mravenci v zahrade



host - 188.40 (?)
23.6.2015 7:45

Používám buď prášek na pečení, jar nebo ocet. Odstěhovali se k sousedovi. Práškem posypu mraveniště a mírně zaliji vodou. Největší účinnost má jar, ale nevím, jak dalece škodí zemině. Ten používám jen na cesty. Na záhon používám kypřící prášek. Ocet také jen tam, kde nepěstuji zeleninu. Vařící voda se mi také osvědčila. Tu používám i k hubení plevelů u zámkové dlažby. Letos mi zeleninu žerou "sviňky". Je to snad ještě horší jak slimáci. Pustily se mi do kapusty a kedlubnů. Užraly mi dýně. Okurkám se vyhýbají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 74.32 (?), 2.9.2009 8:44
mravenci v zahradách jsou velký problém.Jako profesionální deratizér a zahrádkář amatér používám tyto metody: vždy po posekání trávníku vyhledám všechna mraveniště, která proleju insekticidním prostředkem(musí se pořádně prolít, aby se zničilo celé hnízdo)pokud mi mravenci nanosí mšice na stromy, zlikviduji i mšice, většinou stačí poloviční koncentrace jedu než na mravence.Prostředky jako bioformatox či kypřicí prášek také částečně učinkují(mravenec to sežere a praskne). Lepy na stromech fungují dokud více nezaprší.Sůl obecně mravenci nesnáší, ale do zahrady (do půdy)bych jí nedával, zničíte si rostliny.Hodně ůspěchů. reglend@centrum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.123 (?), 11.4.2015 7:11

Nejenom ředkvičky a jahody - máte pravdu! O tom, že jsou neškodní může napsat jen ten, kterej nemá zahradu, kde si nemůže bez poštípání ani sednout na lavičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.2 (?), 5.5.2010 10:29

Ahoj, nechci se dohadovat, mravenci v trávě mi také nevadí, ale i mě sežrali zeleninu ve skleníku a to už mi dost vadí, takže také hledám způsob, jak je zlikvidovat, aniž bych poničila již zasazenou zeleninu. Mimochodem jim chutná vše.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.40 (?), 23.6.2015 7:45

Používám buď prášek na pečení, jar nebo ocet. Odstěhovali se k sousedovi. Práškem posypu mraveniště a mírně zaliji vodou. Největší účinnost má jar, ale nevím, jak dalece škodí zemině. Ten používám jen na cesty. Na záhon používám kypřící prášek. Ocet také jen tam, kde nepěstuji zeleninu. Vařící voda se mi také osvědčila. Tu používám i k hubení plevelů u zámkové dlažby. Letos mi zeleninu žerou "sviňky". Je to snad ještě horší jak slimáci. Pustily se mi do kapusty a kedlubnů. Užraly mi dýně. Okurkám se vyhýbají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 108.66 (?), 29.4.2011 23:14

Zeleninu žerou! A jak.

Tento příspěvek mě vyburcoval, abych se také přidala k diskuzi. Můj boj s mravenci spočívá v tom, že zasadím sazenice zelí a brokolice a oni mi tak 3 z 10 sazenic zlikvidují. Loni jsem zoufale povzbuzovala chřadnoucí sazenice a při podrobném ohledání sazenice jsem zjistila, že mravenci žerou celý stonek i v zemi až ke kořínku. Celý dokola vysávají a okusují. A co jim mimo jiné také šmakuje, tak vykusují díry do ředkviček a kedlubnům také vyžírají díry. Jo, jo, masožravci to určitě nejsou. Ochránci přírody dojeďte si je nafotit a udělat s nimi rozhovor o životě mravenců.

Jinak jsem take ekolog, tak vždy počítám s několika sazenicemi i pro ně. A mimochodem, osvědčil se mi vydlabaný kus dřeva, špalku, který je plný hlíny. Je třeba ho zakrýt třeba textilkou či něčím jiným. Nastěhují se mi do něj a pak je odnesu mimo zahradu a špalek znova plním hlínou. Zjistila jsem to, když jsem v něm pěstovala mátu aby se mi nerozlezla, bylo to zakryté textilkou a do tří dnů mi máta zmizela pod hromadou další hlíny kterou si nanosili a vytvořili mraveniště. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.89 (?), 29.5.2011 14:44

Me osobne na mravence funguje koprivovy vyluh (caj). Udelam silny koprivovy caj, postrikam rostlinku (cim znicim i pripadne msice)  a mravenci se odstehuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.232 (?), 2.10.2009 18:31

Taky uz me nebavi je zaslapovat po jednom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.250 (?), 16.10.2009 19:59

Po roce založení jahodového záhonu se mi tam nastěhovali mravenci. Nasadila jsem do záhonu v létě levandule a pozorovala, že mravenců ubývá. Tuto radu jsem vyčetla v jedné knížce, že prý jim vůně levandule vadí. Na podzim jsem tam už mravence neviděla ale možná že jen zalezli. Mám tam levanduli lékařskou, pak bílou a fialovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 115.62 (?), 16.10.2009 20:31

Tak to je fajn. Obávám se, že u mě na zahradě je parta mravenců "závisláků-čichačů", protože jedno jejich obydlíčko je nedaleko levandule. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 104.32 (?), 9.4.2010 17:06

Loni jsem měl ve skleníku také hordy mravenců a nešlo s nima hnout. Ale jakmile jsem začal rostliny zalívat vodou z kopřiv tzv. smradlavkou, mravenci zmizeli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika