Skleník s beztlakovoou kapkovou závlahou z barelu



honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.108 (?)
23.10.2014 10:00

Dobrý den, můžete prosím sdělit, kde přesně jste tuto závlahu pořídil, případně, jak se jmenuje tento systém?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.108 (?), 23.10.2014 10:00

Dobrý den, můžete prosím sdělit, kde přesně jste tuto závlahu pořídil, případně, jak se jmenuje tento systém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.116 (?), 25.10.2014 13:24

pane Honzel, typ závlahy se jmenuje Trop Blumat, ma internetu ho prodává zahradnictví "Synsy.cz ". Je pravda, že je vše dnes o penězích, ale nic k tomu nepotřebujete, jen nádrž na vodu, patřičné komponenty na rozvod, nějaký čas na namontování a hlavně je to o mnohem levněší než od fa. Gardena. A aby se nedělala v nádrži zelená řasa, je dobré i plastovou nádrž natřít nějakou tmavší barvou nebo dobře zakrýt tmavou folií. Tu nádrž je třeba umístit, lépe do polostínu, protože při velkém slunečním svitu se voda v nádrži dost ohřeje (až 40 stupňů) a to rostlinám neprospívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.138 (?), 7.12.2014 17:31

Prosím má  někdo zkušeností  s průsakovými  hadicemi ?|  Mám je  připravený   několik   už v  zemi   na rok 2015 i  s ponorným čerpadlem a nádobou  na 3000 l vody  ze střechy  ,  ale řeším  ještě jaký  filtr (musí být, aby se nezanášely hadice)    a nějaký věci  ohledně jaký  tlak v barech v nich  má být ,  kolik litrů  mám pouštět   do země  za 1 min.  (dává mi to na 15 m hadice  za 1 min okolo 40 l, může to být i více  i méně, to znamená  že na  1 m je  2.5 l   za 1  min na 0.5 m je 1.7 l    za 1 min   a okolo kořene 0.25 m 0.8 l za  min zhruba je to  dost   vody pro  rajský ,  papriky a  kolikrát za  den se  to má  spouštět, aby rajský , PAPRIKY atd.   měli dost  vody    a netrpěli , nebo přidat  další min.  , ale mohu  to regulovat  jak potřebuji   Můžete mi někdo  pomoc    kdo v  to má  už    praxi nebo  dělám něco  špatně potřebuji poradit   ? kolik vody  potřebují   rajský , papriky   za den, jaký tlak  v hadicích  atd.  Jedná se o skleník.      

        Děkuji Standa, wrc@blatna.net  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.74 (?), 24.4.2020 7:36
Ahoj mám špatnou zkušenost závlaha je velká hodně vody do země. A tím pádem roste hrozně plevel. A velká spotřeba vody. Po jedné sezoně jsem dal kapkovou zavlahu lapače mám na hlavní trubce ppr 25 průměr a s toho jen kapac ke každé rostlině na hadičce a super. Kapace a sorinkery s činy co kus to jedna koruna a funguje skvěle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.106 (?), 25.4.2020 10:46
Náhodou nějaké další informace a odkazy by jste nemohl přidat? Díky. Happy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.18 (?), 19.12.2014 15:15

Super nápad - moc se mi líbí, alejen tu úsporu nikde nevidím. Sada na 10 metrů stojí 4.000,- bez filtru. Takže pokud správně počítám a ve skleníku mám 4 řady po 5ti metrech, jsem na 8.000,- Pokud počítám špatně, potřebuji dokoupit ještě nějaké hadičky a pár kapkovačů a filtr ze sudu za 800,-, protože mám rostliny 30 cm od sebe. Takže bohužel cenově prašť jako uhoď, na menší skleník závlaha 6000,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PavelPl - (4) - 21.118 (?), 10.5.2022 13:48

Vážení, plánuji na zahradu (záhony, skleník nemám) dát kapkové zavlažování,  1-2 cm pod zem. Zatím bez automatiky. Protože jsem nikde nenašel odpověď na otázky které mě trápí, ptám se zkušenějších.

Aby se hadičky nezanášely, jsou třeba filtry. Filtry na vtoku do podzemní nádrže to nezachrání. Musí být na výtoku. Ale jak husté?

Někde se to udává jemnost filtru v mikrometrech, někde v mesh. Někde odpovídá 1mesh 17-ti mikrometrům, někde skoro jedna ku jedné.

Ideální jsou samozřejmě proplachovací, ale ty se mám dojem vyrábějí jen v maximální hustotě 80 mikronů (mikrometrů), t.j. 0,000 08m, to je 0,08 mm. Ale netuším, třeba by tato hustota měla stačit.   Jak dlouho vydrží tyto proplachovací filtry? Dvě nebo tři sezóny?

Děkuji za pomoc a Vaše zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.227 (?), 10.5.2022 19:44

Mám kapkovou závlahu ze sudu, čili gravitační a bez tlaku. Část rozvodu je po skleníku, část venku. Dva roky jsem měla nějaký malý filtr (asi 5 cm délka a průměr centimetr? Mám tedy na mysli tu filtrační vložku) a velmi jemný filtr, který se stále zanášel a musela jsem ho cca 1x za 4 dny propláchnout, jinak byla cesta ze sudu zcela nepropustná a závlaha nefungovala. Používám "individuální" hadičky s jehlami (každá rostlina má svou), nikdy se žádná nezanesla.

Starému filtru ani vložkám nic nebylo, ale byly prostě malé, vyžadovaly pravidelnou údržbu a byla to otrava.

Letos jsem dostala mnohem větší (délka asi 13 cm a průměr tak 4 cm), má hustotu 130 mikronů, kapkovka jede už cca 2-3 týdny a doposud se to nezaneslo. Dnes jsem zkusila filtr rozšroubovat a byla tam jen nepatrná stopa kalu. Odhaduji, že tímhle tempem by se nezanesl snad ani za 6 týdnů.

Jen mi teda vrtá hlavou, proč by hadičky měly být pod zemí. Sezóna je krátká, s hadičkami je potřeba manipulovat. Ideální je dostat vodu přímo ke každé rostlině, aby nebyly ztráty vody a nerostl plevel (já tak třeba udržuji řád u malin - když malina vystoupí z řady a pokusí se vyvolat chaos a hustník, bude mít sucho. Zatím se zdá, že si v tomto docela rozumíme a maliny poslouchají.).

Rozvody jsou silnějšími hadičkami, do nich jsou napíchané ty individuální s jehlami (tedy vždycky je dvojitá). Individuální i s těmi cvočky se na zimu uklízejí. V sezóně občas něco přesadím nebo usoudím, že potřebuje dvojitou dávku vody, tak s těmi hadičkami šteluju. Pod zemí by to bylo značně nepraktické...

E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PavelPl - (4) - 21.118 (?), 12.5.2022 18:35

Děkuji za odpověď, s těmi malinami to je geniální. Takže asi ani netvoří odnože... Já jsem myslel pod zem hadici, která má z výroby zatavené dírky s labyrintem, aby dovnitř neprorůstaly kořeny. Pod zem kvůli plevelům, Kdyby to bylo na záhon 10m dlouhý, a 3 široký tak by těch kapkovačů (ke každé rostlině 1) muselo být moc. Navíc po salátu přijde bílý kedluben, potom modrý, potom ředkvičky a to bych stále jen přesouval kapkovače. To se mi zdá zbytečné. Nevím, na ostro to přijde od jara, zatím sbírám zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.147 (?), 14.12.2014 1:29

Dobrý den,  máte zajímavý  názor.   Myslím ,že u  VP je  škoda použít  jednoduché sklo, ta   jejich kostrukce  zvládne i  2 sklo.   Já mám  16 mm polykarbonát.   Je to rozdíl.   Pod skleníkem  jsem vytvořil něco  jako zemní  registr.   Bez topení  to samozřejmě  v zimě nestačí , ale už  od března   můžete sázet   papriky    nebo rajčata.   Okurky jsem  letos   sklízel ještě  2 polovině  listopadu.  Jistě bylo  teplo.  Ale řetkvičky  nebo salát  lze celoročně. Mám ve  skleníku ještě  nějaké sazenice  rajčat, pokud bude  teplý leden  přežijí je zajímavé jaké  otužilosti může  dosáhnout rajče  pokud ho  pěstujete od  řízku v  chladu.   Kromě akumulace  nemám žádný  zdroj energie  pro skleník. Co se týče  zalévání, pak já zalévám tlakově, ale pozor  na nízké teploty,  kvůli přemokření.  Pro plodovou  zeleninu je  zimní provoz  problém, ale pokud zajistíte  nadnulové teploty  přes noc nenáročná zelenina vytoste    i bez topení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika