plané růže - kde je koupit?



host - 240.118 (?)
17.2.2017 7:57

Botanická růže Rosa multiflora je divoká růže která pochází z Japonska a Číny. Množí se tak snadno že to zvládne i laik, stačilo by koupit jeden keřík a pak si z něj z odkopků nebo řízků namnožit další. Je velice odolná proti nemocem, suchu, přímému slunečnímu žáru, a velkým mrazům, hodila by se třeba i na nevyužitou suchou mez. Má ohromné množství krásných drobných kvítků ve velkých chomáčích a její nezaměnitelná silná ale neobyčejně jemná vůně se line ve velkém okruhu. Pak od podzimu mnohdy až do ledna poutá pozornost díky své obrovské úrodě droboučkých krásných šípků které lákají i hladové ptáky, ti si ji často oblíbí i k hnízdění, a neustále se v keři zdržují. Když by měl keř nějakou oporu tak vyroste velice vysoko, jinak vytváří takovou fontánu. Je velice bujná a pokud by byla v zahrádce tak je třeba počítat s větším prostorem. Původní čistá je odolná proti nemocem kterými kultivované růže často trpí.

Botanická růže rosa multiflora
Botanická růže rosa multiflora
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 89.191 (?), 9.7.2006 21:50, zobrazeno: 25204x

Velmi se mi líbí většina  planých růží.  Pro svoji zahradu sháním některé druhy, které jsem našla v časopise, ale nevím kde je koupit. Růžové školky je v nabídce na internetu nemají a v zahradnictvích také mají většinou samé "nóblovější" druhy.

Poradí mi někdo kde sehnat  např. tyto druhy, nebo jim podobné?

růže svraskalá (Rosa rugosa)

růže mnohokvětá (Rosa multiflora) až 5 m dlouhá - popínavá, trsy malých jednoduchých bílých květů

růže nízká (Rosa gallica) ´Complicata´

růže Wichurova (Rosa wichuraiana) ´Bobbie James´

moc díky Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.253 (?), 15.7.2006 14:22
Růži svraskalou i růži mnohokvětou snadno vypěstujete ze semen. Multifloru jsem úspěšně namnožil i z řízků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.35 (?), 19.10.2006 18:30

Jani,

růži svráskatou kopíte v každém zahradnictví, např. zahradnictví na Nouzově u Kladna, nebo myslím,že by jste si ji mohla objednat i emailem v zahradnictví Franc, ty ostatní bohužel nevím. Ahoj Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.136 (?), 20.10.2006 15:13
Plané, neboli botanické, druhy růží, nabízejí Pelcovi na WWW.ruze.unas.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.31 (?), 26.10.2006 13:45

Bobbie James bude u Pelců příští rok.

Multiflora běžně nebývá, je velmi vzrůstná, ne do každé zahrady se vleze :-) ale jsou jiné ramblery, určitě se porozhlédnout právě u Pelců

jinak v zahraničí - např. http://www.rosenhof-schultheis.de/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.152 (?), 24.3.2007 13:02 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.17 (?), 26.3.2007 13:42

dobrý den, v Zahradnictví Školky Montano mají velký výběr i růži, mě zaujala multiflora, tu tam mají. Bohužel pro mě jsou z jiného konce republiky :)

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.17 (?), 29.3.2007 15:56
zajímalo by mě,jestli na plané růže, třeba šípkovou, jdou také mšice? děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.118 (?), 16.2.2017 17:15

Rosa multiflora se dá koupit zde:

Zahradnictví flos
ARBOCOM, s.r.o. - zahradnictví Vrčeň u Nepomuka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.118 (?), 17.2.2017 7:57

Botanická růže Rosa multiflora je divoká růže která pochází z Japonska a Číny. Množí se tak snadno že to zvládne i laik, stačilo by koupit jeden keřík a pak si z něj z odkopků nebo řízků namnožit další. Je velice odolná proti nemocem, suchu, přímému slunečnímu žáru, a velkým mrazům, hodila by se třeba i na nevyužitou suchou mez. Má ohromné množství krásných drobných kvítků ve velkých chomáčích a její nezaměnitelná silná ale neobyčejně jemná vůně se line ve velkém okruhu. Pak od podzimu mnohdy až do ledna poutá pozornost díky své obrovské úrodě droboučkých krásných šípků které lákají i hladové ptáky, ti si ji často oblíbí i k hnízdění, a neustále se v keři zdržují. Když by měl keř nějakou oporu tak vyroste velice vysoko, jinak vytváří takovou fontánu. Je velice bujná a pokud by byla v zahrádce tak je třeba počítat s větším prostorem. Původní čistá je odolná proti nemocem kterými kultivované růže často trpí.

Botanická růže rosa multiflora
Botanická růže rosa multiflora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika