Jaké pařeniště?



zabka-kvak - (1) - 48.102 (?) 
9.2.2014 17:51, zobrazeno: 5456x

Dobrý den,

mám zahrádku teprve rok. Ráda bych měla malé pařeniště, ve kterém bych si pěstovala přísadu na záhony (salát, kedlubny, pórek, květiny) a rychlila v něm salát a ředkvičky. Plocha záhonů je kolem 40m2.

Prosím, poraďte mi nějaký pro mě vhodný pařník. Také mi prosím prozraďte, zda je možné si jej postavit už teď pro letošní sezónu.

Četla jsem něco o moderních plastových pařnících, které se jen postaví na zem, a prý je v nich z jara zima a dále moc horko. Tak nevím... Máte s nimi někdo zkušenosti?

Díky moc!

Kristýna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 9.2.2014 18:13

Já jsem právě dnes koupil v Hornbachu pařeniště z polykarbonátu. 100 x 120 cm, 999,- Kč. Vypadá trochu fórově, ale to tahle všechna. Čína. Měl jsem klasický dřevěný rám a na něm okno z fólie. Rám už byl poloztrouchnivělý a fólie slepá. Bylo trošku větší, než to nové. Vešlo se tam asi 50 rajčat, nějaké afrikány a cínie. Sadbu jiné zeleniny kupuju hotovou. Každé pařeniště se musí větrat a v případě nočních mrazíků i zakrýt nějakým hadrem. Já používám přehoz na manželské postele, brokátovýwink. Pokud budete mít v pařeništi jen středoevropskou zeleninu, tak tu chladnou noc přežije i bez brokátu. Ale možná boky ze dřeva izolují lépe než z polykarbonátu. Mrkněte na i nternet. Zadejte si "pařeniště z polykarbonátu", jsou jich tam spousty, i větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.102 (?), 10.2.2014 10:39

Dobrý den, díky za reakci! Vyzkouším také takové pařeniště... Pro začátek mi to přijde nejjednodušší. 

Zkusím nasadit semínka v půli března a uvidíme. V případě, že to nevyjde, tak si holt koupím přísadu...

Uvidíme. Nějak se začít musí:-)

Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 96.86 (?), 10.2.2014 12:33

Nemáte zač. Myslím, že když se s ním bude slušně zacházet, tak chvíli vydrží. Na zimu ho dám domů. Skládat ho nemusím. Ale koukal jsem, že některá mají místo hliníku pozinkovaný plech. Tak raději ten hliník. Kvůli reznutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika