Automatické otvírání oken skleníku



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 172.2 (?) 
31.3.2007 21:42, zobrazeno: 161161x
Nevíte, kde sahnat levné, ale přitom kvalitní otvírání oken na skleníku? Máte někdo z těmito výrobky osobní zkušenost?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 8.121 (?), 17.5.2007 16:16
Podívejte se na http://www.hobbyzahrada.cz/data/clanek.asp?id=1008
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Sutyn - (14), 17.5.2007 23:03

Měl jsem obdobný otvírač, jen tam nebyl takový plechový mechanismus k zavěšení na sklo, ale jednalo se o obdobný způsob. Také to byl píst naplněn parafínovým olejem. Nikdy se ale pořádně neotevřel a tak jsem to vrátil. Byl zakoupel v Baumaxu. Na krabici nebyl žádný výrobce. Nabízený píst vyrábí vlastně kdo? Má ho někdo z vás namontován?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.58 (?), 9.7.2007 17:47

No já jsem měl kdysi svařený dva vykuchaný tlumiče ze š 100.
Jeden zadní a na tom přední a natřený černou barvou.
V zadní části byla díra se závitem na šroubek k dolívání lihu do tlumiče.
Fungovalo to skvěle několik let. Jen se se občas museli vyměnit gumičky, tak jednou za 3 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
racer - (7), 10.7.2007 12:08
Před časem jsem se stal majitelem zahrady se skleníkem včetně automatického otevírání oken, avšak vlivem působení zubu času již nefunkčního. Vzhledem k jednoduchosti principu fungování tohoto mechanismu se na něm vlastně nemá co zkazit, takže jsem písty přetěsnil a jako náplň použil běžný hydraulický olej zakoupený v Baumaxu za cca 70 Kč (cena za litr - což je na mnoho výměn náplně pístů). Funguje perfektně a při úplném naplnění pístů se okna otevírají jen trošku vysvitne sluníčko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 113.29 (?), 12.10.2007 13:10

Dobrý den,

můžete mi sdělit něco bližšího, jak velké hydraulické písty (průměr pístnice...) používáte a na jak velká okna, případně detaily uchycení.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Sutyn - (14) - 172.2 (?), 24.10.2007 16:05
Nebylo by naškodu, kdyby zde někdo nafotil ten píst a nebo ho namaloval
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.184 (?), 31.3.2008 12:50

Použijte tlumič který se dá bez problému rozmontovat a není příliš velký ja použil průměr 30mm a dlouhy 250mm, ten jsem následně vykuchal a ponechal jen zpětnou pružinu která tlačí píst dovnitř.Dále stačí jen vše pořadně utěsnit a jako náplň použít lampový olej, který musí být ochlazený.Nalít až po okraj a pomalu to celé zavřít, přebytečný olej vyteče a je hotovo. Pak už jen odzkoušet těsnost a můžete vyzkoušet v horké vodě jestli píst vyjede a po ochlazení se vrátí mate hotovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 31.3.2008 13:18
Stačí použít zadní tlumiče ze staré jawy, či jiné motorky. Pouze se musí ucpat přepouštěcí kanály v pístnicích a u typů s koženými či gumovými ukončeními pístnic ve tvaru zvonu tyto otočit, aby kladly odpor při stlačení, nikoliv při zatažení (tzn. jako klasická pumpička na kolo).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
B.O.B - (3) - 106.184 (?), 31.3.2008 13:25

Tady je obrázek.

OLEJOVÝ TLUMIČ
OLEJOVÝ TLUMIČ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika