mravenci v zahrade



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?)
23.6.2015 7:58

Už jsem to tu psal, použijte Loxiran, je spolehlivý a účinný. Zoufáním si mravence nezahubíte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 16.190 (?), 2.6.2009 9:16

Taky bezdůvodně živočichy nelikviduji, ale mravence ptáci nevyzobou. Podle zde dobré rady jsem namázl všechny stromy špachtlí lepem/cca5cm pás/. Nahoru se mravenci nedostanou, už je to 5dní a funguje to, ale oni se nedostanou ani dolů. A tak jsem s hrůzou zjistil, kolik jich tam bylo. Začali pak zakládat shluky/mraveniště?/ na nejspodnějších pohodlných širokých vidlicích větví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.102 (?), 11.6.2013 22:18

dejte to ještě kdiš je ještě zima

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.101 (?), 21.6.2015 0:05

Tak to je omyl, ptáci nás mravenců nezbaví. Taky je mám už kolik let na záhonu s jahodami a se zeleninou (např. mangold) nebo bylinkami (např. máta), lezou po okrasných rostlinách i stromech a přinášejí tam mšice. Kolem každého keříku jahody si vystaví kopeček vysoký minimálně 10 cm, střed je tedy úplně pod hlínou a vylézají nahoru na plody, které skutečně vyžerou. Nevím, jak se jich zbavit, zkouším všechno možné. Zatím se bráním tak, že na střed keříku liji vodu, která mravenišťátko zboří. Ale musí se každý den. Teď když jsou časté přeháňky, nezalévám, a tak si mravenci vesele staví. U větších keřů stříhám vršky, kde jich je nejvíce (např. u rybízu). Letos jsou i na kosatcích, tam jsem je ještě nikdy neměla, tak jsem mšice postříkala, některé listy kosatců jsem musela kvůli obrovskému množství taky ostříhat. V pařeništi mi některé sazenice mravenci úplně zničili tím, že je vlastně jakoby neustále podrývali. Rostlinky byly čím dál tím ničemnější, až je zničili úplně. Taky si nevím rady, už mě opravdu pořádně štvou. Zničí toho hrozně moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 21.6.2015 12:13

Ani pálivá paprika už nezabírá. Nasypala jsem jim ji rovnou do komůrek a stejně se neodstěhovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 23.6.2015 7:58

Už jsem to tu psal, použijte Loxiran, je spolehlivý a účinný. Zoufáním si mravence nezahubíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.168 (?), 29.4.2009 16:18

To je blbost fungující možná tak na faraony, kteří mají životnost necelé 3 měsíce, jinak se ale většina druhů zahradních mravenců dožívá kolem 20 let a na ty to sakra účinkovat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.73 (?), 8.6.2009 20:50

Koupil jsem tentol hormonální přípravek a tedda bohužel nic, akorát si z něj udělali přístřešek nad larvama

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.22 (?), 14.8.2008 6:32

marihuana se vyrábí z konopí jeho sušením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.65 (?), 3.7.2009 12:40

...konopne semeno se odjakziva pouziva pri lovu ryb.

Musite si ale uvedomit, ze existuji 2 druhy konopi. Technicke a sete...!

Takze se tyto dva druhy nesmi plest..:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.70 (?), 11.6.2010 8:44

no pokud myslíte, že se na konopí z rybářských potřeb sjedete, tak to Vás zklamu, jedná se o konopí technickéa po tom to moc nejde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika