to cik cak a ne hustě a ne řídce. Otvory po vpichu nedělám v řadě, aby z toho nebyl trhací kalendář. Po zalátání přetřu dílo alkaprénem z obou stran. Možná, že by se to mohlo ještě vylepšit. Přilepit na to řídkou tkaninu z perlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.11 (?), 2.1.2013 18:49

dejte si do vyhledavce Opravná lepící páska na foliovník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.89 (?), 18.5.2014 23:04

Mě se osvědčilo lepidlo T-REX (OBI) v kartuši. Je velmi husté, nanesu pistolí na záplatu, roztáhnu špachtlí až do okrajů a přitisknu dobře na očištěný povrch. Nemusí se ničím zatěžkávat, viskozita je veliká. Drží perfektně prakticky na všech materiálech, pozor na znečištění, dosud jsem nepřišel na to, čím to umýt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika