Hubeni mravencu na zahrade



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
6.7.2005 9:08, zobrazeno: 88076x
Dobry den jiz radu let bojujeme s mravenci na zahrade,ale od te doby co jsem pred 7 lety zateplili dum polystyrenem je to jeste horsi. Jako by je ten polystyren lakal,protoze se zacali objevovat na fasade a kolem domu. Nejspis je ten polystyren pro ne snadno prokousatelny a tim si nejspis pod nim delaji sva hnizda. Uz nevim jak mam tento problem resit, vyzkouseli jsem mnoho postriku a prasku, ktere sypem vsude kolem domu a nic nezabira. Jestli jste se nekdo setkal se stejnym problemem, pomozte nam je zlikvidovat. Diky Hanka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 183.254 (?), 30.4.2006 14:29
Já jsem je dostal pryč obyčejnou horkou vodou. dokonale. Hned jak mi se mi začli objevovat pod dlažbou na verandě . ohřál jsem varnou konvici a prolil je dvakrát v rozmezí dvou dnu a byl konec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 30.8.2006 17:01
Výrobci polystyrenu tvrdí, že je napuštěný odpuzující látkou. Nebyl ten polystyren nápadně levný?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.200 (?), 15.11.2006 13:06
V první řadě bych Vám chtěl říci, že ten krok s polystyrenem nebyl úplně tím správným směrem už z hlediska zateplení, ale na to se neptáte.
Váš dotaz směřuje směrem k odstranění mravenců. Nechci Vás nijak strašit, ale bude to velmi těžké, protože kdo ví z jakého důvodu polystyrem obecně přitahuje hmyz, ptáky a vůbec veškerou "havěť", která do fasády nepatří. Asi je to tím, že se v něm velmi dobře dlabou různá hnídečka a v nich je pak teplo.. Každopádně, moji známí kvůli několika desítkám vosích hnízd strhávali fasádu komplet dolů a nahrazovali ji odvětranou, která je krytá lamelami do nihž se ani sebevětší brouk neprokouše. Pokud nechcete zajít až takto do detailu, zkuste nějakou firmu zabývající se insekticidními pracemi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.140 (?), 15.11.2006 14:11
nie som sice Hanka, ale chcel by som poprosit o nejake linky na odvetranu fasadu s lamelami, mam to problem najst. Dakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.4 (?), 13.4.2008 19:38

Proč není polystyrén dobrým krokem k zateplení. Máme zateplený celý barák a žádné problémy v tom nevidím? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.206 (?), 31.5.2013 9:07

Opravdu nejde o zateplení domu, o které se snažíte dělat reklamu zateplení fasádou provětrávanou. Jsem stavař a tak reaguji.
Cesta mravenců do domu je snadná, pokud máte škvíry například pod parapety, nebo kolem dveří. Prostě mravenci je fuk, zda si naivně myslíte, že provětranou fasádou jim znemožníte do domu proniknout. Naopak, kvalitně provedená kontaktní fasáda nedovolí mravencům za polystyrénem lézt, neboť by měl být proveden rámeček z lepidla kolem desky, aby jednak neproudil vzduch za polystyrénem, nebo minerální vatou. Naopak si dovoluji, ale naprosto nesouhlasit s provětrávanou fasádou, kde za pláštěm je nespočet vzduchových mezer, kde se vám klidně uhnízdí celá kolonie mravenců, nebo jiného obtížného hmyzu.
Tím nechci zrazovat od fasády provětrávané, jenom reaguji na ten nesmysl. že mravencům tímto řešením zamezíte cestovat po domě. Naopak jim to usnadníte. Pokud se naivně domníváte, že se tedy mravenci vydávají baštit polystyren, tak to by jim pak stačilo pěkně likvidovat zateplovák a ne lézt do domu.
Mravenci chodí za potravou a to zvláště na jaře, nebo před většími dešti a to většinou do vaší kuchyně, kde vždy najdou nějaký zbytek potravy. Protože za vším hledej ženu, tak nejspíše se vám po domě budou plahočit samičky mravenců, tedy dělnice. Stačí jim skřínka s potravinami, kde místo cukru uchovaného v dózách ho budete mít v pytlíku z obchodu. Dále víčko od marmelády, nebo medu, které není očištěné a je na něm zbytek potravy. Najít i místo, kady mravenci pronikají, je obtížné, neboť jsou aktivní zvláště v noci, kdy je moc nevidíte a oni mají klid na "práci". Pomůže uzavření všeho sladkého do skleněných nebo plechových dóz a hlavně nejspíš nějaký ten insekticid. Jsou i babské rady, jako majoránka, máta, hřebíček, pepř, čili a pod., který jim nějak moc nevoní a prý raději zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.59 (?), 17.7.2013 15:19

... za vším hledej ženu - to mě fakt dostalo laugh. Jinak naprostý souhlas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 17.7.2013 17:27

..."samicky cize delnice" su tak u druhu homo sapiens, ale u mravcov cize v celadi Formicidae su samicky kralovne a nie delnice. Jednoducho ten feminizmus dotiahli dalej...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.2 (?), 25.11.2006 19:15
Nám se osvědčil popel z cigaret.Na místo výskytu stačí nasypat a oni do druhého dne zmizí.Ale nevím jak to funguje venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika