Krtonožka ve skleníku



host - 158.178 (?) 
7.4.2009 19:32, zobrazeno: 16128x

Dobrý den, do skleníku se mi dostaly krtonožky, sežerou kořínky a vše uhyne. Nevím si rady.Máte někdo nějaké zkušenosti???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 47.98 (?), 25.4.2009 0:34

Velice jodnoduché, - do konve s 10 L vody,1 lžíve jaru a nalít do otvoru, které zanechala.Po chvili vyleze, co sní udělate dále zaleží na Vás

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.164 (?), 25.4.2009 10:11

A uz jste to zkousel? Mame jich plnou zahradu klidne, muzete prijed a ukazat nam to. Zkouseli jsme zakopat hnuj, chemii, zalivat slepicincem, koprivama taky jarem i sadit do PET flasek. Hnizd vykopeme taky pozehnane. Je to naprosto bez sance. Proste pocitame s tim, ze zasadime 2x vice nez planujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.12 (?), 27.4.2010 17:08

budete muset najít i hnízda s nakladenými vajíččky- jsou 3-5 cm pod zemí na slunnémmístě, ty se musí hledat motykou, jsou to duté prostory velikosti slepičího vejce, je tam 70- 100 vajíček, já našel 80 hnízd, čtěte poslední příspěvek Krtonožka od Hosta,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.116 (?), 1.6.2009 22:30

zdravím, naliju trochu jaru do díry po krtonožce a zaliju vodou, po chvíli vyleze, fakt to funguje! jsem z toho nadšená, sežrali mi ůplně všechno!! hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.172 (?), 15.6.2009 9:21

Krtonožka kdekoliv, to je velice odolný škůdce. Jediný způsob, jak se krtonožky zbavit, je odstěhovat se a založit zahradu novou. Způsoby likvidace "jarovou vodou" sice částečně, ale nezbavíte se krtonožek ani náhodou. Píši ze zkušenosti svého otce na Třeboňsku, co on už toho JARU do země nalil. Vůbec si nedvedu představit na jak dlouho zamořil celou zahradu? Osobně jsme vyzkoušeli hodně možností, založení sklenic do úrovně záhonu, tenká prkýnka na záhony, kde se mohou krtonožky vyhřívat a následně je likvidovat, ale bez většího úspěchu. Je to běh na dlouhou trať a výsledek se stejně nedá odhadnout.... Je mi líto mé manželky, která si na zahrádce tak zakládá. Zdraví Vás Václav Jiráček, Branná u Třeboně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.226 (?), 15.6.2009 20:15

Souhlasit s vámi můžu pouze v tom, že je krtonožka škůdce a její likvidace je během na dlouhou trať. 
S ostatním, jak by řekl státník, hluboce nesouhlasím. Škůdce to není vůbec odolný, kdyby žil jak mšice, stačilo by jej postříkat tou jarovou vodou. Bohužel, způsob života krtonožky z něj dělá škůdce težce lapitelného. "Jarová metoda", je zatím to nejlepší co se v boji dá použít. O krtonožce píšu v jiném vlákně a nerad bych se opakoval. Pokud se ale hroutíte z toho, jak máte zamořenou zahradu Jarem, pak to není chyba této metody, ale vašeho otce. Metoda není založena na prolévání půdy jarovou vodou. 1/2 litru Jaru vám skutečně musí vydržet 20let, pokud v této metodě uplatníte intuici, zručnost, trpělivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.189 (?), 15.6.2009 20:55

Musím souhlasit s panem Jiráčkem. Veškerý boj s krtonožkou je marný. Nic jiného nezbývá, než se naučit s krtonožkou na zahradě žít.Zdraví Sveh la Kolence u Trebone

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika