Automatické otvírání oken skleníku



host - 120.25 (?)
6.11.2016 18:43

Koupil jsem se sklenik email automatické otevirace oken Brano.Minimalne šest let někde ležely, náplň  líh a nějaký olej. Přemýšlím co tam nábytek spolu s lidem. Někde jsem četl že tam dávají i jar. Je tam sdělovací hadice na regulaci tlaku v pístu. Pod O-krouzkem je drážka, tam se asi odvzdusnuje.Ma někdo stejné otevirace?Lejes se tam ten líh podchlazeny nebo při normální teplotě? Díky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 216.109 (?), 1.4.2021 14:52

Jsem průměrně inteligentní - na tom obrázku je nefunkční hovadina. Kapalina ti maximálně "vyrve ucpávku"!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.184 (?), 31.3.2008 13:38

ja tam žádné ucpávky nemám! jen zarážku pro pružinu ono tam vznikne takový tlak že ten píst to doslova vypudí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 31.3.2008 14:03
Pokud z té ucpávky na konci těla při vysoké teplotě nestříká olej, tak je to jednodušší princip, ale má menší sílu, než když se kapalina opírá o utěsněnou pístnici. To neříkám jako kritiku, pouze by na to mělo být pamatováno při montáži (jakou pákou bude na tlumič působeno).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
B.O.B - (3) - 106.184 (?), 31.3.2008 14:16

To nevím, jestli to vyteče nebo ne, ale ve skleníku je to už několik let a funguje to bez udržby. Zahrada byla koupena minuly rok a 4 roky na ni nikdo nehrabnul ani prstem jeden tlumič drží a druhý jsem opravil tak uvidíme jak bude fungovat, ale určitě odzkouším i tu druhou metodu zajímalo by mě kolik to vytlačí píst a kolik se tam vleze oleje, logicky vzato ten olej ma byt jen pod manžetou a vtom případě nevím jaká bude roztažnost.Samozřejmě pak převedena na páku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.110 (?), 12.4.2008 14:50
Dobry den, asi pred 6 ti lety jsem chtel udelat automaticke vetrani skleniku.Pouzil jsem tlumic ze skody felicia ten jsem uplne vykuchal a ponechal jen pistnici bez pistu (tenka leskla tycka co vystupuje z tlumice ven) zdvih byl cca 4cm po ohrati sluncem ve skleniku.Olej tam byl puvodni tlumicovy.Protoze byl zdvih maly a chtel jsem tlumic umistnit na sikminu okna aby nezavazel tak jsem navrhl a vyrobil maketu pakoveho mechanizmu pomoci nastrihanych prouzku papiru a hrebicky jsem pouzil jako cepy.toto vsechno jsem mel odskousene "na stole" ale nikdy jsem to nezrealizoval.Protoze jsem se odstehoval a mam vlastni zahardu konecne:-) tak to chci dokoncit ale se zmenou pouziteho oleje.Chci tam dat rostlinny olej co vy na to?Nesezere mi to predcasne tesneni?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.254 (?), 28.4.2008 8:46

Mám asi 10 let sklenik koupený v Zem. družstvu ve vých.Čechách asi za 10000Kč. Jsou u něho otvírače z Hydrauliky Benešov s náplní lihu s olejem, fungují bezvadně, výklop.okna jsou asi 70x45 cm.Vpodstatě je to uzavřená trubka s pistem utěsněním gum. manžetou, něco jako gufero.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.25 (?), 6.11.2016 18:43

Koupil jsem se sklenik email automatické otevirace oken Brano.Minimalne šest let někde ležely, náplň  líh a nějaký olej. Přemýšlím co tam nábytek spolu s lidem. Někde jsem četl že tam dávají i jar. Je tam sdělovací hadice na regulaci tlaku v pístu. Pod O-krouzkem je drážka, tam se asi odvzdusnuje.Ma někdo stejné otevirace?Lejes se tam ten líh podchlazeny nebo při normální teplotě? Díky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.123 (?), 22.10.2008 8:12

preco to tak kombinujes, daj ten tlmic blizsie k pantom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.231 (?), 20.1.2012 16:54

Slyšel jsem, že se k použitému oleji má přidat, vzhledem k lepší roztažnosti trochu lihu. Nevěděl by někdo jaký podíl lihu by v náplni otvírače měl být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 21.1.2012 12:05

Pro plnění otvíračů by se měly používat pouze ekologicky nezávadné oleje, např. oleje pro motorové pily.
Líh se používá proto, že má malou tepelnou setrvačnost, tj. rychle se prohřeje nebo chladne, takže otevírač reaguje rychleji na změnu teploty. Bohužel se špatně těsní. Proto se jako náplň používá směs ekologického oleje a tehnického lihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika