Fóliovník z U profilů na sadrokarton?



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
20.2.2011 18:42, zobrazeno: 37986x

Dobrý den, má někdo praktickou zkušenost se stavbou fóliovníku z U profilů, které jsou pozinkované a používají se při práci se sádrokartónem? V předminulém receptáři se o tom letmo zmiňovali, tak mě to zaujalo coby levný způsob jak zhotovit odolný fóliák. Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 20.2.2011 19:05

Takový fóliák má udělaný Mirek a vypadá velmi pěkně, snad se s náma podělí o podrobnější návod na stavbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.2.2011 19:16

diky, tak snad se tady ozve...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 20.2.2011 19:39
Jsem jedno ucho! Foliák funguje, teď jsem ještě nechal pozinkovat konstrukce čel která jsou z jeklů. Konstrukce využívá CD a UD profilů a je kompletně sešroubována (pár svarů na čelech), jako "základ" bočních stěn jsem použil lešeňové trubky. Zavětrování je provedeno pozinkovanými dráty a šponováky. Čekám na vhodné počasí abych se pustil do skleníku, tentokrát z CW a UW profilů (50/50), ten bude u baráku a jednou stěnou k betonové zídce.
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Stavba skleníku svépomocí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.137 (?), 2.3.2011 15:37
Zdravím, skleník je to pěkný... nemáte náhodou někde schovaný rozměrový nákres??? Přemýšlím o stavbě něčeho takového... a tento je přímo ideální :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.95 (?), 2.3.2011 15:43
Mirku pochvala! Je vidět, že český kutil nevymře. Imrous
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.23 (?), 10.3.2011 17:19

Pane Mirku Vaše řešení využít pro foliovník-skleník uvedené profily je fakt skvělé a rychle realizovatelné, proto jsem už začal podobnou konstrukci stavět - bude pokrytá polykarbonátem. Jen prosím, zda byste mohl popsat či nafotit detail spojení profilů v hřebeni střechy - bádám jak to udělat s co nejmenší pracností a při zachování maximální pevnosti tvarovaného plechu. Prostě na co vymýšlet už vymyšlené. Možná konstrukční detaily budou zajímat i ostatní zájemce o postavení foliáku. Já používám CW a UW profily, nutné výřezy provádím flexkou a kde to jde tak místo šroubů raději nýtuji - nepočítám totiž s rozebiratelností konstrukce. PAVLÍK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 197.185 (?), 10.3.2011 18:24
Detaily Vám mohu o víkendu nafotit. Foliák je z UD a CD profilů, z CW a UW profilů buduji v současné době skleník který bude zasklen sklem. U foliáku tvoří hřeben CD profil a k němu jsou přišroubovány další CD profily jejichž konce jsou zastřiženy pod patřičným úhlem. U skleníku jsem volil jen nastřižení, ohnutí a zajištění samořeznými šrouby z boku, zde bude hřebenáč tvořen z ohnutého plechu, který bude tvořit zároveň výstuhu. Konstrukce je prozatím šroubována ale před zasklením samořezné šrouby zaměním za nýty které mají nižší hlavičky a nebudou při lepení skla zavazet.
Fólie u skleníku
Fólie u skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.202 (?), 15.3.2015 15:30

Dobrý den, zajímalo by mě jak je přichycená folie ke konstrukci.Díky za odpověd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika