Moj sklenik z CD profilov



PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?)
7.6.2016 12:43

Aha. Ale ak si to spravne pamatam, tak toto su bezne odrody urcene na pestovanie na poli a nie v skleniku. Vyssia teplota im pravdepodobne vadi. Niekde som cital, ze pre dobru opelivost by teploty nemali presiahnut 30C a to je v skleniku problem zabezpecit.

Ale zbytocne to riesit, uvidim v lete na vlastnej skusenosti ako to bude vyzerat, mam v skleniku 7 druhov rajcin, tak uvidim, ako su na tom odrody priamo urcene do skleniku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6   
   
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?), 25.4.2017 23:21

Před pár lety jsem si chtěl nechat postavi velký skleník z polykarbonátu. Stálo by to hodně peněz a dnes jsem rád, že k tomu nedošlo. Mezitím jsem pochopil hlavní nevýhody - propustnost UV - polykarbonát, respektive jeho ochrana, ho kompletně blokuje. Má to vliv - rostliny vytáhlé, špatná skladba vitamínů v plodech. Připadně i problém s opylením (dezorientovaný hmyz). Sklo propouští aspoň nižší frekvence UV - lepší jak nic. Ideál by byl křemenné sklo, nebo odklápěcí střecha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 227.54 (?), 4.6.2016 21:01

Máte skleník první rok, že? wink

Já ho měl prvním rokem vloni. Na jedné straně jsem zasadil řadu rajčat, na druhé řadu okurek, uprostřed pár paprik. Rajčata byla mohutná a rostla jak divá. V polovině léta se u stropu střetly okurky a rajčata, vše se tam začalo hromadit a přepadávat dolů, že se tam nedalo projít. Ač se zdálo, že rajčata mají nasazenu hromadu plodů, nakonec té úrody nebylo nijak zázračně, navíc se v létě začaly nějak deformovat, na některých se dělaly skvrny...

No, zkrátka letos už rajčata do skleníku nee, nebyl to dobrý nápad, venku se jim daří výrazně líp. Ač rostliny nejsou tak mamutí, mají plodů dost a nejsou nijak deformovaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 6.6.2016 7:02

Ano prvy rok. Takze mam asi prehnane nadsenie. Kazdopadne rajciny maju nasadenych vela plodov, tam myslim, ze uroda nebude mala. Vcera sa mi podarilo znizit najvyssie cherry rajciny o dobrych 30cm. Stonku som pri koreni zatocil a prihnul zemou, tak snad to pusti aj dalsie korene.

Vy ste sadili rajciny urcene do skleniku alebo ake odrody? Sklenikove by mali byt odolnejsie vyssim teplotam.

Vonku mam rajciny aj ja, ale zatial nemaju plody, este len kvitnu. Rovnako aj papriky. Myslim, ze v skleniku budu zrele o dobry mesiac skor. Ak by sa im aj v lete nedarilo, tak aspon za to urychlenie urody mi to stoji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.6.2016 8:04

Bejbína a Tornáda. Stonky tlusté jak palec, fakt mamutí rostliny, zpočátku nasazovaly hodně plodů, pak se začaly postupně vytrácet. Ale možná je to tím, že se vytvořila změť okurek s rajčaty a potlačilo to kvetení/plození...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 7.6.2016 12:43

Aha. Ale ak si to spravne pamatam, tak toto su bezne odrody urcene na pestovanie na poli a nie v skleniku. Vyssia teplota im pravdepodobne vadi. Niekde som cital, ze pre dobru opelivost by teploty nemali presiahnut 30C a to je v skleniku problem zabezpecit.

Ale zbytocne to riesit, uvidim v lete na vlastnej skusenosti ako to bude vyzerat, mam v skleniku 7 druhov rajcin, tak uvidim, ako su na tom odrody priamo urcene do skleniku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.128 (?), 28.10.2016 11:57

Roste vám v této době ještě něco ve skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 44.100 (?), 28.10.2016 12:54

Papriky. Ale už je chladno a u nás skoro vůbec nesvítí slunce, takže už to není žádná sláva, moc nerostou a nedozrávají. Nicméně před pár dny jsem kybl paprik sklidil, ještě tam nějaké malé jsou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.4.2017 6:52

Ty nevýhody, nemaje takový skleník, jste pochopil a vydedukoval jak? A protože je tak špatný, tak ho má dnes každý druhý... wink Já také. Rostliny rozhodně vytáhlé nemám, skladbu vitamínů nechápu, co tím myslíte, a jakým způsobem to měříte? surprise A opylení probíhá naprosto bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 3.244 (?), 26.4.2017 13:07

Jistě vám to roste stejně jako ostatním majitelům skleníků, do kterých se např. nedávají plodiny, které k oplození potřebují hmyz nebo vítr.

Má ho každý druhý, z mnoha dalších důvodů jako dostupnost, snadnost konstrukce, mechanická odolnost atd. Prostup UV je horší, než u skla, které v té běžné formě taky není ideální - není moc na výběr. Z toho vyplývají známé problémy typické pěstování ve skleníku. Já uvažuji nad plexisklem, které je sice drahé, a podmínky pod ním jsou nejlepší, pokud neberu v potaz čisté sklo křemenné.

Složení vitamínů a minerálů jsem samozřejmě neměřil, ale četl jsem o tom a kromě toho je od toho přímo odvislá i chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika