Moj sklenik z CD profilov



PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?)
4.6.2016 10:21

Pridavam fotky na zaciatku juna. V skleniku uz zacina byt prales. Trochu netakticky som doplnil volne miesta medzi tyckovymi rajcinani dalsimi krickovymi. V maji sa zdalo, ze je tam vela volneho miesta. Tie sa vsak zacali neskutocne rozsirovat a nepomohlo ani vystipovanie. Tym, ze som ich obmedzil do sirky, zacali sa vytahovat do vysky a su takmer tak vysoke ako tyckove, akurat su ovela mohutnejsie. Rozhodne to nie je vhodny typ rastliny do skleniku. Aka je to odroda neviem, ale ma take natiahnute ovalne plody a skor suchsiu duzinu co nam vyhovuje do salatov. Z vysokych mame nasadene Phantasiu, Pedro, Palavu,  Triathlon, Vittelu a rekordna je uz Cherolla, ktora ma viac ako 2 metre a narazila na strop sklenika. Neviem co s nou, zda sa, ze nam zaplni cely strop sklenika. Rajciny zatial vobec nie su cervene, maju vela zelenych plodov, ale do cervena nejdu. Nie su to moc skore odrody, chybou asi bolo, ze som nenasadil aj nejake stupicke alebo podobny druh.

Velky rozdiel je v paprikach. Niektore odrody su velmi vysoke a mohutne. Paradne rastie oranzova Kubista F1, ktoru som dal do prveho radu pri steny a nebolo to tiez vhodne umiestnene. Peknu vysku ma aj odroda Komtesa a Anthea. Sweet palermo sa vo svojej vyske uz zastavilo, nasadilo pekne plody. Daju sa uz konzumovat, ale este cakame kedy sa zacnu vyfarbovat do cervena. Papriky Anka, Rubinova a chilli Habanero rastu tak priemerne. Zlta Garnet F1 je uplne nizka, nasadila plody a vobec nerastie do vysky. To je idealna odroda pri steny sklenika.

Velmi dobre sa dari aj uhorkam. Priebezne ich uz konzumujeme. Odroda Twenty F1 je dobra volba. Chutna, sladka, strednej velkosti bez pichliacov. Deti sa ich dozaduju kazdy den...

Co sa tyka zavlazovania, tak som maximalne spokojny. V tychto teplach vyuzivam zavlazovanie tak 2-3x za tyzden. Nechavam cerpadlo bezat 2-3minuty, kym sa niektore kanistre naplnia vodou, potom vypinam. Povrch zeme zostava suchy, obmedzuje to pohyb slimakov slizniakov a taktiez burina rastie len minimalne. A ku korenom rastlin sa voda zjavne dostane, lebo vsetko tam dobre prosperuje.








Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.54 (?), 22.3.2016 13:59

Pardon, moja chyba. Kvapkovač na hadici dáva 2 l/hod, sú 3 na bežnom metri takže 6 l/hod/bm. Keď by vadila vlhkosť na povrchu, u koreňom sa dajú napichať kvapkovacie ihly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 22.3.2016 20:39

Ja viem, ze existuje riesenie s kvapkovacmi. Ale ako som pisal, absolutne je to pre mna nevhodne. Musel by som ich kupit 1200ks. A potreboval by som dlzku 400m. To fakt nemam sancu nieco take zrealizovat v mojom skleniku.

Moje riesenie ma nestalo takmer nic. Uvidime, v lete to otestujeme dlhodobo, ak to nebude fungovat, vyhodim to a vyskusam nieco drahsie z profi sfery..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.54 (?), 23.3.2016 11:05

Samozrejme je to na Vás, ja som sa len snažil poradiť. Vychádzal som z fotiek skleníka, ktorý je pomerne malý. Prečo rátate 1200 ks resp. 400 m? Pri kvapkovej závlahe rastlín pestovaných na záhone nemusí byť kvapkovač umiestnený pri každej rastline - ráta sa so vzlínavosťou vody v pôde, t.j. aj pri využití hadice s rozostupmi kvapkovačov napr. tých 33 cm od seba je zavlažovaný súvislý pás šírky od 0,3 do 0,5 metra (podľa typu pôdy a výdatnosti kvapkovačov to môže byť aj viac). Napr. ja mám v zemiakoch hadice v každom druhom medziradí (na ilustráciu pripájam obrázok, ale tento nie je z mojej záhrady :-). Riešenie s kvapkovacími ihlami sa typicky používa napr. tam, kde sú rastliny v nádobách

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 23.3.2016 19:39

Zbytocne tu riesime riesenie, ktore sa pouzit neda. Jednoducho nemozem pouzit 10 kvapkovacov s prietokom 2L/hod na cerpadlo, ktore dava 2400L/hod. Tymto sposobom by som cerpadlo pretazil a ochrana by ho vypla, alebo nie a rovno by sa znicilo. Bez toho, aby som k cerpadlu dokupil dalsiu bizuteriu, ktora bude cerpadlo stale zapinat a vypinat, nemozem kvapkovace pouzit. Do zahradneho cerpadla na letne pouzitie sa mi nechce investovat ani o euro navyse. Ja sa s vami nehadam, ze kvapkovace su uplne zle riesenie, ale bohuzial maju aj svoje negativa a nedaju sa pouzit vsade. Pre mna vhodne nie su. Preto som si vyskladal vhodnejsie riesenie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 18.3.2016 18:50

Kedy zvyknete sadit do skleniku?

Mna uz to hodne laka, sadenice mam uz vysoke, vo vnutri mi zavadzaju?

Papriky, rajciny aj uhorky tento rok rastu nejako rychlo. Najradsej by som to uz vsetko dal do sklenika, nech sa to tam rozvija.

Denne teploty tam su uz cez 20C, nocne tak 6-8C, aj ked je mraz. Uz by to tam mohlo prezit...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 135.183 (?), 18.3.2016 21:34

Když svítí slunko, že? Pokud by nesvítilo, vnitřní teplota se bude blížit venkovní. Vloni jsem dal do skleníku rajčata v půlce dubna a byla jedna mrazivá noc, která mi jich půlku (ty co byly blízko stěn) zničila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 19.3.2016 12:54

Uvidim. Ja to tam uz asi zasadim, najblizsie sa ma uz len oteplovat. Do polky dubna urcite cakat nebudem. 10mm polykarbonat izoluje lepsie a tak by kratkodoby pokles teploty pod 0C nemal rastliny poskodit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 2.5.2016 19:46

Pridavam dalsie skusenosti. Zacal nam maj a v skleniku vsetko pekne rastie. Papriky, rajciny som tam sadil koncom marca a mohol som aj o nieco skor. Prezili tam aj vonkajsie mrazy k -5C, bez toho, aby som tam musel prikurovat. Teplota vo vnutri neklesla pod 5C. Teraz tam uz vsetko kvitne a chysta sa plodit. Vyzera to na celkom dobru urodu.

Najvacsi problem bude asi prehrievanie, teplota tam bezne stupa cez 30C, napriek tomu, ze okna otvaraju automaticke otvarace. Pocas jasneho dna musime otvarat aj dvere. Cize v lete budem musiet hore natiahnut tieniacu siet. Inak to tam vsetko skape...

Zacal som pouzivat aj moje zavlazovanie. Funguje to perfektne, necham bezat cerpadlo asi 1 minutu a staci to. Voda sa v kanistroch vobec nehromadi a okamzite odteka a vsiaka do zeme. Zemina sa mi zda rovnako prevlhcena na zaciatku aj na konci...








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 230.194 (?), 2.5.2016 20:27

Pěkné yes

Jen poznámka: v létě se nechává skleník otevřený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 4.6.2016 10:21

Pridavam fotky na zaciatku juna. V skleniku uz zacina byt prales. Trochu netakticky som doplnil volne miesta medzi tyckovymi rajcinani dalsimi krickovymi. V maji sa zdalo, ze je tam vela volneho miesta. Tie sa vsak zacali neskutocne rozsirovat a nepomohlo ani vystipovanie. Tym, ze som ich obmedzil do sirky, zacali sa vytahovat do vysky a su takmer tak vysoke ako tyckove, akurat su ovela mohutnejsie. Rozhodne to nie je vhodny typ rastliny do skleniku. Aka je to odroda neviem, ale ma take natiahnute ovalne plody a skor suchsiu duzinu co nam vyhovuje do salatov. Z vysokych mame nasadene Phantasiu, Pedro, Palavu,  Triathlon, Vittelu a rekordna je uz Cherolla, ktora ma viac ako 2 metre a narazila na strop sklenika. Neviem co s nou, zda sa, ze nam zaplni cely strop sklenika. Rajciny zatial vobec nie su cervene, maju vela zelenych plodov, ale do cervena nejdu. Nie su to moc skore odrody, chybou asi bolo, ze som nenasadil aj nejake stupicke alebo podobny druh.

Velky rozdiel je v paprikach. Niektore odrody su velmi vysoke a mohutne. Paradne rastie oranzova Kubista F1, ktoru som dal do prveho radu pri steny a nebolo to tiez vhodne umiestnene. Peknu vysku ma aj odroda Komtesa a Anthea. Sweet palermo sa vo svojej vyske uz zastavilo, nasadilo pekne plody. Daju sa uz konzumovat, ale este cakame kedy sa zacnu vyfarbovat do cervena. Papriky Anka, Rubinova a chilli Habanero rastu tak priemerne. Zlta Garnet F1 je uplne nizka, nasadila plody a vobec nerastie do vysky. To je idealna odroda pri steny sklenika.

Velmi dobre sa dari aj uhorkam. Priebezne ich uz konzumujeme. Odroda Twenty F1 je dobra volba. Chutna, sladka, strednej velkosti bez pichliacov. Deti sa ich dozaduju kazdy den...

Co sa tyka zavlazovania, tak som maximalne spokojny. V tychto teplach vyuzivam zavlazovanie tak 2-3x za tyzden. Nechavam cerpadlo bezat 2-3minuty, kym sa niektore kanistre naplnia vodou, potom vypinam. Povrch zeme zostava suchy, obmedzuje to pohyb slimakov slizniakov a taktiez burina rastie len minimalne. A ku korenom rastlin sa voda zjavne dostane, lebo vsetko tam dobre prosperuje.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika