Moj sklenik z CD profilov



PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?)
4.10.2015 11:59

Ja viem, ze niektore moje postupy su nestandartne. Ale prijde mi celkovo jednoduchsie pouzit jednu velku tabulu polykarbonatu ako to rezat na male kusky a komplikovane to utesnovat a spajat pomocou H-profilov, ktore su pomerne drahe. Snazim sa to postavit co najlacnejsie a pritom dosiahnut ovela vyssiu pevnost, kvalitu a tepelnoizolacne vlastnosti ako maju bezne predavane LEGO skleniky...

Uplne uzatvarat hrany budem az ked zacne mrznut a bude suchy vzduch, zatial som lepil len male plochy a velke mam uzavrete provizorne U-profilom.








Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 3.10.2015 7:09

No, za aku cenu kupite hotovy sklenik 2.1x4m?

Mne to takto vychadzalo predsa len lacnejsie, s tym, ze robim kvalitnejsiu konstrukciu ako to co predavaju. Nechcem, aby sa mi sklenik pri prvom vetre zosypal.

Sklo som nechcel, potrebujem predlzit pestovatelsku sezonu a chcem termoizolacny sklenik. Pouzival som ten typ polykarbonatu na parenisku a velmi dobre to fungovalo na jar. Mohol som vysadzat uz v marci(breznu).

Osobnu skusenost s podlozkami zatial nemam, ale predpokladal som, ze 10 rokov to vydrzi. 2 roky je hodne malo. V dalsom kole budem musiet teda kupit tie drahe nerezove s gumennym tesnenim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.198 (?), 16.10.2015 11:42

Třeba lanitplast, kde se dá koupit kolem 10.000 CZK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 17.10.2015 8:04

Obavam sa, ze porovnavas neporovnatelne. Ano uz za 10.000CZK sa da kupit nejaky hobby sklenik, slabej konstrukcie, tenky polykarbonat, bez zakladne. Ktory sa pri prvom silnejsom vetre zosype. Staci si precitat par diskusii.

Akonahle to porovname v porovnatelnych kategoriach, podobne rozmery a material, tak sa dostaneme na uplne ine cisla. Napriklad tento zakladny model s hrubsim polykarbonatom, bez akejkolvek dalsej vybavy a bez zakladne stoji 18.888CZK. Prosim pekne 700eur. To ja som to postavil ovela, ovela lacnejsie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 135.183 (?), 18.3.2016 21:47

Lanitplast jsou samozřejmě kvalitní, mám taky jeden z nich, 2.1 x 4.5m. Rozhodně se ve větru nesesype, nesesype se ani pod vrstvou sněhu. Ta konstrukce je z pevného dobře profilovaného ocelového plechu, narozdíl od CD profilů, které snadno prohnete pouhou rukou. Základnu jsem svařil z L profilů za pár korun. Skleník stál tuším nějakých 14000 včetně samootevírání na okno. Není co řešit, za jedno odpoledne je postavený. Vemte si, kolik stál materiál vás, a to nemluvím o ceně času, který jste tomu věnoval. Vás to vyšlo v součtu výrazně dráž. Taky jsem uvažoval a vlastní výrobě, ale když jsem si to spočítal, nemělo pro mě valný smysl se do toho pouštět. Samozřejmě obdivuji vaše nadšení, ale to vám nedává právo sebe vychvalovat a profi výrobce hanit, navíc bez zkušenosti s jejich výrobky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 19.3.2016 12:50

Ok. Som velmi rad, ze ste spokojny. Kazdopadne ani lanitplast mi neprisiel pri obhliadke ako pevny a kvalitny sklenik. Polykarbonat je pripevneny sponami, tu na fore sa na to ludia casto stazuju ako im pri vichrici dosky odletuju. JA som v silne veternej oblasti, nemal som ziadnu doveru voci labilnej konstrukcii bezne predavanych sklenikov. A hlavne som chcel termoizolacny sklenik, co nikto nepredava. 14.000CZK nie je malo, tak preco ich neinvestovat radsej rozumnejsie, aj za cenu nejakej tej pracnosti navyse...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.147 (?), 3.10.2015 1:08


Ty profily nejsou žárově zinkované, ale jen galvanicky   je tedy  nutné kvalitně  natřít   před montáží  polykarb.  jinak Vám  to bude  reznout. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 3.10.2015 7:19

To nie je dobra sprava. Zvolil som tieto profily prave preto, aby som to natierat nemusel. Natieral som len spodnu cast konstrukcie, kde pri rezani, ohybani a vrtani doslo k vyraznemu poruseniu pozinkovanej vrstvy.

Ak to mam natierat, tak som radsej mohol zostat pri klasickych ocelovych profiloch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 241.107 (?), 3.10.2015 8:26

Ja som z tých profilov vyrobil dvere na pivnici pre zeleninu. Je kopaná, podzemná, celý rok je v nej voda na podlahe a vlhko. z profilov som vyrobil rám letovaním ten som nakoniec vyplnil polystyrénom a oplechoval pozinkovaným plechom nanitovaným trhacímimi nytmi. 0sadil som zadlabací zámok s FAB vložkou. Dvere sú v klasickej zárubni. Mám ich asi 5 rokov a skrutky zámku sa dajú stále odskrutkovať, zatiaľ nevidím ani hrdzu. Pravda, pri všetkých prácach máčam skrutky, nity a čo sa dá natieram RESISTINom ML, ktorý sa používa na ochranu dutín áut. Mám s tým dobré skúsenosti. Skrutky aj po rokoch vždy povolím aj tie, ktoré sú vystavené agresívnej soli na cestách. 

Vo všetkých prípadoch použitia polykarbonátu som sa stretol s požiadavkou inštalácie tabúľ tak, aby vlhkosť z dutín vytekala, teda nikdy nie vodorovne, tak ako tovidieť na Tvojom sklaníku. Konce sa zaslepujú na to určenou samolepiacou páskou, myslím že je to podobná ako tá, ktorú používajú aj na vzduchtechnike a potrubiach, teda hliníková. V dutinách bude kondenzovať vlhkosť, nebude to dobré ani pekné. Inak, nepozeral som podrobne popis použitého polykarbonátu, ale dúfam, že vieš, že nie je jedno, ktorou stranou sa niektoré druhy pokladajú na vonkajšiu stranu. UV odolnosť totiž nie je na oboch stanách rovnaká.

Inak ale skeník s mi páči pekná práca. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 4.10.2015 11:59

Ja viem, ze niektore moje postupy su nestandartne. Ale prijde mi celkovo jednoduchsie pouzit jednu velku tabulu polykarbonatu ako to rezat na male kusky a komplikovane to utesnovat a spajat pomocou H-profilov, ktore su pomerne drahe. Snazim sa to postavit co najlacnejsie a pritom dosiahnut ovela vyssiu pevnost, kvalitu a tepelnoizolacne vlastnosti ako maju bezne predavane LEGO skleniky...

Uplne uzatvarat hrany budem az ked zacne mrznut a bude suchy vzduch, zatial som lepil len male plochy a velke mam uzavrete provizorne U-profilom.








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.183 (?), 16.10.2015 13:44

Natírat nezoxidovaný pozink je nesmysl, nátěr se oloupe.  R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika