Pole



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
7.12.2016 10:35

Nedávno jsem nějakou ornou musel prodat státu za účelem vybudování silnice. Pro výpočet ceny v místě a čase obvyklé porovnal odhadce ceny za zemědělské pozemky opravdu prodané v okruhu cca.10km za poslední 2 roky a zjistil průměrnou hodnotu 11,-Kč/m2.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 7.12.2016 10:35

Nedávno jsem nějakou ornou musel prodat státu za účelem vybudování silnice. Pro výpočet ceny v místě a čase obvyklé porovnal odhadce ceny za zemědělské pozemky opravdu prodané v okruhu cca.10km za poslední 2 roky a zjistil průměrnou hodnotu 11,-Kč/m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.131 (?), 7.12.2016 17:58
Velmi pravděpodobně, jste na to šel špatně. Měl jste odhadce navštívit, patřičně ustrojen, t.j. červené sako, černé nohavice visící na širokých červených kšandách, na nohou celokožená perka a v ruce černý kufřík, ještě lepší by bylo pozvat jej do luxusní restaurace. Cena pozemku pod jakoukoliv komunikaci, by měla dosahovat hodnot stavebního místa v lukrativní oblasti. Taky je možné, že v pozadí byl, někdo neviditelný, který perfektně znal celkovou situaci, jemuž by i několik převodů za oficielní odhadní cenu, nevadilo. Pozemkový spekulant ví co má dělat, aby dosáhl svého. Měl jste se porozhlédnot po různých obecních vyhláškách v okolí, kde OU prodávají zemědělskou půdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.12.2016 19:48

Příště se obrátím na vás, zjevně máte zkušenosti.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 7.12.2016 20:23

nemate zlodejum nic prodavat maximalně vyměna za jiny pozemek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.36 (?), 7.12.2016 22:20
Cizí zkušenosti, byste získal zadarmo koukáním na televizi a čtením novin. V obou případech je téma stejné. Podvody. Ovšem velkou roli hraje naivita, ego a nepoučitelnost ze zkušeností druhých.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 172.150 (?), 8.12.2016 9:04

p. Walter, cifry, kterými jsem přispěl do této diskuze, můžu v klidu doložit kupní smlouvou, nejsou plácnuté, ale skutečné, jsem taky z pohraničícheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 8.12.2016 16:58

Tak gratuluji k vcelku úspěšnému prodeji. Jeden úspěšný prodej ale nemůžete pokládat jako důkaz toho, že tržní cena běžné výměry orné půdy se někde v Horní-Dolní pohybuje kolem 30 Kč/m2. Tak například pozemky paní tazatelky: několik pozemků nepřístupných z veřejné komunikace, mimo zastavitelné území obce, celková výměra celkem do1,5ha, pole. Paní tazatelka sdělila, že už byla několikrát kontaktována s žádostmi o prodej, troufnu si ale napsat, že nikdo ze zájemců zdaleka nenabídl tolik, kolik jste dostal vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří K - (6) - 105.34 (?), 8.12.2016 18:39

Žádostí o prodej (resp. nabídek na odkup) chodí opravdu hodně, řekl bych každý týden. Předpokládám, že se jedná o nastrčené postavy pro cizince nebo pražáky. A cena nabídek stoupá - přehoupla se přes 20,- za m2. Dokonce je u nás i nabídka na prodej pole a trvalých tr. porostů, majitel chce 150,- za m2. Ale již delší dobu to nemůže prodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 8.12.2016 18:55

Taky mám fůru takových nabídek, napřed jsem je schovával, ale pak mi jednou nedalo a po pisateli jsem začal pátrat a zjistil jsem, že to je externí spolupracovník jednatelů realitní kanceláře. Ale můžou to být i nastrčené osoby, jak píšete. Každopádně taková nabízená cena ještě není konečná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří K - (6) - 105.34 (?), 8.12.2016 19:00

Ano bývá tam dodatek, že se cena dá upravit. Některé adresy (firem nabízejících odkup) jsem navštívil a vždy narazil na zamčené dveře. Na telefonu mi sdělili, že jsou právě mimo. Obesílají celou moravu a údaje berou z katastru. Musel jsem si vymoci, že nechci nic prodat a nechci být kontaktován.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika