Co si myslíte o pevnosti a vhodnosti foliovníku svařeného z roxorů 12 mm?



host - 127.19 (?)
31.5.2015 19:25

Roxor pro pařeniště je pro svou pevnost ideální. Pokud to dobře nakotvíte do země, máte 100% jistotu, že nikam nepoběží ani při vychříci. Mám na zahradě naohybané roxory, vzpěry mam mezi nimy dřevěné a stažené drátem. Je to sice opičárna, ale plně funkční, ještě mě za 10 let nezklamala Jednou za dva roky vyměním igelit a je klídek. Na příští rok plánuju použít místo igelitu " strečfólii ". Párkrát to oběhnu izolepou a nejni co řešit.

 Někdo tu strašil, že se vám prodře igelit, aleto je přeci velice jednoduché, Omotáte konstrukci v namáhaných místech izolepou "tou širokou" a je po problému. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 210.53 (?), 4.4.2015 9:10, zobrazeno: 7463x

Chtěl bych svařit foliovník z roxorů, jelikož mi minulý týden z foliovníku z baumaxu zbyla při tech vichřicích jen hromádka šrotu. Ale nerad bych budoval nějakou blbost. Co si myslíte? Při správném ukotvení by takovýto foliovník mel vydržet i silnou vichřici ne?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 4.4.2015 9:48

Nevím, co chcete na foliovníku svařovat. Z hlediska životnosti folie ale roxor není vhodným materiálem. Má hrubý povrch o který se folie prodře. Před listopadovou revolucí byl nejoblíbenější materiál na folník 5-6 m dlouhá 3/4"až coulová pozinktrubka ohnutá do oblouku. Na každé straně se zapíchla do země, takže se nekácela.

...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 4.4.2015 12:06

Souhlasím se Standou, roxor má ostré hrany. Navíc uváděná síla roxoru silnější vítr nevydrží. Táta dřív měl fóliák, která měl dole rám z trubek cca 4-5cm průměru s trny, na který se nasazovaly svislé oblouky také z trubek (průměr cca 2,5-3cm), úplně nahoře byla ještě jedna, ve které byly oblouky uchyceny šrouby proti naklonění. Na jednom čele větrací okénko, na druhém dveře. Vydržel řadu let, než prohnily spodní trubky. Kotven byl zahrabáním fólie po celém obvodu do země.     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 4.4.2015 12:09

Našla jsem starou fotku, tak přikládám.           L.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.53 (?), 4.4.2015 12:25

Díky za reakci, mel jsem v umyslu svařit konstrukci ve tvaru A a a podélne navařit nekolik dalších roxorů aby to bylo dostatečně pevné a celé to přivařit asi na rám z lešenářských trubek nebo na nejakou kolejnici. Ostré hrany jsem chtěl částečně vyřešit navlíknutím na roxor zbytky trubek z tenkého plechu, které zbyly z původního shitového foliáku z baumaxu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.4.2015 13:05

mám několik tunelů z roxoru a i po techto vetrech je v pohode, znamy jej maji mnoho let a vse OK, ale pozor, musi se natrit bilou zakladovkou, nekolikrat, pak vydrzi dlouho a jakykoliv jiny mu nesaha po kotníky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.19 (?), 31.5.2015 19:25

Roxor pro pařeniště je pro svou pevnost ideální. Pokud to dobře nakotvíte do země, máte 100% jistotu, že nikam nepoběží ani při vychříci. Mám na zahradě naohybané roxory, vzpěry mam mezi nimy dřevěné a stažené drátem. Je to sice opičárna, ale plně funkční, ještě mě za 10 let nezklamala Jednou za dva roky vyměním igelit a je klídek. Na příští rok plánuju použít místo igelitu " strečfólii ". Párkrát to oběhnu izolepou a nejni co řešit.

 Někdo tu strašil, že se vám prodře igelit, aleto je přeci velice jednoduché, Omotáte konstrukci v namáhaných místech izolepou "tou širokou" a je po problému. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika